Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UPS Fideltronik Ares 1200 - nie pracuje na AKU.

07 Nov 2009 10:04 3397 4
  • Level 9  
    UPS Fideltronik Ares 1200 - nie pracuje na AKU.
    Fideltronik Ares 1200, po włączeniu do zasilania działa OK (zielona dioda, po naciśnięciu przycisku"1" - żółta), napięcie na akumulatorach po włączeniu zasilania podnosi się z ok. 39.4V do ok 40,7V. Przy przejściu na zasilanie z baterii, następuje 14 krótkich pisków, a potem co jakieś 15 sekund następuje pojedynczy krótki pisk. Przy próbie uruchomienia bez zasilania jest to samo.

Przy włączeniu zasilania UPS przełącza się normalnie na zasilanie sieciowe. Wygląda to tak, że powinien prawidłowo pracować z baterii, natomiast niestety przetwornica nie działa. Chciałem jeszcze nadmienić, że baterie AKU są nowe, prosto ze sklepu.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Level 9  
    Te pomiary niewiele mi dały, a z baterii nie zmierzę bo UPS z nich nie działa. Zastanawia mnie napięcie ładowania, ale raczej jest ok. Mógłby mi ktoś powiedzieć, które przekaźniki mają działać podczas pracy UPS-a z baterii?
  • Level 11  
    Poszukaj na płycie kondensator elektrolityczny opisany jako C53 i go wymień, a jeśli to nie pomoże sprawdź końcówki mocy. Ponieważ czasami w tych modelach padały drivery sterujące tranzystorami końcowymi...
  • Level 9  
    Oczywiście C53 już wymieniałem. Lecz po 4 godzinnym siedzeniu i mierzeniu w końcu znalazłem usterkę...
    komar50 wrote:
    padały drivery sterujące tranzystorami końcowymi...

To driver tak jak kolega komar50 wspomniał. Szkoda, że wcześniej nie zajrzałem na Elektrodę, kiedy kolega komar50 to napisał to bym się tak długo nie męczył. Dziękuję za wszelkie sugestie.
    Pozdrawiam.
    Temat uważam za zamknięty.