Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP5150 druk. sieciowa sterownik VISTA problem z druk.

jacazwierz 04 Lis 2009 13:53 2427 4
  • #1 04 Lis 2009 13:53
    jacazwierz
    Poziom 14  

Witam.
    Problem wygląda następująco:
    Laptop z systemem VISTA podłączony jest sieciowo (przez udostępnienie drukarki) do drukarki HP deskJet 5150na komp. z XP.
    Vista łączy się z drukarka, instalując sterownik (nie wiem skąd? albo ze swojej bazy albo z udostępnionego z XP) i drukuje jak należy, np. stronę testową i inne "proste" dokumenty zarówno w kolorze jak i w czarnym.
    Problem zaczyna się gdy chcę wydrukować np. wykres z Excela 2007.
    Drukarka drukuje tylko szare tło jakby nie rozpoznawała "warstw" wykresu.
    Przetestowałem na innej drukarce podłączonej sieciowo (HP LaserJet 1018) i drukuje poprawnie - problem że w odcieniach szarości.
    Pobrałem więc sterownik z HP do 51500 pod Viste. Pytanie jak ten sterownik "podmienić" bo w Viscie nie widzę czegoś takiego jak "aktualizuj sterownik" jak jest to dostępne w XP.
    Przy instalacji drukarki sieciowej też nie ma możliwości podania ścieżki do alternatywnego drivera.

0 4
  • #2 04 Lis 2009 14:37
    Maniek2808
    Poziom 22  

:arrow: Jacazwierz wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi poniżej:
    1. Kliknij przycisk Start
    2. W menu Start kliknij polecenie Uruchom
    3. W oknie dialogowym Uruchom wpisz: devmgmt.msc
    W menadzerze urzadzen znajdz swoja drukarke i kliknij odinstaluj po ponownym uruchomieniu komputer pojawi sie kreator który poinformuje Cie ze wykryto nowe nieznane urzadzenie. Nastepnie poprosi Ci o zainstalowanie sterowników i jedna z opcji ktora sie wyswietli będzie reczne wskazanie lokalizacji tych sterów i ta wlasnie Ci interesuje.Wskaz lokalizaje nowego sterownika i po sprawie. Ewentualnie postap wedlug tej instrukcji...

Po odinstalowaniu drukarki otwórz menadzer urzadzeń nastepnie;
    * klikamy prawym na pierwszy znak zapytania
    * wybieramy „aktualizuj sterowniki” - -> „Nie, nie tym razem” dalej…
    * ”Zainstaluj z listy lub określonej lokalizacji” dalej…
    * ”nie wyszukuj, wybiorę sterownik do zainstalowania” dalej…
    * wybieram z drzewka urządzeń „drukarka” (lub inne urządzenie, które chcemy zainstalować) dalej…
    * klikamy na „Z dysku” następnie „przegladaj”
    * wchodzimy do folderu z sterownikami do drukarki (lub urządzenia, które instalujemy) i klikamy dwukrotnie na znajdujący się tam plik *.inf ( powinien pokazać się nam tylko ten jedne) następnie „OK”
    * Zaznaczamy nazwę xxx dalej…
    * Wyskoczy nam komunikat że sterowniki mogą nie pasować do urządzenia , ale nie przejmujemy się tym i klikamy „OK”

W tym momencie powinna się rozpocząć instalacja sterownika.

0
  • #3 04 Lis 2009 14:51
    jacazwierz
    Poziom 14  

Jeszcze szybkie pytanie:
    Chodzi o drukarkę sieciową, nie o drukarkę bezpośrednio podłączoną do komputera z VISTĄ.
    Oczywiście przetestuje podany sposób - mam jednak wątpliwości bo procedura wygląda na instalacje drukarki lokalnej.
    Mogę się mylić więc się upewniam...

0
  • #4 04 Lis 2009 15:48
    Maniek2808
    Poziom 22  

Na poczatek Panel sterowania -> Drukarki i faksy -> kliknij prawym przyciskiem -> Wlasciwosci Serwera -> Zakladka sterowniki
    Opcja zaktualizuj sterownik, a następnie usun stary sterownik. Gdybs mial problem z usunieciem starych sterowników to przejdź do zaawansowanych opcji w zakładce właściwości drukarki, znajdź strzalke wskazujaca w dół, zmień stary sterownik na nowy sterownik, a następnie wrócić do właściwości serwera i usun stare sterowniki.

0
  • #5 06 Lis 2009 09:50
    jacazwierz
    Poziom 14  

Więc tak.
    Wszystko się zgadza ale próby niestety nie zdały egzaminu.
    Panel sterowania -> Drukarki i faksy -> kliknij prawym przyciskiem -> Wlasciwosci Serwera -> Zakladka sterowniki
    1. Można dodać dodatkowy sterownik.
    2. Usunięcie "starego sterownika" łączy się z komunikatem że jest obecnie w użyciu.
    3. Można "usunąć" go jedynie w trybie awarynjnym - ale tylko konretne pliki sterownika z folderu c>windows>system32>spool>drivers itd ....
    4. W normalnym trybie pracy Visty jeśli damy z prawego na właściwości drukarki Vista zrobi to o co chodziło mi od początku - poprosi o fizycznie wskazanie sterownika - wtedy wybieram sterownik "mój" pod Viste. Instalacja przebiega normalnie - niby jest OK - jednak nie chce drukować ani strony testowej ani niczego innego. Prosi jedynie o ponowne zainstalowanie i wskazanie sterownika.

Po podłączeniu fizycznym przez USB - instaluje się i drukuje tak jakbym chciał. czyli są kolorowe wydruki.

Reasumując:
    Przy podłączeniu sieciowym Vista korzysta ze sterowników hosta i jesli to jest XP, w moim przypadku nie będzie kolorowych wydruków.
    Przy podłączeniu bezpośrednim przez USB pod Viste można korzystać ze sterowników Visty i wydruki są ok.
    Jestem niemal pewien że gdyby hostem był komp. z Vista i podłączałbym się także Vistą nie było by żadnych problemów.

Być może są sposoby na bezproblemowe podłączenie tej drukarki przez sieć pod Viste, jednak 2 godziny pracy są równe zakupieniu printserwerka lub swicha USB pod drukarkę, w związku z powyższym zakupuje Switcha USB.

Dziękuję za pomoc - Zamykam temat

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo