Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerywa upload plików na serwer ftp

04 Lis 2009 15:13 3150 3
 • Poziom 23  
  Witam,

  w ramach usługi dostępu do internetu (Aster 4/8 Mbit dl, 512 up) mam dostęp do serwera ftp (zwie to się TPD). Ściąganie z niego działa bez zarzutu po pełnej prędkości łącza i tu wszystko jest ok. W przypadku natomiast prób upload'u połączenie z serwerem przerywa czasem nawet po dwóch minutach (maksimum potrafi wytrzymać 15-20 minut). Czasem wystarcza wznawianie upload'u, czasem jednak po wznowieniu zaczyna od zera.

  Dzieje się tak niezależnie od włączenia/wyłączenia firewall'a (zarówno Windows'owego jak i zainstalowanego Ashampoo) i antywira. Problem ten istniał niezależnie od używanego oprogramowania (aktualnie Globalscape cuteFTP 8.1, ale było wiele innych testowanych). Windows XP Pro.

  Czy w waszej opinii problem leży po stronie mojej i coś gdzieś mogę poustawiać, czy też powinienem zgłosić problem dostawcy usług?

  Dziękuję i pozdrawiam
 • Poziom 25  
  Bardzo często serwery FTP skonfigurowane są tak, że aby podtrzymać połączenie należy wysyłać co określony czas komendę NOOP lub PWD... Oczywiście ustawia się to w klientach FTP.

  Najlepiej było by zasięgnąć informacji od dostawcy usługi/admina serwera.
 • Poziom 17  
  Proponuję próbę z Filezilla Client, chociaż przypuszczam, że program ten został przez Ciebie przetestowany. W ustawieniach transferu zmniejsz nieco limit wysyłania, i ustaw "Odporność Na Przerwanie" na "Wysoki". Ponadto sprawdź częstość ponawiania transferu. Radzę ustawić ponad 5 minut, ponieważ niektóre serwery potrafią zablokować klienta. Poszukaj na stronie dostawcy parametrów dotyczących trybów - aktywnego lub pasywnego. Powodzenia.
 • Poziom 23  
  Witam,

  dziękuję za udzielenie się w temacie.
  Filezilla był przeze mnie sprawdzany i nic nie wniósł do sprawy.

  Opcje do ustawiania podtrzymywania połączenia wyglądają tak:
  Przerywa upload plików na serwer ftp

  Dane, które wprowadzone są teraz, są już po kilku modyfikacjach - nie są to dane "fabryczne". Żadna jednakże zmiana nic tu nie wniosła. Widać tam wspomniane PWD. I kilka innych, niezrozumiałych dla mnie rzeczy.

  Komunikaty jakie otrzymuję w trakcie upload'u wyglądają tak:
  Kilkakrotnie, co parę minut, pojawia się coś takiego
  Code:
  ERROR:>      [2009-11-07 13:47:29] Timeout (30000 ms) occurred on sending data to the server.

  Tu przeważnie wystarczy przeczekać, a program sam wznowi transfer.

  Po kilku razach pojawia się jednak błąd następujący - wyskakuje okno z tekstem "Child transfer failed" i mam komunikat taki:
  Code:
               [2009-11-07 13:47:41] 426 Data connection: Connection reset by peer.
  
  ERROR:>      [2009-11-07 13:47:41] Connection closed; transfer aborted.


  Może ktoś ma jakąś radę? Czasem udaje się przejść download wznawiając, ale mimo to wnerwiające jest ciągłe czuwanie czy przypadkiem nie wywaliło.

  pozdrawiam