Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A4-radio nie odbiera. Jak podłączyć wzmacniacz antenowy

skaktus 06 Lis 2009 17:32 11264 10
  • #1 06 Lis 2009 17:32
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Dziś podjechał do mnie kumpel i mamy problem. Do tej pory jego radio jakoś grało, ale kiepsko. Okazało się że nie było wzmacniacza antenowego w słupku.

Wzmacniacz kupiliśmy, ale niestety tez nie ma instalacji i co gdzie podłączyć...

Wzmacniacz wygląda jak na foto poniżej

Audi A4-radio nie odbiera. Jak podłączyć wzmacniacz antenowy

Z tego co wiem wzmacniacz zasilany jest z radia (posiadam już separator), tylko teraz gdzie podłączyć te przewody które widać na foto ?

Czarne przewody są razem połączone przez cewkę widoczną na foto i mają połączenie z plusem kondensatorów.

Czerwony przewód/gniazdo natomiast mają połączenie z minusem kondensatorów. Pomiędzy czerwonym przewodem a czerwoną wtyczką wstawiony jest rezystor.

Ktoś ma pomysł jak to cudo uruchomić ?

0 10
  • #2 06 Lis 2009 18:32
    Nawigator
    Poziom 33  

Z tego co mi wiadomo to wzmacniacz zasilany jest z radia przewodem antenowym a separator jest fabrycznie wewnątrz radia i nic nie potrzeba dodatkowo podłączać.
    Co najwyżej ustawić opcję przez OBD.

N

0
  • #3 06 Lis 2009 18:54
    skaktus
    Poziom 37  

No spoko, to wiemy ale:

-radio nie jest fabryczne, stąd ten separator

-kable wcześniejszy właściciel obciął i nie wiem co do czego podłączać

Zdjęcie jest poglądowe, bo w moim również końcówki na kablach są poodcinane i teraz trzeba to jakoś złożyć, tylko jak, stąd ten temat.

0
  • #4 06 Lis 2009 19:00
    Nawigator
    Poziom 33  

Radio niefabryczne powinno mieć wyjście opisane jako ANTENA REMOTE i z niego można pobrać zasilanie do separatora.
    A gdzie idzie żółty przewód?

N.

0
  • #5 06 Lis 2009 22:43
    skaktus
    Poziom 37  

Jaki żółty ?

To że zasilanie trzeba podłączyć do separatora to też wiem. Mi chodzi o to gdzie podłączyć przewody z wzmacniacza - gdzie czarne, gdzie czerwone.

0
  • #6 06 Lis 2009 23:45
    Nawigator
    Poziom 33  

No żółty na płytce idący do gniazda z gwintem.
    Moduł wygląda na wzmacniacz anteny w szybie (ogrzewanie).

N.

0
  • #7 07 Lis 2009 14:29
    skaktus
    Poziom 37  

Ehhh....

Od początku. Wiem że to wzmacniacz, zresztą zaznaczyłem to w poście na początku. Dodatkowo wiem że trzeba to zasilać (w moim wypadku poprzez separator). Wiem ze jest to antena wtapiana w szybę tylną. To wszystko wiem.

Dodatkowo zaznaczyłem że wszystkie przewody do podłączenia anteny (idące z radia) i przewody do podłączenia anteny do szyby są usunięte. Nie ma nic, no prócz końcówek na szybie do podłączenia przewodów wychodzących z wzmacniacza.

Dlatego moje pytanie - jak się do tych końcówek podłączyć (nie chodzi mi tutaj o lutowanie itp) tylko do których końcówek podłączyć czerwone wyjścia, do których czarna, oraz jeśli ktoś może to niech opisze od czego są te wyjścia - czy to antena FM/AM czy inaczej.

0
  • #8 07 Lis 2009 16:26
    Nawigator
    Poziom 33  

No dobrze ale co z tym żółtym przewodem bo ze zdjęcia nie widać dobrze.
    I do czego chcesz się podłączyć?

N.

0
  • #9 07 Lis 2009 18:02
    skaktus
    Poziom 37  

Ktoś tu chyba nie czyta i dobrze foto nie ogląda...albo sobie jajka robi - w poprzednim poście piszesz o żłótym przewodzie:

Cytat:
    żółty na płytce idący do gniazda z gwintem.

Więc po co ponownie pytasz ?

A do czego chcę się podłączyć pisałem już kilka razy ale nie wiem dlaczego ciągle zadajesz to pytanie.

Schematycznie.

Radio -> separator -> wzmacniacz antenowy -> przewody z wzmacniacza / gniazda (widoczne na foto czerwone i czarne) i to trzeba podłączyć pod szybę ALE co których ścieżek itp. Ktoś to wyciągnął przewody i stąd to pytanie.

0
  • #11 09 Sty 2010 11:31
    skaktus
    Poziom 37  

Wzmacniacz nie działa sam, gdyż ma nietypowe połączenia z instalacją. Ogólnie jest to tylko element składowy całości i sam jest praktycznie bezwartościowy.

Zamykam

0
  Szukaj w 5mln produktów