Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

memory remap równocześnie na systemach 32 i 64 bitowych

geman 07 Lis 2009 10:44 1407 4
  • #1 07 Lis 2009 10:44
    geman
    Poziom 9  

Zainstalowałem sobie wersję 64 bitową Windowsa 7, oprócz 7 mam jeszcze 32-bitowego XP-ka. Wczoraj dołożyłem do kompa pamięć i mam teraz w sumie 4GB.

Na samym początku oba systemy widziały jednak jedynie 3.25 GB - tzn. 7 widziała 4 ale był komunikat ze wykorzystuje jedynie 3.25. Jeśli chodzi o xp-ka, to nic dziwnego, w końcu to system 32 bitowy i to koniec jego możliwości, ale z Siódemką to już inna historia. Pogooglalem i znalazłem rozwiązanie - należy w Biosie włączyć opcję "memory remap" - i ok, teraz 7 widzi i obsługuje 4GB a XP-ek wbrew temu co piszą w Internecie widzi zamiast 2GB tyle samo, co wcześniej czyli 3,25 GB.

Wszystko działa niby ok, ale jest jedno ale: w instrukcji do mojej płyty głównej piszą by używać opcji "memory remap" jedynie w przypadku systemów 64-bitowych, w sieci też spotkałem się z takimi opiniami. Ma ktoś o tym jakieś pojęcie, czy grożą mi jakieś problemy z używaniem XP-ka, dlaczego nie należy używać tej funkcji w przypadku systemów 32-bitowych?

Płyta: Asus P5KC
    Pamięci: Kingston Hyperx w dual Channelu 4 x 1GB

• #2 12 Mar 2010 00:22
    one_eddie
    Poziom 25  

Czy 7 na pewno używa 4 GB? Jak to sprawdziłeś? U mnie bez względu na to co ustawie pokazuje 4 GB (używane 3.5 GB).

• #3 12 Mar 2010 00:27
    geman
    Poziom 9  

Panel sterowania\System i zabezpieczenia\System

Menedżer zadań

• #4 12 Mar 2010 07:05
    Matuzalem
    Poziom 43  

Zostaw włączoną i sie nie przejmuj (to ostrzeżenie w stylu "palenie grozi śmiercią").
    Skąd wziąłeś te 2GB trudno dociec (mam wrażenie, że to kwestia nie możliwości obsługi, a przydziału "na program" Ci się przypałętała).

• #5 12 Mar 2010 18:21
    geman
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź, ale problem rozwiązałem w listopadzie zostawiając sobie tylko Siódemkę ;)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME