Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo 3000 n200 - nie mogę zainstalować Windows XP

04 Lis 2009 15:44 3243 5
  • Poziom 10  
    Witam
    w w.w laptopie jest zainstalowane ubuntu oraz win xp sp2, oba systemy działaja w miare stabilnie ale już pomału zaczynają stwarzać problemy i postanowiłem sformatować dysk i wgrać tylko windowsa xp. Myślałem że pójdzie jak z płatka, czyli włożę płytę z windowsem, w biosie ustawię bootowanie na cd/dvd i ładnie wszystko pójdzie, ale nic bardziej mylnego,po wyskoczeniu napisu "naciśnięcie dowolnego klawisza spowoduje rozruch z cd" zaczyna pracować napęd z płytą windowsa i na jakąś sekunde wyskakuje napis że nastąpi konfiguracja instalatora bodajże, a następnie napęd przestaje pracować i nic się nie dzieje, nie wyskakuje to niebieskie okno z informacjami aby wcisnąć F6 w celu dogrania sterowników czy czegoś tam, i proces pomimo oczekiwania ponad 10 min. zatrzymuję się w tym miejscu i nie można nic zrobić, czarny ekran i koniec.. Co to może być ? Dodam, że jak włożyłem płyte z ubuntu to zbootowało ją bez problemu...
  • Poziom 43  
    Sterowniki S-ATA zintegrowałeś z systemem? Na innym komputerze można zainstalować system z tej płyty?
  • Spec od komputerów
    Jaki bootmanager jest zainstalowany ?
  • Poziom 10  
    tak, z płyty można instalować system na innych komputerach stacjonarnych/laptopach, bootmanager jest z linuksa, można wybierać przy włączaniu albo ubuntu albo windowsa, przy czym pozycji ubuntu jest 4 a windows jeden, w biosie wyłączyłem obsługe sata.
  • Poziom 10  
    czyli jeśli dobrze rozumiem, bootmanager (grub) linuksowy pomimo tego ze bootowanie jest ustawione na cd i tak sie uruchamia i blokuje proces instalacji windowsa ? narazie nie mam dostępu do lapka ale sprawdzę ten sposób,

edit/

udało się, uruchomiłem lapka i gdy wyskoczyl ekran wyboru systemu wlaczylem windowsa i pojawily sie do wyboru windows xp oraz konsola odzyskiwania systemu, ją odpalilem potem tylko wpisalem fixboot i reset, instalator sie uruchomił i już lapek śmiga :) teraz rozkminiam jak zrobić tam partycje recovery bo był bez niej a sterownikow instalowac na nowo to troche kłopotu :)