Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wymiana układu BGA, na przykładzie SE K300.

soki 07 Nov 2009 19:58 22833 33
    mapigerman
    Level 15  
    lesnypatataj wrote:

standard C normy IPC610 juz 4 lata nie obowiazuje a za rok - dwa lata wejdzie kolejna rewizja :)

Zastanawia mnie jedna rzecz - skoro on nie obowiązuje to dlaczego 1,5 roku temu musiałem zrobić certyfikat z tej właśnie normy?? - i to dla potrzeb pracy w zagranicznym autoryzowanym serwisie GSM... Choć pamiętam, że już wtedy mówili, że za góra rok wejdzie kolejna rewizja tej normy... Dalej twierdza to samo??

Z reszta co napisał kolega lesnypatataj zgadzam się w 100% a ostatni punkt o grzaniu od spodu to podstawa wiedzy do pracy przy lutowaniu BGA :)

Pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
    gdkj
    Level 26  
    Witam.
    To video to raczej prezentacja niecierpliwej pęsety a nie video poradnik. W każdym razie widać ,że się da więc jak ktoś nie wiedział to może zacząć próbować.
    Pozdrawiam.
  • TermopastyTermopasty
    nenpa8lo
    Level 17  
    ja montowałem przetwornice dc/dc 20kulek przy pomocy opalarki do drewna i było git
    Chris_W

Level 38  
    nojmi wrote:
    Profil jest dość istotny, skopana temperatura w czasie powoduje negatywne testy na rentgenie.

Mógłby kolega rozwinąć testowanie za pomoca roentgena? Wiem na czym to generalnie polega ale jak to wygląda w praktyce? Czy szkodzi to układom (np. pamięciom bazującym na ładunkach tranzystorów)?