Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immergas Md Nike Star24 3E

irek koszalin 06 Lis 2009 11:08 3673 5
  • #1 06 Lis 2009 11:08
    irek koszalin
    Poziom 8  

Witam.
    proszę o informację, w moim kotle wystąpił błąd nr 01, wg instrukcji: brak zapłonu.
    Kocioł po zasterowaniu z programatora nie zapala, pompa obiegu CO pracuje ,zawor gazu otwiera na chwile, nie zapala, zawor odcina gaz,po chwili ponownie startuje zawor gazu otwiera, brak zapłonu,zawor zamyka po kilkunastu sekundach wyświetla na LCD pulsujący komunikat "01". Wezwałem serwis kociol ma ponad rok. Serwis stwierdził uszkodzenie płyty (centralki), centralka do wymiany koszt ponad 600zł Na kociol brak gwarancji bo nie dokonalem przegladu rocznego z braku informacji od instalatora.
    Z racji ze nie stać mnie na taki wydatek , oraz na fakt prostej budowy tego sterownika sadze ze z pomoca kolegow naprawie ta centralke. Ustalilem - transformator główny ma trzy uzwojenia wtorne, na jednym uzwojeniu brak napięcia, wlasnie to napiecie zasila układ samego iskrownika. moze ktos wie jakie daje napiecie, zastosowałbym inny transformator a ten dal do przewiniecia. Piec jest mi bardzo potrzebny dzialajacy, obecnie jak zapale gaz zapalka to piec dziala poprawnie,do chwili wygaszenia , uzyskania tem., i przy ponownym starcie trzeba stac z zapalkami.
    Proszę pomoc!

Proszę poprawić pisownię - mirrzo

0 5
  • #2 07 Lis 2009 17:49
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

Nie kombinuj. Musisz znaleźć kasę na nową płytę.
    A warunki gwarancji musisz czytać sam. Ten kocioł może mieć 3 lata gwarancji, więc warto wezwać serwis i dać mu go do zreperowania i w ten sposób odzyskasz resztę gwarancji

0
  • #3 10 Lis 2009 12:02
    elgrac
    Poziom 10  

płyt głównych się nie naprawia z tej przyczyny że jest to element odpowiedzialny za twoje bezpieczeństwo,ja bym się zastanowił czy twoje życie jest warte 600zł.A z gazem bym nie eksperymentował uwierz mi wiem co mówię.Pozdrawiam

1
  • #4 10 Lis 2009 13:13
    systemgaz
    Poziom 22  

irek koszalin napisał:
    Witam.
    proszę o informację, w moim kotle wystąpił błąd nr 01, wg instrukcji: brak zapłonu.
    Kocioł po zasterowaniu z programatora nie zapala, pompa obiegu CO pracuje ,zawor gazu otwiera na chwile, nie zapala, zawor odcina gaz,po chwili ponownie startuje zawor gazu otwiera, brak zapłonu,zawor zamyka po kilkunastu sekundach wyświetla na LCD pulsujący komunikat "01". Wezwałem serwis kociol ma ponad rok. Serwis stwierdził uszkodzenie płyty (centralki), centralka do wymiany koszt ponad 600zł Na kociol brak gwarancji bo nie dokonalem przegladu rocznego z braku informacji od instalatora.
    Z racji ze nie stać mnie na taki wydatek , oraz na fakt prostej budowy tego sterownika sadze ze z pomoca kolegow naprawie ta centralke. Ustalilem - transformator główny ma trzy uzwojenia wtorne, na jednym uzwojeniu brak napięcia, wlasnie to napiecie zasila układ samego iskrownika. moze ktos wie jakie daje napiecie, zastosowałbym inny transformator a ten dal do przewiniecia. Piec jest mi bardzo potrzebny dzialajacy, obecnie jak zapale gaz zapalka to piec dziala poprawnie,do chwili wygaszenia , uzyskania tem., i przy ponownym starcie trzeba stac z zapalkami.
    Proszę pomoc!

Normalny czas gwarancji to 2 lata. To czy inwestor dokonał przeglądu po roku użytkowania kotła, nie ma to żadnego znaczenia dla biegu czasu gwarancji. Chyba, że gdzieś dokonano pisemnego zapisu np. na fakturze, a klient tam się podpisał. Niestety w tym przypadku samodzielne naprawy naruszyły warunki gwarancji.
    Jeśli chodzi o "centralkę" to producent często tak nazywa automaty zapłonowe - sterujące np. Brahma, a nie płyty główne. Kwota jaką zaśpiewał kolega serwisant faktycznie powala bez znieczulenia na kolana... Też bym się zastanawiał co z tym zrobić...Ale elektroniki się nie naprawia. Nie dlatego że nikt tego nie umie, tylko dlatego, że narusza się certyfikaty CE, bezpieczeństwa etc. w urządzeniach gazowych.

0
  • #5 10 Lis 2009 13:32
    irek koszalin
    Poziom 8  

Witam!
    Dziękuję za podpowiedz, i koledzy mają rację ze płyt nie powinno się naprawiać. Lecz producent bardzo wysoko wycenił swoją płytę , w ostatecznosci za ta cene kupie uzywany 2 letni.
    Lecz postanowilem te plyte naprawic po pierwsze usterka jest poza automatyka i igerencja w tym zakresie nie ma nic wspolnego z jego bezpieczenstwem etc. jestem w trakcie rozrysowania samego ukladu iskrownika , transformator przewiniety, musze jeszcze sprawdzic tyrystor, lecz nie wiem jak to zrobic (jest sterowany logiką ) BT149 D. Może ktoś podpowie. Czekam na podpowiedz.

Proszę poprawić pisownię - mirrzo

0
  • #6 10 Lis 2009 13:40
    mirrzo

Moderator - Systemy Grzewcze

irek koszalin napisał:
    ...(jest sterowany logiką ) .

Skoro tak, to wymień płytę, logiczne.
    irek koszalin napisał:
    usterka jest poza automatyka i igerencja w tym zakresie nie ma nic wspolnego z jego bezpieczenstwem etc.

Właśnie płyta steruje automatyką, a to jest związane z bezpieczeństwem.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo