Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HP Pavilion dv2000 - wielokrotny obraz na matrycy

zbyszek53_51 04 Nov 2009 10:53 3422 18
    zbyszek53_51
    Level 12  
    Witam.Mam pytanie jak by była przyczyna że na ekranie laptopa wyświetla się wiele obrazów ,tak jak by była matryca podzielona na okienka i w każdym jest tan sam obraz ,czy przyczyną jest uszkodzona grafiki Nvidia G86-630-A2, proszę o informację jeśli tak to czy lepiej kupić całą płytę czy tylko układ grafiki.
    marekn
    Level 12  
    Tak, G86-630-A2 jest uszkodzony.
    zbyszek53_51
    Level 12  
    Mam prośbę do kolegi /misiupan / oby trochę mnie oświeciła bo nigdy nie demontowałem takiego układu ,jest tam 8 szt kuleczek, czy trzeba je podgrzać lutownicą i układ podważyć i wtedy układ wyjdzie i z czego te kuleczki są zrobione, żebym ponownie zmontował ten układ.
    mat_ed
    Level 43  
    zbyszek53_51 wrote:
    Mam prośbę do kolegi /misiupan / oby trochę mnie oświeciła bo nigdy nie demontowałem takiego układu ,jest tam 8 szt kuleczek, czy trzeba je podgrzać lutownicą i układ podważyć i wtedy układ wyjdzie i z czego te kuleczki są zrobione, żebym ponownie zmontował ten układ.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1461877.html
    zbyszek53_51
    Level 12  
    Dziękuje za szybka odpowiedz ale oglądając ten filmik to okazuje się ze nie jest to sprawa łatwa,jedna będę musiał kupić płytę główną bo koszty związany z wyposażeniem warsztatu do naprawy tego układ przekroczą wartość płyty.Dziękuje i Pozdrawiam.
    marekn
    Level 12  
    Z mojej strony wiem, że reballing przy tym uszkodzeniu nic nie pomoże. Przy tym uszkodzeniu zawsze wymieniam układ na nowy (lub z odzysku). Druga sprawa nie polecam grzania HotAirem bo grzeje się bardzo nierówno i po nieprawidłowym takim grzaniu będziesz miał płytę do wymiany.
    marekn
    Level 12  
    @misiupan
    masz racje idzie wymienic układ hotairem ale nie polecej komuś kto tego nigdy nie robił, zbyt dużo płyt widziałem popalonych w ten sposób.
    misiupan
    Level 35  
    Po mojej naprawie niemal śladu nie ma,ale ja tego przewaliłem całą stertę i mam wprawę.
    Kolega na stanowisku obok irdą naprawiał i płyty wyglądały jak grzanki -brązowe, temperatura niby taka sama,a jednak trzeba było dłużej grzać żeby układ wyszedł z płyty. Ja kiedyś do irdy usiadłem i po 5 minutach stwierdziłem że wolę to robić po mojemu.

Dziś robiłem płytę (6 ekranów), wystarczył reballing i płyta działa poprawnie.
    ossicw
    Level 15  
    Witam!!

Moim zdaniem to wiadomo że jest to forum dla ludzi z problemami ,ale w tym wypadku,rozwijamy temat BGA i innych tematów ,ja uważm jeżeli kolega ,który się pyta o problemy z naprawą tej płyty to mu odpowiem krótko jeżeli masz doświadczenie i sprzęt do tego typu działań to działaj z BGA ,jeżeli nie daj to do SERWISU!!!.
    Jeżeli chcesz to zrobić, jak to powinno być ,podam ci na maila ,kto ma sprzęt klasy nr1 do BGA!!!

Pozdrawiam!!!

Dodano po 1 [minuty]:

Misiupan na czym działasz?

Dodano po 5 [minuty]:

A moze Misiupan nie jest z Gdańska ???
    Bo widzę DV-ki też naprawiasz???Kwidzyn,Kraków??

