Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odtwarzacz mp3 no name - problem z firmware

orbita9 06 Lis 2009 13:29 1836 2
  • #1 06 Lis 2009 13:29
    orbita9
    Poziom 10  

Witam

Mam problem z takim odtwarzaczem . Kiedyś był podłączony do komputera, brakło na sekundę światła komputer się wyłączył i włączył z podłączoną mp3. Od tego momentu mp3 nie była widziana przez komputer tylko się świecił wyświetlacz tak samo jak pod baterią. Zrobiłem jak w poradniku pisało na tej stronie, komputer wykrył odtwarzacz ale musiałem ściągnąć sterownik ADFUUD.SYS bo sam się nie doinstalował, dziwne bo system XP. No i także nie pokazało nowego dysku? Następnie szukałem firmware, wiele prób ale bez powodzenia. Parę razy miałem ikonki lub wyświetlacz zmienił kolor z czerwonego na niebieski lub zielony lub też była klepsydra i lading ale nie szło nic zrobić więc próbowałem dalej. W końcu wgrałem firmware które znalazłem na tym forum, wyświetlacz migał w kilku kolorach i dopiero jak zgasł komputer go wykrył i pokazał się dodatkowy dysk, na wyświetlaczu nic nie było. Chcąc wejść na dysk wyskakuje że nie sformatowany, więc chce go sformatować ale wyskakuje że dysk jest zabezpieczony przed zapisywaniem , sprawdzałem HOLD ale jest prawidłowo ustawiony, próbowałem na różne sposoby także ze zmiana w rejestrze ale nic to nie dało, sprawdzałem na innym kompie i to samo. We właściwościach pokazuje system plików RAW a żeby formatować to FAT32 lub FAT, i nie 1gb a 521mb i że nie ma wolnego miejsca. Teraz nie mogę wgrać innego firmware ani usunąć tego, jest jakiś może na to sposób, reset czy coś takiego?
    Oznaczenia na chipach
    AMP2051, Samsung 619. Ten odtwarzacz był z radiem.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 09 Lis 2009 13:28
    bialykiel
    Poziom 14  

Pewnie ta blokada zapisu spowodowana jest wgraniem złego firmware. Rozkręć ponownie samograja, i póbuj zwierać te piny którymi zmusiłeś system do wykrycia odtwarzacza. Jeśli to nic nie da srpóbuj krótko zewrzeć piny MWR-MRD, tymi nogami zmienia się tryb - zapis lub odczyt z tego co kiedyś czytałem więc może to coś pomoże. Ktoś pisał że to pomogło więc próbuj, oczywiście robisz to na własną odpowiedzialność Tu masz schemat http://s1mp3.org/files/datasheets/s1mp3_electric_schematics/Samograj_atj2085.pdf . Jeśli to nic nie pomoże to napisz.

0
  • #3 09 Lis 2009 14:25
    orbita9
    Poziom 10  

No też czytałem o tym to i zrobiłem ale wczoraj :) , zwierając te piny wyłączał się odtwarzacz i włączał ale nadal nic zrobić nie mogłem. Dotknąłem więc nóżkę RESET i komputer wykrył odtwarzacz ponownie i mogłem wyczyścić flash ale znów wgrałem złe firmware i nie mogłem sformatować. Drugi raz nie dało rady z RESETEM więc przejechałem śrubokrętem po nóżkach pamięci - od lewej do prawej i po środku zauważyłem że reaguje (włącza się i wyłącza) , przytrzymałem w tym miejscu i odtwarzacz został wykryty, mogę wgrać tylko... teraz kwestia firmware, nie mogę nic znaleźć co by pasowało. Pomoże ktoś?

0