Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sensium Digital Plaster - bezprzewodowy czujnik medyczny

Belialek 06 Lis 2009 18:31 1370 2
 • Sensium Digital Plaster - bezprzewodowy czujnik medyczny

  Do świata pełnego technologii bezprzewodowych powoli wkracza Sensium Digital Plaster. Jak sama nazwa wskazuje, jest to elektroniczny plaster - co się kryje pod tą tajemniczą frazą? Otóż jest cienki czujnik, z wyglądu podobny do zwykłego plastra (i w taki sam sposób się go zakłada), który monitoruje podstawowe parametry ciała człowieka takie jak puls, temperatura czy perspiracja. Urządzenie zasilane będzie ekstremalnie cienką baterią, a informację wysyłane za pośrednictwem bliżej nie sprecyzowanej technologii bezprzewodowej (jednakże wzmianka o możliwości bezpośredniej współpracy z PDA i smartphone'ami daje tylko dwie sensowne opcje - bluetooth oraz Wi-Fi). Urządzenie znajduje się obecnie w fazie testów klinicznych, a wprowadzenie go do użytku przewiduje się na początek przyszłego roku.

  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Belialek
  Poziom 22  
  Offline 
  Belialek napisał 831 postów o ocenie 61, pomógł 15 razy. Mieszka w mieście Wrocław. Jest z nami od 2004 roku.
 • #2
  elektrodom
  Poziom 20  
  Urządzenie które może podnieść wydajność pracy w szpitalach, ale raczej tylko w nowych lub bogatych placówkach- mało kto odważy się zdublować sprzęt, który szpitale już mają na stanie nowym i pewnie nie najtańszym Sensium Digital Plaster.
  Swoją drogą, ciekawe kiedy to cacko trafi do polskich szpitali...
 • #3
  mklos1
  Poziom 25  
  Gadżet fajny, aczkolwiek do pełnego sukcesu jeszcze daleko. Np tego typu czujniki przydałyby się w badanach holterowskich. Na chwilę obecną pacjent musi taszczyć pokaźne okablowanie i zastanawiać się czy nie urwie...
  Mniej uciążliwe holtery pewnie już są, ale od wynalazku do polskich szpitali droga daleka i prowadzi przez NFZ.