Pozdrawiam!!
    zbyszek53_51
    Level 12  
    Spróbowałem podgrzać żelazkiem bo nie miałem czym, efektem mego podgrzania było pokazania się normalny obraz i laptopa pracował parę godzin. Po wyłączeniu go na noc rano uruchomiłem go ,obraz pokazał się normalnie ale po chwili usterka która była wcześniej wróciła ,może z kolegów którzy mają do tego przyrządy naprawili by tą płytę proszę o kontakt /zbyszek137@wp.pl/ lub będzie potrzeba oddania do serwisu tej płyty ,mam prośbę do kolegi /OSSICW/ aby podał namiary do tego serwisu bo chciałbym z nimi nawiązać kontakt , bo ja mieszkam w okolicy Krakowa.Dziękuje i Pozdrawiam.

Dodano po 1 [godziny] 46 [minuty]:

Witam. Znalazłem fachowca z Krakowa który naprawia grafiki w laptopach zapytałem ile kosztuje u niego ta naprawa , powiedział taką cenę że mnie zaszokowała bo gość chce za wymianę układu od 380 zł do 450 i układ pozostaje ten sam ,no to fachowiec ceni sobie pracę. Może koledze wiedzą gdzie można wymienić grafikę ale nie za cenę nowej płyty,proszę o informację będę wdzięczny.Dziękuje i Pozdrawiam.
    przekrent
    Level 32  
    ossicw nie sztuką jest kupić za min.100kPLN sprzęt no 1. zbyszek53_51 nie łudź się, są bardzo małe szanse, że serwis zrobi pełny reballing układu. Podgrzeją go do ponad 200stC aż zacznie pływać i około 200PLN do przodu... Dopiero przy reklamacji pierwszej, czasem drugiej zdejmą układ i położą nowe kulki. Należy dodać, że w ciągu 3 m-cy wraca na reklamację tylko około 30%. Czas i nerwy klienta mają najmniejszą wartość, liczy się wydajność działu serwisowego czyli kasa, kasa, kasa :-) Zapraszam do mojego serwisu, heh :-) Szczegóły PW.
    ossicw
    Level 15  
    No fakt z Krakowa tylko który serwis z ul,Rzecznej?
    Jeżeli to ten serwis to nieprzejmuj się oni nie grzeją BGA tylko robją kulkowanie starego układu.Jak znasz historie swojego lapka to i tak spytająsię czy już ktoś grzebał.Jeżeli nie znasz co było tam robione to ci zaproponują nowy układ ,no cóż o tej firmie co myśle ma sprzęt do BGA najbardziej wypasiony w Europie Wschodniej i Centralnej
    zbyszek53_51
    Level 12  
    Ten serwis to jest przy ul.Władysława Reymonta oddajesz swoją płytę dają ci inną ale nie nową i tylko miesiąc gwarancji to ja dziękuje za taką naprawę i za takie pieniądze, laptop nie był naprawiany od nowości. Mam pytanie czy w Polsce są sklepy z nowymi płytami bo szukałem w Googlach i nie znalazłem a ciekawy jestem jaka faktycznie jest cena nowej płyty.Znalazłem NRC Notebook Serwis z płytami do laptopów ale bez ceny ,wysłałem zapytanie na pocztę i do tej chwili nie otrzymałem odpowiedzi.
    zbyszek53_51
    Level 12  
    No to jak się ma cena 380 zł do 550 za używaną płytę z miesięczną gwarancją.
    ossicw
    Level 15  
    Znam w Krakowie jedną firmę ,która ma ten bajeczny sprzęt do BGA,maja także nowe płyty w swojej ofercie.Jest jeszcze druga firma w Krakowie ,ale tam mozna sobie załatwić płytę do lapka!
    Fakt czasami niewiadomo jaką podjąć decyzję wymiana płyty czy naprawa ,elektronika wyprzedza nasze sentymenty,kończą się czasy napraw,BO SIĘ NIE OPŁACA czasami!

Pozdrawiam!