Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GSI582ES4 Gorenje PMS45I, zmywarka stale wypompowuje wodę

rgp1 06 Lis 2009 20:10 7461 8
  • #1 06 Lis 2009 20:10
    rgp1
    Poziom 1  

Problem: zmywarka stale wypompowuje wodę mimo obracającego się programatora. Problem powstał w momencie zablokowania odpływu wody. Zmywarka nie mogła się opróżnić przez kilka godzin.
    Podejrzewam zgrzanie styków. Nie posiadam schematu nie wiem gdzie szukać.
    Pomocy.

0 8
  • #2 06 Lis 2009 21:25
    andrzej1959
    Specjalista AGD

Witam .
    Sprawdź czy w misce pod zmywarką nie ma wody.?!

0
  • #3 21 Sie 2011 19:27
    kuguar78
    Poziom 9  

czy udało się rozwiązać problem, u mnie po 7 latach bezawaryjenej pracy mam podobne objawy, ciągle wypompowuje wodę

w zmywarce nie widać wody

jak postała kilka dni, to udało się załączyć normalnie, ale po pierwszym myciu i wypompowaniu wody problem powrócił, może jakaś kontrola poziomu, albo co ??

1
  • #4 21 Sie 2011 23:45
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przechyl zmywarkę na plecy , jeśli wyleci woda to przeciek z pompy , węży lub innego miejsca na spodzie zmywarki.

2
  • #5 22 Sie 2011 21:03
    kuguar78
    Poziom 9  

dziękuję za poradę, wczoraj się zabrałem do rzeczy:

- rozblachowałem zmywarkę
    - w misce na dole woda - pływak w górze - działa pompa wyrzucająca wodę
    - wyczyściłem miskę do sucha, zmywarka załączyła się poprawnie
    - podczas mycia zauważyłem wodę spływającą z rynienki pod drzwiami
    - po zdjęciu rynienki widać jak woda cieknie po obu zawiasach
    - wychodzi na nieszczelność dolnej uszczelki drzwi - zamówiona

dam znać czy wszystko ok po wymianie uszczelki

PS> wiem, że temat wałkowany na prawo i lewo przy różnych typach zmywarek, ale tak to jest, że każdy szuka swojego modelu i pomocy, może komuś się przyda powyższy opis

0
  • #6 22 Sie 2011 22:23
    cezet
    VIP Zasłużony dla elektroda

kuguar78 napisał:
    - wychodzi na nieszczelność dolnej uszczelki drzwi

Przyjrzyj się dobrze czy przypadkiem dolne śmigło nie jest rozwarstwione.

0
  • #7 23 Sie 2011 20:38
    kuguar78
    Poziom 9  

- ostatecznie nie wymieniłem tej dolnej uszczelki drzwi (choć uszczelkę już mam)

- dolne śmigło sprawdziłem jest całe, bez śladów uszkodzeń, wszystkie otwory są drożne

Problem stanowi zbyt wysoki poziom wody w komorze mycia, przez to woda zaczyna wyciekać pod drzwiczkami, zapełnia się miska na dole i podnosi pływak.

Pewnie jakiś układ jest niedrożny/niesprawny. Może uda mi się później załączyć zdjęcia bebechów, to prosiłbym o podpowiedź gdzie może być zator. Jak na złość rozładował się akumulator w aparacie :)

dziękuję za podpowiedzi i cierpliwość

Zdjęcia (prawa strona/przód/lewa strona):

GSI582ES4 Gorenje PMS45I, zmywarka stale wypompowuje wodę GSI582ES4 Gorenje PMS45I, zmywarka stale wypompowuje wodę GSI582ES4 Gorenje PMS45I, zmywarka stale wypompowuje wodę

z prawej strony na dole jest taki zbiornik jakby z pomarańczowymi granulkami, wydaje mi się, że przez niego ciężko przechodzi woda.

Z przodu nieco z lewej znajduje się jakieś pokrętło regulacyjne (plastikowy wielokąt jakby pod kluczyk), nie tykałem, bo nie wiem do czego.

Z lewej storny widać po prawej na dole pływak, a po lewej trójnik z rozprowadzeniem wody do obu zraszaczy.

Proszę o podpowiedzi, gdzie zacząć szukać ewentualnych usterek?

0
  • #8 15 Wrz 2011 20:31
    kuguar78
    Poziom 9  

Udało mi się ostatecznie rozwiązać problem po kilku dniach, na zdjęciu pierwszym z lewej widać taki zawinięty szary wężyk, który potwierdza poziom wody

Po wypięciu go okazało się, że jest niedrożny, użyłem pompki rowerowej, bo dmuchnięcie nie wystarczało. Po odetkaniu, zmywarka zaczęła działać prawidłowo.

2
  • #9 10 Sie 2016 10:31
    Sebi__sebi1982
    Poziom 1  

Bardzo dziękuję za ten wpis. Dzieki tym wskazówkom naprawiłem podobny problem w zmywarce Bosch. Tutaj również podobne objawy i ruszenie węża sprawdzającego poziom wody w misie pomógł i zmywarka ruszyła. Musze wymienić filtr wody na rurach odprowadzających wodę i ew. Wyczyścić wpust do zmywarki. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam :D

1