Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lenovo IdeaPad Y530 Windows Vista i upgrade do Windows 7

adam998 06 Nov 2009 17:39 11729 16
    adam998
    Level 25  
    Witam
    Posiadam lapka jak w tytule, uprawniony jestem do aktualizacji na Windows 7 i w związku z tym mam kilka pytań.
    Czy płyta którą otrzymam będzie to płyta z której będę mógł dokonać czystej instalacji Windowsa7, czy musi być to tak zwana nakładka na Viste ponieważ posiadam licencje na Viste ?
    A jeśli tak to chciałbym najpierw podzielić dysk według własnych potrzeb ponieważ nie odpowiada mi podział który jest teraz tzn c:/ jest bardzo duży natomiast d:/ jest taki że ladwie co się tam mieści.
    W takim wypadku jesli potrzebuję tej Visty żeby wgrać W7 musiałbym zgrać z ukrytej partycji Viste która służyła by mi do odzyskania systemu...tylko jak to zrobić żeby po podzieleniu dysku od nową można było że zgranej partycji na DVD odzyskać system ?
    Może jakiś znawca tematu sie wypowie?
    Pozdrawiam
    adam998
    Level 25  
    Wtam
    Może jednak ktoś coś podpowie.... :roll:
    Rexxus
    Level 11  
    Mam pytanie: koledze przysłali płytki z Lenovo z Windowsem 7?
    Obyło się bez problemów?

Pozdrawiam
    adam998
    Level 25  
    Witam
    Płytek jeszcze nie przysłali właśnie chcę zamówić i jest problem skąd mam wziąść typ modelu produktu? Szukałem już wszędzie pod lapkiem na kartonie na gwarancji na umowie sprzedarzy i nigdzie nie widzę pasującego numeru....podpowiedż gdzie znaleść numer produktu nic nie daje...

Lenovo IdeaPad Y530 Windows Vista i upgrade do Windows 7
    Nick
    Level 12  
    Pozwolę sobie lekko odkopać...
    Mam dokładnie ten sam kłopot... czy komuś udało się odszukać ten feralny numer ?
    michal6250
    Level 12  
    Witam
    A może wystarczy wcisnąć przy 2 Gdzie znaleźć numer produktu ? i to wystarczy na zlokalizowanie tego numeru
    Nick
    Level 12  
    Tam jest tylko jak znaleźć S/N i ani słowa o tym jak w tym modelu szukać numeru produktu. Ułatwili jak nie wiem co ten upgade, aż się odechciewa i jeszcze trzeba zabulić 18 euro...
    Kasienka88
    Level 1  
    Witam wszystkich zainteresowanych upgradem visty do win 7 a posiadajacych lenovo y530 informuje ze po kontakcie telefonicznym z infolinia techniczna lenovo, nie idzie zrobic upgradu poki co gdyz notebooki sprzedawane w polsce nie posiadaja numeru "typ, model produktu". jest to blad na stronie, ktory ma byc naprawiony do konca tygodnia. pozdrawiam wszystkich zainteresowanych.

p.s
    szkoda tylko tych straconych godzin spedzonych na poszukiwaniach tego numeru widmo no i tych nerwow.. ;)
    JANAS2
    Level 2  
    Witam.

Wlasnie wczoraj dostalem plytki z W7 z naklejka i numerkiem + sterowniki wiec chyba sie da :)
    Na naszej polskiej infolini tez mi mowili ze nie ma , nie da sie , nie mozna ....... totalna sciema nic nie wiedza i na zadne pytanie nie odpowiedzieli mi twierdzaco.

zapisalem sie w kolejce na W7 tu:

https://ebiz3.mentormediacorp.com/LenovoWindows7Upgrade/Select_Lan.aspx

i gdzies po miesiacu czekania wczoraj przyslali - koszt 17,75 euro :)
    Wszystko odbylo sie bez problemow , dostalem chyba z 3 maile ze przyjeli do realizacji , pozniej platnosc i na koniec ze jest wyslany. Zadnych dziwnych numerow nie musialem szukac wszystko z naklejki spisalem i ok. Jedyny minus jaki narazie zauwazylem to pod W7 niedziala funkcja recovery.
    oxelot
    Level 1  
    witam kolegów

mam pytanie jakich kart kredytowych używaliście do płatności za upgrade?
    oraz jak nie wpisałem danych do faktury (karty kredytowej) w fomularzu zamówieniowym to może być powód, że gdy teraz muszę dokonać płatności to pisze, że nie uhonorowano ?

