Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ericsson zaprojetkował Spider, czyli komputer-pająk (wideo)

danielde 05 Lis 2009 22:47 2169 2
 • Ericsson zaprojetkował Spider, czyli komputer-pająk (wideo)
  Ericcson wyprodukował prototyp przenośnego komputera, który nie wymaga takich urządzeń fizycznych jak monitor, czy klawiatura, ponieważ wyświetla je na płaszczyznach. Urządzenie jest tak małe, że można je uznać za kieszonkowe.

  Prototyp pokazany na pokazie Taiwan Broadband jest częścią projektu firmy Ericsson, "Life in 2020". Sposób działania nowego gadżetu jest podobny do funkcjonalności projektora, ponieważ na biurku wyświetla laserowo klawiaturę, a na ścianę "rzuca" obraz o przekątnej 30-cali przy pomocy piko-projektora. Prototyp cechuje krótka żywotność akumulatora, brak połączenia z siecią i niestety posiada tylko czytnik kart pamięci. Technologia laserowej klawiatury została opracowana dawno temu, jednak nigdy nie została fizycznie zrealizowana.

  Ostatecznym celem jest opracowanie znacznie mniejszego komputera od standardowych, takiego jakim jest tytułowy Spider, który będzie posiadał funkcje komputera osobistego, włącznie z obsługą sieci bezprzewodowych oraz akumulator o długiej żywotności. W tej chwili Spider przypomina małą czarną makietę z chowanym do wewnątrz statywem. Jest tak mały, że można go nosić w kieszeni.

  Ukończenie realizacji projektu budowy Spidera nie jest spodziewane przed 2020 rokiem, jednak Ericsson prowadzi obecnie rozmowy z firmami w sprawie produkcji podzespołów.

  Ericsson zaprojetkował Spider, czyli komputer-pająk (wideo)

  Link


  Źródło:
  http://www.physorg.com/news176112369.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  danielde
  Tłumacz Redaktor
  Offline 
  danielde napisał 671 postów o ocenie 15, pomógł 0 razy. Mieszka w mieście Bydgoszcz. Jest z nami od 2009 roku.