Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Megane 2.0Coupe Gaz, zaczyna przygasać,dławić się.

05 Lis 2009 18:30 3442 10
  • Poziom 20  
    Witam.
    Od jakiegoś czasu mam taki problem z samochodem.
    Odpalam zimny samochód (zawsze odpala za pierwszym razem) ruszam w trasę po przebyciu np. 10km samochód zaczyna przygasać,dławić się,szarpać w ogóle nie reaguje na pedał gazu,czy mu zdejmę czy dodam on jest w swoim świecie. Tak samo czasami dzieje się tuż po odpaleniu samochodu. Po zgaszeniu silnika odczekaniu parę minut wszystko jest ok. Czasami nawet po zgaszeniu i odczekaniu kilka sekund i ponownym uruchomieniu jest normalnie. Czego to może być wina?
    Dodam że w samochodzie mam zainstalowany sprzęt muzyczny o dużym poborze prądu.Dość często podczas jazdy sprzęt cały czas gra, ale tak samo się dzieje się z silnikiem jak nic nie jest włączone.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Odłącz na jakiś czas sprzęt- wtedy potwierdzisz lub wykluczysz. Poza tym można zmierzyć prąd ładowania.
  • Poziom 20  
    Od 2dni odlączyłem sprzęt i tak samo.
    Ale zauważyłem taka opcję że jak mi zaczęło go mulić zgasiłem przełączyłem na gaz i było ok. Dodam że dość czesto jeżdze na rezerwie aż od ostatnich litrów w baku czy przyczyną może być pompa paliwowa ? Dodam że najcześciej zaczyna przygasać jak silnik złapie troche większa temp. Albo na postoju na biegu jałowym zaczyna go dławić albo przy jeździe w mieście.Ale w trasie też kilka razy się zdarzyło ;/
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Jak będziesz dalej tak jeździł to spalisz popmę paliwa. Zalej minimum 10litrów i patrz co będzie.Może filtr paliwa jest już zapchany. Mało kto o nim pamięta.
    Z doświadczenia wiem, że syfy zbierają się na sitku przy ppompie. Podłącz potem auto pod komputer
  • Poziom 11  
    Mam ten sam problem w tym silniku i nie wiem co się dzieje. Czy wiesz co było nie tak w samochodzie ?
  • Poziom 30  
    Masz instalację gazową? Jeździsz na rezerwie? Podaj więcej danych.
  • Poziom 20  
    U mnie była to pompka paliwowa.
    Jak w zbiorniku było mniej niz 10L benzyny to sie zaczynał wariować ;)
  • Poziom 11  
    gazu brak, dzieje się tak czy jest mało czy pełny bak paliwa.
  • Poziom 20  
    To nie wiem.

Dodano po 2 [minuty]:

Moze pompka podjedz do jakiegos mechanika moze ci cos doradzi.
    U mnie kolega mi podpowiedział nie jeżdzę na rezerwie i juz sie nic nie dzieje.

Dodano po 53 [sekundy]:

Albo filtr jest zapchany.
  • Poziom 30  
    Sprawdź ciśnienie na pompie i wymień filtr paliwa tak jak napisał kolegabuko06
  • Poziom 11  
    filtry /wszystkie / wymienione.
    A co powiecie na zacinający się silnik krokowy ? - tak już kombinuje....to dzieje sie na wolnych obrotach np. przy zmianie biegu jak puszczamy pedał gazu.