Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVB w tv cz można oglądać cyfrówke

konar50 06 Nov 2009 23:04 4389 17
    konar50
    Level 11  
    Jeśli mam DVB w telewizorze to moge oglądać telewizje cyfrową ?
    sunlux

Level 20  
    oczywiście, jeśli to jest DVB-T ale koniecznie z MPEG4

telewizję cyfrową - naziemną.

Przez kablówkę są tez plany puszczenia sygnału DVB-T
    User removed account
    User removed account  
    konar50
    Level 11  
    Ale mi nie pisze DVB-T tylko samo DVB dlatego pytam
    sunlux

Level 20  
    Może napiszesz jaki to TV (model, producent) - będzie łatwiej.
    konar50
    Level 11  
    Jest to daewoo dc 19 cali on nie ma mpeg 4
    sunlux

Level 20  
    Wiec nic w Polsce nie pooglądasz na nim jeśłi chodzi o cyfrową tv naziemną skoro nie ma mpeg4,

chyba, że ma gniazdo CI i zakupisz taką specjalną kartę (adapter) - będą chociaż działać kanały SD (w niskiej rozdzielczości). Oczywiście pod warunkiem, że ten model będzie taką kartę obsługiwał a z tym jest różnie

Wrzuć może cały symbol tego tv - z tabliczki z tyłu
    konar50
    Level 11  
    daewoo dc model dlt-19l2

Dodano po 1 [minuty]:

ma wejscie common interface czy o to chodziło
    sunlux

Level 20  
    o to chodziło, nie mogłem tego znaleźć w żadnych opisach tego tv

więc jest szansa, HD z tej naziemnej nie będziesz miał ale cyfrówka powinna działać

najlepiej umówić się ze sprzedawcą takiej karty na testy i zakupić

np. taki moduł MPEG-4 NEOTION w comsacie kosztuje 159zł
    konar50
    Level 11  
    a w jakich regionach to działa ja mieszkan w nowym saczu ok100 km w dół na mapie od krakowa .. Chyba marne szanse co ??
    Molier
    Level 13  
    (... Wiec nic w Polsce nie pooglądasz na nim jeśłi chodzi o cyfrową tv naziemną skoro nie ma mpeg4...)
    Jesteś pewien udzielając takich jednoznacznych rad ?
    Wzdłuż granic Polski / Niemcy, Czechy itd / jest bardzo dużo do oglądania w MPEG 2 i raczej nie zapowiada sie że to tak szybko wyłączą. W kraju, na południu ( Katowice, Beskid, Krosno), TVP też nadaje jeszcze w MPEG 2. Pytający nie napisał gdzie mieszka...

edit - widzę że w międzyczasie pytający napisał skąd jest - niestety tam, w tej chwili, NIC nie odbierzesz. Poczekaj rok, dwa...

Konar 50 - zajrzyj do menu (ustawień) Twego telewizora, tam znajdziesz odpowiedź. Jeśli znajdziesz tam pozycje ustawień dla odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, to włącz przeszukiwanie pasma i próbuj odbierać.... oczywiście jeśli mieszkasz w zasiegu nadawania cyfrowego w odpowiednim dla Twego telewizora systemie.
    sunlux

Level 20  
    konar50 wrote:
    a w jakich regionach to działa ja mieszkan w nowym saczu ok100 km w dół na mapie od krakowa .. Chyba marne szanse co ??

tutaj jest list nadajników DVB-T

Dodano po 2 [minuty]:

Molier wrote:
    (... Wiec nic w Polsce nie pooglądasz na nim jeśłi chodzi o cyfrową tv naziemną skoro nie ma mpeg4...)
    Jesteś pewien udzielając takich jednoznacznych rad ?
    Wzdłuż granic Polski / Niemcy, Czechy itd / jest bardzo dużo do oglądania w MPEG 2 i raczej nie zapowiada sie że to tak szybko wyłączą. W kraju, na południu ( Katowice, Beskid, Krosno), TVP też nadaje jeszcze w MPEG 2. Pytający nie napisał gdzie mieszka...

Konar 50 - zajrzyj do menu (ustawień) Twego telewizora, tam znajdziesz odpowiedź. Jeśli znajdziesz tam pozycje ustawień dla odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, to włącz przeszukiwanie pasma i próbuj odbierać.... oczywiście jeśli mieszkasz w zasiegu nadawania cyfrowego w odpowiednim dla Twego telewizora systemie.

Myślałem wyłącznie o polskiej ofercie naziemnej - to było dla mnie oczywiste raczej.

A resztki polskiego MPEG2 to tylko kwestia czasu.
    konar50
    Level 11  
    Czyli proszę o konkrety mieszkając w centrum Nowego Sącza mam szanse ogladać telewizje cyfrową .
  • Helpful post
    sunlux

Level 20  
    konar50 wrote:
    czyli prosze o konkrety mieszkajac w centrum nowego sącza mam szanse ogladac telewizje cyfrową

Dodano po 8 [minuty]:

Piszcie co na ten temat myslicie.

Dodano po 13 [sekundy]:

Piszcie co na ten temat myslicie.

Uzyskaj informacje od jakieś lokalnej firmy specjalizującej się w instalacji anten TV jaki jest zasięg cyfrowej telewizji naziemnej w twoim mieści.
    konar50
    Level 11  
    a gdy kupie ten adapter CI to będę odbierał tą telewizje cyfrową
  • Helpful post
    sunlux

Level 20  
    konar50 wrote:
    a gdy kupie ten adapter CI to będę odbierał tą telewizje cyfrową

sam zakup nie wystarczy - musisz jeszcze fizycznie przez instalacje antenową miec zasięg tych programów cyfrowych - nie wiem na co masz obecnie skierowaną antenę i jakie jest ukształtowanie terenu w twojej okolicy ale tak jak pisałem wcześniej w lokalnym serwisie antenowym powinni udzielić Ci wystarczających informacji czy w tej okolicy jest obecnie możliwość odbioru programów cyfrowych naziemnych

Sukcesywnie do 2012 będzie zwiększać się pokrycie kraju naziemnymi nadajnikami cyfrowymi a w końcówce 2012 mają zostać wyłączone przekazy obecne, analogowe. Więc zapewne w Twojej okolicy zasięg, jakość i dostępność cyfrowej tv naziemnej polepszy się.

Nie kupuj takiej karty MPEG4 w ciemno - uperwij się, że będzie działać z twoim tv - zdarzają się wyjątki
    konar50
    Level 11  
    Czyli w 2012 jeśli kupie adapter CI mpeg 4 to mi powinno chodzić ??
    User removed account
    User removed account