Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat 1.9tdi afn urwany pasek rozrządu

gaav 04 Lis 2009 08:34 12512 10
  • #1 04 Lis 2009 08:34
    gaav
    Poziom 15  

Po wymianie uszczelki pod głowica mechanik tak niefortunnie złożył silnik ze podczas jazdy urwał mi się pasek jakie są skutki w tym samochodzie silnik afn proszę jakiegoś fachowca o wypowiedź będę wdzięczny

0 10
  • #2 04 Lis 2009 09:15
    shootky
    Poziom 15  

Dziwnie że tak spokojnie o tym mówisz bo to co się stało to prawdziwa katastrofa. Nie "spotkały" się zawory z tłokami?????

0
  • #3 04 Lis 2009 09:23
    Andrzej_RTV
    Poziom 14  

Remont silnika na 100%

0
  • #4 04 Lis 2009 09:31
    trans-serwis
    Poziom 39  

poważna naprawa silnika. duże koszty pokrywa w całości ten który to naprawiał.

1
  • #5 04 Lis 2009 09:33
    gaav
    Poziom 15  

A konkretniej co mogło się uszkodzić w tym silniku poza tym ze mogło pogiąć zawory?
    Silnik najpierw stracił moc więc zredukowałem bieg do 4 i nagle zapaliła się kontrolka od oleju, co oznacza ze silnik zgasł. Otworzyłem maskę i ujrzałem porozrywany pasek i urwaną jedną z rolek. Po około pół godziny pojawił się olej na jezdni (czekałem na hol) . Nie było słychać żadnego uderzenia

0
  • #6 04 Lis 2009 10:12
    robokop
    Moderator Samochody

A jakim cudem zobaczyłeś porozrywany pasek rozrządu bez zdjęcia osłony ? I która rolka się urwała? Bo mam dziwne podejrzenia... Ten olej to też tak trochę nie na miejscu ?

0
  • #7 04 Lis 2009 10:18
    trans-serwis
    Poziom 39  

Musi to obejrzeć mechanik, wirtualnie się nie da ocenić.

0
  • #8 04 Lis 2009 17:21
    gaav
    Poziom 15  

Otworzyłem od góry ta obudowę i zobaczyłem poszarpany pasek. I jakąś mała metalową rolkę. Olej nie wiem skąd ale raczej to był olej być może płyn nie sprawdziłem to było na ruchliwej drodze. Dziwne przeczucia tzn?

0
  • #9 04 Lis 2009 17:43
    glapsson
    Poziom 17  

Troche lakoniczny opis
    Otworzyłem od góry ta obudowę i zobaczyłem poszarpany pasek. I jakąś mała metalową rolkę

a właściwie to który pasek??

Jak rozrząd to
    w AFN jest 1 napinacz (samonapinajacy po odpowiednim ustawieniu przy ustawianiu rozrządu) i 1 rolka prowadzaca u gory ( eliminuje raczej drgania paska)
    Wyciek oleju po zerwaniu paska to kaplica moim zdaniem... to smutne ale żeby olej sie wydostał z silnika to musi sie pojawic dziura w misce olejowej lub bloku silnika jakiekolwiek inne dziury wewnetrzne wywołały by spłyniecie oleju do miski olejowej no jeszcze mogło sie coś urwac od zaworu lub tłoka i dostać w turbine i olej zasuwa z tej ostatniej ale raczej watpię że to to.
    też mam AFN w swojej Audi ( nie oddaje jej żadnym mechanikom) tych silników nie robi sie byle jak to nie silnik od traktora
    Tutaj sie nie da zaoszczedzić tylko markowy pasek markowy napinacz i wszystko jak 0000 przykazało odpowiędnie nastawy , naciagi , I VAG a nie na kreski na kołach
    Jak znam zycie kolo mechanik się nie znał coś tam liznał wiedzy a pasek naciągnał ile sie dało iiii dupa.
    zanim zaprowadzisz auto do mechanika zrób wywiad czym dysponuje oprócz kluczy , markera i przecinaka i pierwszoklasisty na praktyce, ktory odwala całą robote za 5 na koniec semestru.

0
  • #10 04 Lis 2009 19:29
    gaav
    Poziom 15  

To raczej nie pociesza mnie. A ten mechanik niby dobry tak przynajmniej słyszałem nie jakiś koles co jeden samochód w tygodniu ma tylko normalny warsztat z prawdziwego zdarzenia. Mam nadzieję ze to jednak nie olej a tylko płyn np po pęknięciu głowicy... Strasznie przykra sprawa nie wiem za bardzo co w tej sytuacji mogę zrobić jeżeli okaże się ze silnik do wymiany a on mi powie ze ten będzie spawał ( np głowice pękniętą) ja chce mieć samochód w takim stanie jak go oddałem nie w gorszym

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Dzwoniłem do mechanika i stwierdził że pogięły się zawory i w tych silnikach się nic nie dzieje jak się pasek zerwie...

0
  • #11 04 Lis 2009 19:38
    robokop
    Moderator Samochody

Zawory się pogięły - bardzo dobre stwierdzenie. I nazbyt optymistyczne - zdarzają się pogięte korbowody, poprzebijane liftery, powyrywane mocowania wałka rozrządu... Wątek zamykam, nic tu nie wniesiemy.

0
  Szukaj w 5mln produktów