Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UNITRA WS503 pod nazwą FERA - płytki końcówek i przeł Stereo

05 Lis 2009 20:47 2402 7
  • Poziom 16  
    Posiadał ktoś z was WS503 z płytkami końcówki mocy przykręconymi do radiatora (nie wciskanymi)?

Kupiłem uszkodzony wzmacniacz w którym płytki lewego i prawego kanały różnią się, oraz punkty K24 i K25 są połączone ze sobą cienkimi kablami (punkt K24 z lewej płytki z punktem K24 z prawej płytki). Na lewej płytce znajdują się diody D101 i D102 a na prawej nie. Za to na prawej mamy dwa kondensatory elektrolityczne w miejsce diod, a na lewej ich brak. Generalnie diody z jednej płytki połączone są z elektrolitami na drugiej. Na lewej płytce znajduje się kondensator C144, a na prawej nie.

Moje pytanie brzmi - Czy wszystko jest OK, czy jednak należy coś zmienić? Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 35  
    Miałem podobnie w ws 403, pod thomsonem, wszystko jest oki, poprostu w tym wypadku oszczędzali na elementach.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Mam mały problem. Mianowicie wymieniłem tranzystory końcowe, jednak w głośnikach i słuchawkach nic nie słychać. Tylko delikatne buczenie. Bezpieczników nie pali. Przedwzmacniacz dobry, ponieważ zamieniłem kable sygnałowe na wejściach końcówek.
    Niepokoi mnie, ze na emiterach pary różnicowej mam po 7V względem masy. Po wylutowaniu ich nie ma przebić. Co sprawdzać dalej?

Prąd spoczynkowy się reguluje.

EDIT:

Sprawdziłem już chyba wszystsko. Moze to kwestia regulacji?
    Tak jak pisałem wcześniej płytki końcówek są połączone punktami K24-K24 i K25-K25.
    Może poprzedni właściciel coś źle zrobił i należy podłączyć K24-K25?

Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
  • Poziom 16  
    Problem z końcówkami został rozwiązany. Uszkodzony tranzystor BF257.

Mam natomiast kolejne pytanie. Jak podłączyć przełącznik od stereo. Urwał mi się kabel z jednej strony. Jest to przewód sygnałowy i idzie do przełącznika P1 (tuner/gramofon/uniwersalne). Z drugiej strony tego hebelka mam dwa przewody idące do przełącznika P2(tego z wyborem magnetofonów). Przewody do przełącznika P2 są przylutowane, zarówno do przełącznika jak i hebelka).
    Jak podłączyć przewód sygnałowy(dwie żyły i masa) do hebelka? Ten przewód jest przylutowany do P1 obiema żyłami i oplotem. Urwał się od strony hebelka.

• Poziom 35  
    U mnie idzie na odwrót, od strony hebla idzie na przęłącznik magnetofonów, a od tyłu, do przełacznika uniwer/tuner/gram, obojetnie jak podepnij, bo wg. schematu, ten przełacznik zwiera te kable
    znaczy przednie dwa zwiera ze sobą i tylne dwa zwiera ze sobą, proszę zdjęcia, jak to u mnie wygląda:
  • Poziom 16  
    Do przełącznik stereo idzie przewód stereo. Czy oplot tego przewodu jest w jakiś sposób podłączony do przełącznika stereo?
  • Poziom 35  
    U mnie nie jest połaczony, do hebla mono/stereo, poprostu jest zaroboiny, te dwa sygnałowe, a ekran jest nie zarobiony.