z góry dzięki za odpowiedz
    JANAS2
    Level 2  
    ja puscilem kredytowa visa, a formularz powinien byc dokladnie wypelniony bo platnosc nieprzejdzie
    Ares0r
    Level 1  
    Witam wszystkich,
    Płytki które się otrzymuje są jak najbardziej przeznaczone zarówno do upgrade'u z visty(już zainstalowanej) jak i czystej instalacji w7, przy czym trzeba pamiętać, że niekiedy przy dzieleniu partycji na nowe, system będzie chciał sterowniki sata (są na płytce ze sterami dołączonej od lenovo, potem trzeba zrobić restart i będzie już można instalować normlanie).
    Jeżeli chodzi o typ/rozdaj modelu no to na naklejce pod spodem powinien być S/N a model to oczywiście Y530. ;)
    Płatność możliwa tylko Visa bądź MasterCard, z tym, że kredytową - nie debetową (w moim przypadku srebrna Visa PKO została odrzucona, natomiast zwykła kredytówka poszła od razu).
    Tak czy inaczej za taką cenę updgade opłaca się, mimo, że nie ma wszystkich aplikacji (przywracanie systemu zawsze można zrobić bezpośrednio z w7). ;)
    /|\Atari
    Level 27  
    Witam. Mam pytanie związane z upgrade'em visty do 7. Z tym że u mnie wygląda to tak. Podałem wszelkie info na stronce producenta (mój lap to Y550) lecz przy wyborze języka systemu nie miałem do wyboru polskiego tylko angielski oraz krzaki i inne egzotyczne. Wybralem eng, gdyż w niczym mi to nie przeszkadza a aktualizując windowsa można pobrać paczke językową z PL, z tym że mam pytanie - mieliście do wyboru polski nasz ojczysty? Do płatności użylem Visy Electron z Inteligo i należność już pobrano.
    User removed account
    User removed account  
    adam998
    Level 25  
    Witam
    płytka z windowsem 7 przyszła po 9 dniach :-)
    Pozdrawiam
    sonixx
    Level 10  
    Witam wszystkich ,mam problem jak a mianowicie po dokonaniu tzw nakładki na viste windowsa 7 ,teraz mam teraz problem z odtwarzaniem dzwieku przy ogladaniu filmow przez HDMI na ekranie LCD jest obraz lecz brak jest dzwieku w LCD , dopiero po przejsciu do panelu sterowania w i przełaczeniu w zakladce dzwiek i odchaczeniu '' cyfrowe urzadzenie wyjsciowe HDMI '' odchaczeniu ustaw jako urzadzenie domyslne jest dzwiek w glosnikach LCD ale brak jest wtedy dzwieku z samego laptopa , dopiero po powrocie do zakladki glosnik i ustawieniu '' ustaw jako urzadzenie domyslne '' owraca dzwiek na laptopie.
    Pragne wspomniec ze wczesniej kiedy była vista był dzwiek na laptopie a po podlaczeniu LCD poprzez HDMI nic nie trzeba było przestawiac w panelu sterowania w zakladce dzwieku , a dzwiek był odtwarzany na LCD i na laptopie , wiec moze ktos mi podpowie co nalezy zrobic aby znow bylo jak wczesniej na viscie , i jeszcze jeden problem to brak jest ikon z korektorem od muzyki na ekranie laptopa i brak jest poswietonych przyciskow po prawej stronie nad klawiatra , czy brak jest jakichs sterownikow jak tak to jakich i gdzie je mozna znalezc i jak temu wszystkiemu zaradzic
    sonixx
    Level 10  
    Czy po przejsciu z visty na windowsa 7 macie jakies problemy bo u mnie jest problem a mianowicie po dokonaniu tzw nakładki na viste windowsa 7 , teraz mam problem z odtwarzaniem dzwieku przy ogladaniu filmow przez HDMI na ekranie LCD jest obraz lecz brak jest dzwieku w LCD , dopiero po przejsciu do panelu sterowania w i przełaczeniu w zakladce dzwiek i odchaczeniu '' cyfrowe urzadzenie wyjsciowe HDMI '' odchaczeniu ustaw jako urzadzenie domyslne jest dzwiek w glosnikach LCD ale brak jest wtedy dzwieku z samego laptopa , dopiero po powrocie do zakladki glosnik i ustawieniu '' ustaw jako urzadzenie domyslne '' owraca dzwiek na laptopie.
    Pragne wspomniec ze wczesniej kiedy była vista był dzwiek na laptopie a po podlaczeniu LCD poprzez HDMI nic nie trzeba było przestawiac w panelu sterowania w zakladce dzwieku , a dzwiek był odtwarzany na LCD i na laptopie , wiec moze ktos mi podpowie co nalezy zrobic aby znow bylo jak wczesniej na viscie , i jeszcze jeden problem to brak jest ikon z korektorem od muzyki na ekranie laptopa i brak jest poswietonych przyciskow po prawej stronie nad klawiatra , czy brak jest jakichs sterownikow jak tak to jakich i gdzie je mozna znalezc i jak temu wszystkiemu zaradzic.
    Czy po przejsciu na windows 7 powinny byc na pulpicie te same ikony np.OneKey Recovery