Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G550 i Windows XP - niedziałający bluetooth

jopper 04 Lis 2009 17:00 14462 15
  • #1 04 Lis 2009 17:00
    jopper
    Poziom 14  

Witam.
    Mam problem z Bluetooth w laptopie jak w temacie. Wsparcie serwisowe Lenowo potwierdziło po numerze seryjnym że laptop ma wbudowany Bluetooth (kupiony jako nowy więc ewentualne wymontowanie małoprawdopodobne). Na winXP SP3 zainstalowałem wszystkie sterowniki ze strony producenta i nie wykrywa modułu Bluetooth. W menedżerze urz. w podgrupie Urządzenia Bluetooth pisze "Licznik magistrali Bluetooth". Jak uruchamiam Moje miejsce interfejsu Bluetooth wyskakuje komunikat "Nie znaleziono urządzenia z interfejsem Bluetooth. Sprawdź, czy urządzenie z int. Bluetooth jest prawidłowo podłączone i włączone". Przełącznik z przodu laptopa włączony. wszystko chodzi prawidłowo dźwięk, WiFi itp. Problem z Bluetooth.

• #2 04 Lis 2009 18:57
    Usunięty
  • #3 04 Lis 2009 19:17
    jopper
    Poziom 14  

Sterownik z linku powyżej mam juz zainstalowany. I on własnie nie wykrywa modułu.

• #4 04 Lis 2009 19:22
    Usunięty
  • #5 05 Lis 2009 21:41
    jopper
    Poziom 14  

Tak.
    BIOS nie ma opcji wuboru, BlueSoleil też nie działa.

• #6 05 Lis 2009 23:28
    Usunięty
  • #7 06 Lis 2009 22:34
    jopper
    Poziom 14  

Everest pokazuje to samo co Menedżer urzadzeń
    Opis sterownika Licznik magistrali Bluetooth
    Data sterownika 2007-11-20
    Wersja sterownika 5.1.0.4601
    Dostawca sterownika Broadcom
    Plik INF oem12.inf
    ID sprzętu {95C7A0A0-3094-11D7-A202-00508B9D7D5A}\BTKRNL

Urządzenia Bluetooth:
    Licznik magistrali Bluetooth 5.1.0.4601

Klawisze "Fn + F5" właczaja aplikację lecz w niej widać tylko sieciówkę WiFi a Bluettotha nie.

• #8 07 Lis 2009 11:40
    kasbie
    Poziom 2  

Witam!
    Mam dokładnie ten sam problem co Ty. Myślę, że pewnie mamy dokładnie ten sam model laptopa. Niby tych G550 jest kilka modeli, ale też dzwoniłam na infolinię Lenovo i po podaniu nr seryjnego też dowiedziałam się, że niby ma bluetootha. Może i ma, ale wg mnie albo to jakaś pomyłka u producenta (producent sam ma błędne informacje) albo po prostu ten bluetooth jest padnięty. Tym bardziej, że po zainstalowaniu XP laptop nie widział bluetootha, więc zainstalowałam Vistę i też nie widział.
    Zaniosłam laptopa do sprzedawcy i też dziwna sytuacja - sprzedawca twierdzi, że bluetooth jest, bo jest w specyfikacji i infolinia mówi, że jest, więc mam wierzyć na słowo;). Stanęło na tym, że mają sami w sklepie zainstalować vistę i sprawdzić. Obawiam się, że pewnie laptop pojedzie do serwisu Lenovo, a ja długo tego laptopa nie zobaczę. Zastanawiam się, czy mogę prosić o zwrot pieniędzy i niech sobie zabierają tego laptopa z tym "niby-bluetoothem" na papierze. Zobaczymy.. napiszę Ci co powie sklep po sprawdzeniu.
    Pozdrawiam
    P.S. Daj znać, jak sam do czegoś dojdziesz.

