Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Seagate 40GB domaga się formatowania

Maćkowiak 04 Lis 2009 20:52 1731 21
  • #1 04 Lis 2009 20:52
    Maćkowiak
    Poziom 9  

Witam!
    Mam taki problem jakiś czas temu 'zepsuł' mi się komputer (z zainstalowanym XP), ale dysk twardy ocalał :)
    Kupiłem sobie nowy komputer (z zainstalowaną Vistą) no i ze względu że na starym dysku miałem pełno ważnych dla mnie plików kupilem sobie adapter SATA na usb.
    I sprawa wygląda następująco , dysk przez USB normalnie pracuje , moge otwierać większość plików, ale jak chce wejść do niektórych folderów (tych najważniejszych)
    Pojawia się komunikat:
    "Przed użyciem dysku znajdującego się w stacji dysków H: musisz go sformatować."
    No i teraz pytanie jak moge odzyskać te pliki ?

Z tego co już zrobiłem to tak
    - google :)
    - Programy: Easy Flash Recovery, PC inspector file recovery, PhotoRec, (żaden nie odzyskał żądanych przeze mnie plików)
    - defragmentacja dysku H
    - podłączyłem dysk do komputera z Windows XP

Nadal jednak nie mam dostępu do plików :/

0 21
  • #2 04 Lis 2009 21:47
    Darrieus
    Poziom 38  

Cytat:
    Kupiłem sobie nowy komputer

Cytat:
    Podepnij ten dysk bezpośrednio pod sata na kanale 2,3,lub4 i ustaw go jako master.

Już to widzę jak odpali, prędzej przywita kolegę BSODem.

0
  • #3 04 Lis 2009 21:52
    Rolandos
    Poziom 18  

spokojnie nie każda operacja kończy się blue screenem. Czytaj uważnie. System pójdzie z nowego dysku, więc nie widzę problemu. Po za tym zawsze można wybrać z którego dysku wystartuje winda.

0
  • #4 04 Lis 2009 21:59
    Maćkowiak
    Poziom 9  

Szczerze mówiąc trochę się boje uruchamiać Windowsa z tego dysku, bo boje się ze pliki zastaną nadpisane.
    Czyli jak rozumiem mam podpiąć tylko ten dysk pod inny komputer i wtedy 'walczyć' ?

0
  • #5 05 Lis 2009 12:36
    Rolandos
    Poziom 18  

Komp startuje na dysku oryginalnym nowym ,a seagate 40 jako drugi

0
  • #6 05 Lis 2009 15:46
    Maćkowiak
    Poziom 9  

No i zrobiłem tak jak mi poleciliście i tak :
    komputer strasznie zaczął się zacinać a jak chce włączyć folder (ten o którym mowa) wyskakuje mi błąd
    "\adres\folder nie jest dostepny.
    Nie można wykonać żądania z powodu błędu urządzenia we/wy"

Gdzieś w google wyczytałem że należy zrobić scandisk na tej partycji gdzie sa uszkodzone foldery ... ale nie wiem czy to bezpieczne ;/

Aha nie wiem czy to napisałem , dysk był podzielony na 2 partycje systemowa , i uzytkownika (na pliki itd)

0
  • #7 05 Lis 2009 19:48
    Rolandos
    Poziom 18  

zrób tak start-uruchom-wpisz cmd jak otworzy się okno wpisz polecenie:

chkdsk (tutaj literke partycji z którą masz problem): /r

czyli np. chkdsk c: /r enter
    i pozwól mu przeskanować dysk:)

Moderowany przez gsm_virus:

Przecież chodzi o odzysk danych a nie samo zdobycie dostępu do partycji.
    Porada szkodliwa, regulamin pkt 12.
    Zdania zaczynamy wielką literą kończymy kropką, regulamin pkt 15.
    Za powyższe wyczyny karzę ostrzeżeniem.

-1
  • #9 06 Lis 2009 11:25
    Maćkowiak
    Poziom 9  

Tak więc ma ktoś może pomysł jak moge sobie poradzić z problemem ?
    Od razu mówie że defragmentacja dysku nie chce iść jak jest dysk podłączony bezpośrednio (nie przez usb) do komputera.

Mówiąc krótko prosze o pomoc

aha i jeszcze jedno zauważyłem że wszystkie partycje są w formacie FAT poza tą 'nieszczęsną' która jest FAT32, ma to jakieś znaczenie dla sprawy ?

0
  • #11 06 Lis 2009 16:47
    Maćkowiak
    Poziom 9  

Seagate 40GB domaga się formatowania Seagate 40GB domaga się formatowania

Moderowany przez gsm_virus:

Zdjęcia oraz wszelką grafikę proszę zamieszczać zgodnie z ogłoszeniem => " Wklejanie zdjęć ".
    Poprawiłem.

0
  • #12 07 Lis 2009 16:41
    Maćkowiak
    Poziom 9  

Panowie to da sie cokolwiek zrobić żebym odzyskał jeszcze te pliki ?

0
  • #14 07 Lis 2009 18:07
    Maćkowiak
    Poziom 9  

Rozumiem że kopię posektorową można wykonać za pomocą np. HDclone , i do tego muszę oddzielnym programem zrobić odzyskiwanie plików ? (to wszystko wypali przez usb ? ).

Wybacz że pytam ale czego nie uwzględniłem w umieszczonych grafikach że są źle umieszczone ?

0
  • #16 07 Lis 2009 18:26
    Jarosx9
    Poziom 35  

Tą defragmentacją to tylko dobijasz/dobiłeś dane na tym dysku. Po takiej operacji to możesz zapomnieć o odzyskiwaniu plików.

0
  • #17 07 Lis 2009 18:48
    Maćkowiak
    Poziom 9  

Jarosx9 zmartwiłeś mnie, ale wole spróbować na wszystkie sposoby odratować te pliki zanim 'zapomne o odzyskiwaniu plików' ;)

migol21 Czyli mój dysk można uznawać za uszkodzony ? Problem mam z tym jedynie że ten komputer z windowsem XP nie jest mój i nie wiem czy uda mi się wygospodarować 40GB na skopiowanie tego dysku tam.

0
  • #18 17 Lis 2009 11:10
    Maćkowiak
    Poziom 9  

A ja przepraszam mam jeszcze jedno pytanie , czy jak robie tą kopie posektorową to musze całego dysku czy moge wybrane 'foldery' skopiować do których ścieżki znam ?

0
  • #19 17 Lis 2009 11:28
    Matuzalem

Poziom 43  

Ścieżki to może i znasz, ale przecież to nie to samo co numery sektorów, w których dane "leżą" (a tych nie znasz).
    Minimum to kopia partycji, optimum dysku.

0
  • #21 17 Lis 2009 19:28
    Maćkowiak
    Poziom 9  

i nie ma szans żeby to zrobić za pomocą tej przełączki z hdd na usb ? (pytam dla pewności)

0
  • #22 19 Gru 2009 12:18
    Maćkowiak
    Poziom 9  

Mam jeszcze pytanie , czy jesli połączyłbym ten dysk i uruchomił pod linuxem (live cd) to jest szansa odzyskać te pliki ? warte spróbowania ? Czy może mi nadpisać te pliki i po robocie ?

0