Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Martin Roboscan 518 krańcówki

voyteq 05 Lis 2009 15:43 3129 5
  • #1 05 Lis 2009 15:43
    voyteq
    Poziom 12  

Witam wszystkich zaglądających :]
    Poszukuje krańcówek magnetycznych (chyba kontaktronów) od Martin Roboscan 518. Chcę go wymienić ze względu na to iż czasem łapie a czasem przelatuje. Chyba że to wina magnesiku z tarczy? Test polegający na przyłożeniu namagnesowanego srubokręta zatrzymuje koło. Czy miał ktoś podobne doświadczenia?

0 5
  • #2 22 Lis 2009 22:37
    mesmerized123
    Poziom 9  

Wpadł mi w ręce roboscan 518 - mam podobny problem z nim ( tak mi się wydaje) Mianowicie - przy włączeniu standardowo reset urządzenia - tarcza z gobo kręci się , ale nie zatrzymuje - i skaner znów się resetuje. Podejrzewam , że to właśnie ten czujnik odpowiadający za pozycjonowanie tarczy. Gdzie to kupić? Nie mam do czynienia z ogólnie rozumiana elektroniką (nie znam się na tym). Jeszcze jedno pytanie do autora tematu , użytkowników tego skanera - zaraz przed lampą wyładowczą znalazłem jakiś filtr - co to jest - filtr temperaturowy? Czy jakaś modyfikacja poprzedniego właściciela? Sorki , może moje pytania wydadzą się trochę dziecinne. Mam wrażenie , ze przez ten filtr znacznie osłabła moc światła.

0
  • #3 22 Lis 2009 23:09
    l3sz3k
    Poziom 18  

mesmerized123 napisał:
    Jeszcze jedno pytanie do autora tematu , użytkowników tego skanera - zaraz przed lampą wyładowczą znalazłem jakiś filtr - co to jest - filtr temperaturowy?

Jest to filtr dichroiczny na pasmo UV - lepiej nie usuwaj.
    Należy go wymienić na nowy jeśli się wypalił/uszkodził.

0
  • #4 22 Lis 2009 23:20
    mesmerized123
    Poziom 9  

Ok rozumiem - mam tylko takie spostrzeżenie , że jak na MSD 250 świeci to mniej intensywniej niż chociażby skaner made in china (porównywałem) Jako ,że jestem ciemny byk jeśli chodzi o oświetlenie na lampach wyładowczych - czy zużyta MSD może być powodem mniej intensywnego świecenia? Załączam zdjęcie - wygląda mi na do wymiany ale muszę się poradzić.

0
  • #5 22 Lis 2009 23:30
    l3sz3k
    Poziom 18  

mesmerized123 napisał:
    czy zużyta MSD może być powodem mniej intensywnego świecenia?

Oczywiście. Lampy wyładowcze świecą z czasem coraz słabiej.
    Lampy wymieniamy po określonym czasie - podawanym przez producenta.
    Na podstawie twojego zdjęcia ciężko określić czy lampa kwalifikuje się już do wymiany.
    Jeśli nie jesteś pewien ile przepracowała twoja lampa, a świeci słabo w porównaniu do innych MSD250 to ją wymień.

0
  • #6 22 Lis 2009 23:33
    mesmerized123
    Poziom 9  

Niedawno wpadł w moje ręce ten skaner a brak mi informacji ile zdarzył wyświecić. Wspomniany wcześniej filtr uv - zużyty może powodować mniejsze natężenie światła? Dzięki wielkie za informacje.

0