• #9 08 Lis 2009 10:30
    jopper
    Poziom 14  

Ok.
    Jak się coś wyjasni proszę daj mi znać. Myślałem właśnie o Viscie ale jak już piszesz też go nie wykrywa więc poczekamy na to co zrobia w Twoim sklepie. Niw wiem czy można rozkręcić obudowę być może jakiś moduł by można zobaczyć pod pamięciami, dyskiem , cd-rom lub sam nie wiem, ale poczekam na dalszy rozwój sytuacji. Jak coś bedę dawał znać.

• #10 09 Lis 2009 18:58
    kasbie
    Poziom 2  

Dzisiaj właśnie otrzymałam wiadomość ze sklepu, że oni też nie mogą "znaleźć" tego bt i odsyłają laptopa do serwisu. Zobaczymy, jak szybko Lenovo upora się z problemem. Będę Cię informować...

• #11 21 Lis 2009 14:19
    jopper
    Poziom 14  

Czy są jakieś wiadomości na temat laptopa czy jeszcze wszystko w toku ?

• #12 22 Lis 2009 18:07
    AlexCage
    Poziom 12  

Witam. Pracuje w serwisie komputerowym,mam identyczny problem z tym laptopem. W sobote instalowalem XP SP3 i nie wykrywa totalnie sprzętowo bluetooth. Jutro zainstaluje testowo Windows 7 i zobaczę czy go wykryje. Jeśli tak to potwierdzi moje przypuszczenia iż w niektórych laptopach XP jest ślepy na interfejs bluetooth (miałem tak kiedyś z jednym HP lub ASUSEM, w którym dopiero Vista widziała urządzenie). Odezwę się po zainstalowaniu siódemki.

• #13 22 Lis 2009 18:21
    Regina Łącka
    Poziom 1  

Nie będę oryginalna. Jestem kolejną osobą z tym samym problemem. Mam IBM T43, do bluetootha zainstalowano w sklepie sterowniki Broadcom i przez jeden wieczór nie było problemów. Po zainstalowaniu dodatku Service Pack 2 (SP2) bluetooth zupełnie przestał działać i pojawiają się komunikaty przytoczone powyżej. Na stronie http://support.microsoft.com/kb/840635/pl podane propozycje rozwiązania problemu nie przynoszą rezultatu. Bardzo proszę o pomoc w przywróceniu funkcji bluetooth.

• #14 23 Lis 2009 18:56
    AlexCage
    Poziom 12  

No i sprawdziłem, pod siódemką tez lipa. Definitywnie ten laptop nie ma bluetootha, jak również czytnika kart pamięci, które rzekomo są w specyfikacji. Dystyrybutor u którego sklep kupował laptopa miał pewnie zły opis specyfikacji,podobnie jak mój dostawca zresztą. W związku z powyższym pozostaje zwrot laptopa sprzedawcy, bo sprzedał sprzęt niezgodny ze specyfikacją, ewentualnie dokupienie bluetooth na usb, to jest koszt rzedu 15-30zł.

Pozdrawiam.

• #15 27 Lis 2009 21:48
    kasbie
    Poziom 2  

Dokładnie tak jest - ten laptop nie posiada bluetootha. Był błąd w specyfikacji Lenovo. Błąd był u wszystkich dystrybutorów. Po tym, jak otrzymałam laptopa z serwisu sklep, który mi go sprzedał zmienił specyfikację. W momencie, kiedy chciałam go zwrócić do sklepu, pracownicy próbowali mi wmówić, że ta specyfikacja wyglądała tak wcześniej. Na szczęście wydrukowałam specyfikację przed zakupem, więc w sklepie zaczęli zwalać na informatyków od stronki;). Żenada po prostu. Ale nie mieli wyjścia - właśnie wczoraj zwrócili mi kasę.
    A rzeczywiście - niby drobiazg - można przecież dokupić na usb, ale dopiero po czymś takim widać, jak u nas sklepy traktują klienta. Zwrócić musiałam, ponieważ kupowałam go nie dla siebie, a warunkiem zakupu miał być właśnie wbudowany bt.

Pozdrawiam wszystkich "zrobionych w jojo";)

• #16 06 Gru 2009 09:28
    jopper
    Poziom 14  

Wielkie dzięki. Wszystko jasne.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME