Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Uszkodzone trafo czy norma?

04 Nov 2009 19:37 944 7
  • Level 10  
    W mojej unitrze pw-9013 jest oryginalnie trafo chyba 2x28(nie pamiętam dokładnie) 120VA po wyprostowaniu 2x38V. Przy normalnym graniu napięcia wahają się w granicach 35-37V czyli chyba normalny spadek ale już przy podkręceniu wzmaka do np. 8,5\10 volume spada do 30V. Czy to norma czy po prostu za słabe trafo? Mogło się po prostu zużyć(jakoś to chyba nie możliwe)? Zastanawia mnie ten spadek ponieważ na pewno ma wpływ na moc według mnie powiniem wahać się do max. ok 34V. Filtracja jest nowa 2x6800uF. Wzmacniacz jest obciążony oryginalnymi kolumnami do kompletu alton 70w.
    Trendy 2021 w branży Internetu rzeczy [Webinar 02.07.2021, g.12.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 39  
    Trafo sie nie zużywa...
    Weź poprawkę na spadek napięcia na trafo przy przepływie dużego prądu obciążenia.
  • User removed account  
  • User removed account  
  • Level 36  
    kyrtapmax to norma, jeżeli masz te altony oryginalne, czyli 8 om, nie ma sie co przejmowac. Bowiem te +,- 28 V zmiennego, po wyprostowaniu daje nam to samo, lecz, przy zastosowaniu kondensatorów filtrującuch, trzeba pomnozyc ową wartosć, przez 1,41, czyli pierwiastek z 2. Oczywiście potem to napiecie jest bez znaczącego obciążenia.
    Bu to głebiej zoobrazować, musiałbys zobaczyć rysunek rozpływu prądów w mosstku prostowniczym, plis pojemności.
    Moim zdaniem jak juz pisałem nie ma sie czym martwic.

ps. mam nadzieje że prądy spoczynkowe ustawione?
  • Level 10  
    są to oryginalne tonsilki oczywiście po remoncie. Wiem jak działa mostek i trafo więc nie trzeba mi tłumaczyć podstawowych rzeczy a zastanawia mnie taka sprawa w przypadku przegrzania uzwojenia (ale nie jego spalenia) trafo nie może stracić swoich parametrów, a może jestem w błędzie? Aha odnośnie prądów spoczynkowych zna ktoś ich wartość bo w instrukcji nie jest napisane.
  • User removed account