Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Komputer sam się wyłącza podczas włączania.

qwerty_24 05 Lis 2009 08:58 2684 6
  • #1 05 Lis 2009 08:58
    qwerty_24
    Poziom 9  

Witam
    Świeżo co złożyłem sobie nowy komputer. Na start mam problem. Przejdę od razu do rzeczy:
    Włączam komputer. Wszystko jest ok. Dochodzi do ładowania Systemu a tu nagle trach wyłącza się jakby ktoś odciął zasilanie. Próbuje go włączyć ponownie wiatraki startują na ok sekundę i znów się wyłącza. Próbuje go tak włączyć kilka razy aż za którymś razem załapie i chodzi normalnie. Gdy już włączy się wszystko jest ok; nie wyłącza się itp.

Oto mój sprzęt:
    P.Gł Asrock P43ME - nowa
    Karta graf: XFX 4870 512 MM -nowa
    Zasilacz: 550W chieftec
    Procesor: E8200
    Ram: 2x1 GB Patriot 800MHz
    Dysk: 640GB SATA Samsung

Od razu mówię że sprzęt nie jest podkręcany. Przy pierwszym włączeniu załadowałem default ustawienia biosu.

Proszę o pomoc. Podejrzewam płytę główną ponieważ na poprzednim komputerze zasilacz chodził idealnie.

• #2 05 Lis 2009 09:38
    Redgy
    Poziom 33  

Zrób test MemTestem aby wykluczyć błędy pamięci ram.

Piszesz płyta nowa ale nowa fabrycznie czy inna od starej ?
    Nic nie napisałeś o dysku twardym testy na bad sectory zrobione ?

• #3 05 Lis 2009 09:43
    qwerty_24
    Poziom 9  

Płyta fabrycznie nowa. Nie może być to wina RAMu ponieważ na poprzedniej płycie chodziły bez zarzutu.

• #4 05 Lis 2009 09:53
    Matuzalem
    Poziom 43  

Gdyby nie to, że gdy w końcu wystartuje działa bez kłopot, to bym na napięcie pamięci stawiał (zaniżenie), ale przy tym opisie to raczej na coś na samej płycie (jakieś mikrouszkodzenie "łapiące" po wygrzaniu np.).

• #5 05 Lis 2009 09:59
    Redgy
    Poziom 33  

Zrób dla pewności Testy dysku - HdTune i pamięci memTestem. W elektronice komputerowej nigdy nie można być pewnym że coś jest na 100% dobre bo często uszkodzenia na jednej konfiguracji są widoczne na innej nie.

• #6 05 Lis 2009 10:10
    qwerty_24
    Poziom 9  

Redgy napisał:
    Zrób dla pewności Testy dysku - HdTune i pamięci memTestem. W elektronice komputerowej nigdy nie można być pewnym że coś jest na 100% dobre bo często uszkodzenia na jednej konfiguracji są widoczne na innej nie.

Robiłem test pamięci w ORTHOSie i są stabilne jak skała. Jak wrócę do domu zrobie HDtune

• #7 06 Lis 2009 16:58
    qwerty_24
    Poziom 9  

Sprawdziłem pewną zależność i okazało się że komputer nie resetuje się gdy są wyjęte pamięci. Co muszę teraz zrobić aby wszystko było OK. Co mam przestawić w biose??? Patrzałem na innych pamięciach Goodramach i taki sam problem występuje. Co doradzacie?

Na ramach mam w biosie ustawione 2.0 V i reszta AUTO.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME