Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grafika Nvidia Quadro 2500 M - wygrzewanie w piekarniku

06 Lis 2009 23:25 12592 6
  • Poziom 10  
    Witam - w/w karta padła jakieś pół roku temu - naprawa lub kupno nowej cenowo zabija więc odstawiłem ją do piwnicy i załatwiłem sobie innego lapa tyle że dużo słabszego - ostatnio znalazłem film gdzie ludzie wygrzewali karty w piekarniku (brzmi totalnie nie profesjonalnie ale laboratorium w domu nie mam a kartę i tak spisałem na straty) - po obejrzeniu filmu włożyłem kartę do nagrzanego piekarnika na 200 stopni na 10 minut - zadziwiająco karta odżyła - piszę tego posta właśnie z tego lapa (xps m1710) - karta ma obecnie 70-80 stopni - pytanie - jak to możliwe że karta działa? podejrzewam że po takiej naprawie karta nie będzie działać zbyt długo i tu drugie pytanie? kiedy mogę się spodziewać kolejnej awarii i czy wygrzewanie znowu coś da? trzecie pytanie - czy jeśli lap będzie chłodzony przez cały okres jego użytkowania (dobra podstawka chłodząca zalmana z dodatkowo wywierconymi otworami od spodu w lapie) to czy ten zabieg przedłuży życie tak naprawionej karty?
  • Poziom 15  
    Witam!!
    Super poczynanie,jak reszta podzespołów na płycie ,czy dosłownie piekarnik gazowy??
    No płyta podziała daje jej max do 3-6 miesięcy,ewentualnie przegrzanie chipsetu lub grafiki z prockiem.
    Super no super!!!
  • Poziom 10  
    dodam tylko iż grafika w tym lapie jest wymienna w związku z czym wygrzewałem sam układ graficzny oczywiście ze zdjętym radiatorem - doczytałem się też iż układ powinien być położony chipsetem "na dół" - nie wiem po co to ale tak też zrobiłem - piekarnik elektryczny "SMEG" haha o ile coś to komuś da
  • Poziom 15  
    Możesz się spodziewać awarii ,ale mam jeden dylemat piekarnik grzany od góry i bez opcji profilowania grzania ?
    Jeżeli działa to bravo!!Ale z innymi płytami Ci to może nie pójść,jeżeli chodzi , o grafikę z rdzeniem ,który wymaga schładzania w procesie demontażu ,lub montażu!
    Ale to temat na inne forum!

Oki nic nie zmieniam karta grafiki wygrzewana ,podziała jak pisałem 3 -4 miesiące,następna awaria słabe szanse na powtórkę ,no udało się tobie ,a kulki i tak
    w cudzysłowie popuszczają!

Pozdrawiam!
  • Poziom 10  
    Piekarnik z termoobiegiem bez jakichś specialnych bajerów - owszem jest w nim opcja grzania "z góry" z tym że ja ustawiłem normalny termoobieg jak do "ciasta" ;p
  • Poziom 9  
    pomysł z piekarnikiem ciekawy, wykorzystam go wkrótce. Możesz podać link, gdzie znalazłeś ten opis?
    Nie sądzę, że można przewidzieć czas pracy tej karty po takim wygrzewaniu. A szczególnie określając to na 3-6 miesięcy. Jak działa to działa, aż do kolejnej awarii, nie koniecznie związanej z poprzednią.
  • Poziom 43  
    Forum służy do udzielania porad sprawdzonych i bezpiecznych, a nie eksperymentowania z wygrzewaniem GPU w piekarniku. Temat zamykam.