Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic NV-L25

slawek.as 03 Sty 2003 16:49 1583 8
  • #1 03 Sty 2003 16:49
    slawek.as
    Poziom 18  

Witam na forum.Dostałem tego panasonica z uszkodzonym mechnizmem, po uruchomieniu mam problem z przewijaniem z podgflądem,głowica zmienia prędkość i wizja zamienia się w paski.Problem ten miałem już kiedyś z innym podobnym modelem,ale klientowi wówczas nie zależało.Za pomoc z góry DZIĘKI.

• #2 04 Sty 2003 00:03
    studzinek
    Poziom 16  

witam
    mialem dwa takie modele z dokładnie taką samą usterką
    wymień rolkę dociskową z całym zespołem który zjeżdza po ślimaku, koszt to od 25-38 zł, wymiana samej rolki nic nie da, przynajmniej tak było u mnie, powodem tej usterki jest obniżanie lub podnoszenie taśmy podczas przewijania i wtedy gubi się synchronizacja
    pozdrawiam
    studzinek

• #3 06 Sty 2003 11:26
    slawek.as
    Poziom 18  

Dzięki,nie mam obecnie tych podzespołów ale kupię i sprawdzę. Szukałem w elektronice a nie pomyślałem o mechanice.

• #4 06 Sty 2003 12:04
    Zdzisław
    Poziom 13  

WITAM PRAWDOPODOBNIE MASZ ZUŻYTY DYSK WIZYJNY.JEST TO CZĘSTY PRZYPADEK W TYCH MODELACH - DYSK VEH0385 KOSZT OKOŁO 40 ZŁ..POWODZENIA

• #5 06 Sty 2003 12:08
    h jaworski
    Poziom 39  

sprawdz też chamulce taśmy zbyt duży opór taśmy czasami powoduje że głowica przełącza się na inne obroty w panasonikach tego nie miałem ale w akaiach to nagminnie

• #6 06 Sty 2003 18:55
    dami
    Poziom 16  

ja sprawdziłbym jeszcze zasilacz wylane kondensatory , ale fakt moze to robić również głowica miałem juz taki przypadek ale w nowszym modelu

• #7 06 Sty 2003 21:40
    studzinek
    Poziom 16  

koledzy najczęstszym przypadkiem takiej usterki w tych modelach jest osuwanie się lub podnoszenie taśmy na głowicy od dzwięku i synchronizacji podczas zwiększonych obrotów czy zmianie kierunku przesuwu podczas przewijania. Co ma głowica wspólnego do tracenia obrazu podczas przewijania jeżeli podczas odtwarzania obraz jest dobry?
    studzinek

• #8 07 Sty 2003 09:13
    slawek.as
    Poziom 18  

Kondensatory sprawdziłem wcześniej, w dysk wizyjny nie chce mi się wierzyć ale jak trzeba będzie to i tą opcję sprawdzę,hamulec w porządku to jednak nie akai, najbardziej prawdopodobna wersja to jednak zespół rolki dociskowej.Jak sprawdzę to dam znać.

• #9 07 Sty 2003 12:12
    studzinek
    Poziom 16  

sprawdz przy dobrym świetle czy jak zaczynasz przewijać to czy taśma sie obniża lub podnosi o 1 mm na głowicy od dzwięku i synchro. Pierwszą oznaką może być juz za niskie prowadzenie taśmy nawet przy Play i wtedy widać na jednym trzpieniu za głowicą synchro że przekracza poprawny tor prowadzenia
    pozdrawiam
    studzinek

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME