Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Blokada VCR - Philips VR 450

Krzychu_S 26 Jun 2004 01:38 2280 5
 • #1
  Krzychu_S
  Level 15  
  Magnetowid Philips model jak w temacie nie reaguje ani na pilota ani na klawiaturę lokalną. Na WYŚWIETLACZU natomiast widnieje mały KLUCZYK. Kasetę przyjmie ale już nie odda. Wygląda mi to na blokadę rodzicielską (Parental Lock). Troszkę kombinowałem na pilocie ale nic nie wymyśliłem. Z drugiej strony większość tego typu blokad zanika po wyłączeniu zasilania - tu nie. Sam mechanizm wygląda poprawnie , wszystkie funkcje wchoszą lekko nic nie blokuje , w elektronice też nic nie znalazłem. Potrzebna pomoc . Pozdrawiam :)
  Krzysiek
 • #2
  miki23
  Level 15  
  Spróbuj wykasować pamięć EEPROM. Wyłącz magnetowid z sieci, następnie włącz go z powrotem trzymając wciśnięty klawisz Stanby. Misisz go przytrzymać powyżej trzech sekund. Powoduje to skasowanie wszelkich nastaw, nie kasowane są nastawy serwisowe. Daj znać o efektach.
  Pozdrawiam
 • #3
  Krzychu_S
  Level 15  
  Dzięki , nie mam go u siebie to sprawdzę w poniedziałek i zaraz dam znać. :)
 • #4
  zodiak318
  Level 34  
  A próbowałeś trochę dłużej przytrzymać w pilocie przycisk PLAY ? Chociaż z drugiej strony napisałeś że nie reaguje na pilota. Ale spróbuj z tym PLAY.
 • #5
  Krzychu_S
  Level 15  
  OK , tego też spróbuję. Reakcja na pilota jest - wyświetlacz się rozjaśnia tak jakby chciał się włączyć i zaraz się wyłącza tzn. wyświetlacz przygasa. :)
 • #6
  Krzychu_S
  Level 15  
  Serdeczne DZIĘKI - zadziałało przytrzymanie Stand-by przy włączeniu do sieci. Dziś dodatkowo wpadła mi w ręce instrukcja obsługi do tego magnetowidu - faktycznie to była blokada przed dziećmi.
  Pozdrawiam
  Krzysiek