Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blokada VCR - Philips VR 450

26 Cze 2004 01:38 2085 5
  • Poziom 15  
    Magnetowid Philips model jak w temacie nie reaguje ani na pilota ani na klawiaturę lokalną. Na WYŚWIETLACZU natomiast widnieje mały KLUCZYK. Kasetę przyjmie ale już nie odda. Wygląda mi to na blokadę rodzicielską (Parental Lock). Troszkę kombinowałem na pilocie ale nic nie wymyśliłem. Z drugiej strony większość tego typu blokad zanika po wyłączeniu zasilania - tu nie. Sam mechanizm wygląda poprawnie , wszystkie funkcje wchoszą lekko nic nie blokuje , w elektronice też nic nie znalazłem. Potrzebna pomoc . Pozdrawiam :)
    Krzysiek
  • Poziom 15  
    Spróbuj wykasować pamięć EEPROM. Wyłącz magnetowid z sieci, następnie włącz go z powrotem trzymając wciśnięty klawisz Stanby. Misisz go przytrzymać powyżej trzech sekund. Powoduje to skasowanie wszelkich nastaw, nie kasowane są nastawy serwisowe. Daj znać o efektach.
    Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Dzięki , nie mam go u siebie to sprawdzę w poniedziałek i zaraz dam znać. :)
  • Poziom 34  
    A próbowałeś trochę dłużej przytrzymać w pilocie przycisk PLAY ? Chociaż z drugiej strony napisałeś że nie reaguje na pilota. Ale spróbuj z tym PLAY.
  • Poziom 15  
    OK , tego też spróbuję. Reakcja na pilota jest - wyświetlacz się rozjaśnia tak jakby chciał się włączyć i zaraz się wyłącza tzn. wyświetlacz przygasa. :)
  • Poziom 15  
    Serdeczne DZIĘKI - zadziałało przytrzymanie Stand-by przy włączeniu do sieci. Dziś dodatkowo wpadła mi w ręce instrukcja obsługi do tego magnetowidu - faktycznie to była blokada przed dziećmi.
    Pozdrawiam
    Krzysiek