Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator dmuchawy

26 Cze 2004 11:54 3151 6
  • Spec od Mercedesów
    Witam!
    Jestem nowy, ale zakres tematyczny forum i wiedza użytkowników odnowiły we mnie nadzieję na rozwiązanie następującego problemu:
    Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć z jakich elementów mógłbym zbudować regulator silnika prądu stałego o prądzie do 30A przy 12V.
    Sterowanie obrotami poprzez podawanie napięcia 1,5 - 7V.
    Silnik pracuje jako dmuchawa,(czyli kręci się zawsze w jednym kierunku) a fabryczny regulator jest tak cholerycznie drogi, że nawet nie będę podawał jego ceny, bo od razu mnie biorą dreszcze. :cry: Domyślam się, że musiałby być to przy takiej mocy zasilacz impulsowy z dodatkowym wzmacniaczem prądowym. Trochę grzebałem w elektronice, i podejrzewam że jakieś ogólne ukierunkowanie pozwoli mi rozwiązać problem samodzielnie.

Pozdrawiam.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Spec od Mercedesów
    Witam!
    Dziękuję za odzew, jako nowy jestem mile zaskoczony przyjęciem, z wyszukiwarką próbowałem, efekty nie były zachwycające, ale upór i dociekliwość skierowały mnie na stronę:

http://www.elektroda.net/dla_domu/reg_obrotow_silnia_stalegoee.html

W zasadzie jest to coś, o co mi chodzi, trzeba tylko popracować nad regulacją....

W ramach rewanżu przyjmę pytania na Mercedesa, dużego, małego, starego, nowego, chociaż przyznam że niechętnie w temacie diagnostyki silników, zwłaszcza benzynowych, ale reszta czemu nie :roll:

Pzdr, Gerri
  • Poziom 22  
    elektrit napisał:
    Do czego ten regulator-do Peugeta\Citroena czy Vectry B?

Jak znam Gerrie'go to będzie robił jeża do MB (Regulacja obrotów nawiewu climatronic) :)

Pozdrowienia
  • Spec od Mercedesów
    Przebóg! zostałem zdekonspirowany! :D

Ale chyba gra jest warta świeczki, wielu sobie zęby połamało.

Pzdr. Gerri