Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Legalny SKY na PC - co dokupić?

07 Lis 2009 10:47 2042 16
  • Poziom 12  
    Witam

Mam legalnie kupionego karte SKY'a (UK). Co muszę kupić - jaką kartę DVB-S, czytnik kart, etc. żeby móc oglądać programy darmowe i kodowane oferowane przez SKY'a? Nie chodzi mi o sharing ani nic takiego - chciałbym po prostu móc oglądać programy na komputerze albo podłączonym TV - bo standardowy odbiornik był projektowany przez debila i nie da się tego używać :(

Z góry dziękuję i pozdrawiam
  • Computer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 12  
    mihal2002 napisał:
    Potrzebujesz coś takiego SkyStar USB 2 HD CI.
    Albo CableStar HD 2.

A mógłbym prosić jakieś konkrety ? Bo tyle mniej więcej to ja już sam wygooglałem ;) Ale i tak dzięki za "potwierdzenie" ;)
  • Computer Controls
  • Poziom 12  
    mihal2002 napisał:
    Musisz wiedzieć w jakim systemie kodowany jest SKY i takową kartę kupić.
    Reszte masz w opisie.

Chyba "NDS - VideoGuard" ...
  • Poziom 12  
    mihal2002 napisał:
    robin_pl napisał:
    Chyba "NDS - VideoGuard" ...

To masz przypisaną kartę do dekodera i LIPA!:D

No to może jakiś mały sharing w ramach tego samego domu ? ;)
  • Poziom 12  
    mihal2002 napisał:
    To nie możliwe.
    Jesteś skazany na ten wynalazek.

Powiedz, że żartujesz ? Ja te gówno chciałem wyrzucić po 20 sekundach od włączenia :(
    Czyli trzeba szukać na eBay'u używanego tunera SKY HD ...
  • Poziom 34  
    Karta jest sparowana z dekoderem jak w polscacie lub nce na innym nawet tego samego operatora nie pójdzie .
  • Poziom 12  
    Doominus napisał:
    Karta jest sparowana z dekoderem jak w polscacie lub nce na innym nawet tego samego operatora nie pójdzie .

Zgadza się :) Ale to można wykonać jeden telefon do BOK'u i sparować z czymś innym ;) Przecież jak sparują mi kartę z czytnikiem, który później będę sobie podpinał pod różne urządzenia - albo udostępniał sam sobie - to powinno chyba działać ? ... tak tylko sobie gdybam ...
  • Poziom 34  
    Nie wiem jak jest w SKY ale polsat i nka mają fabrycznie parowane zestawy.
  • Poziom 12  
    Doominus napisał:
    Nie wiem jak jest w SKY ale polsat i nka mają fabrycznie parowane zestawy.

Ja dzisiaj parowałem kartę SKY do ich tunera - przez telefon trzeba było podać numer karty i numer urządzenia (aktywacja miała zająć do 24h - karta była aktywna natychmiast :D ) - no ale nie mam pojęcia, czy można by aktywować kartę na czymś innym niż ich box ... dlatego szukam pomocy u praktyków ;)
  • Poziom 12  
    mihal2002 napisał:
    Musisz posukać dalej albo czekać.
    Może ktoś już doświadczył takowych operacji.
    Chociaż wydaje mi się niemożliwe.

Szkoda czasu na czekanie ;)

Więc może ktoś może mi powiedzieć - w którą stronę mam się udać ? ;) Tzn. jakie klocki ew. mam kupić, żeby przetestować ? Jaki czytnik kart CI/CAM ? I ew. jaki inny tuner zamiast DreamBox'a ? ;) Czy np. "Darkbox GDS 7000 HD" może być ?
  • Poziom 30  
    Musisz mieć jakąś kartę DVB-S lub S2 (zależy czy interesują cię kanały hd) np. SkyStar2, SkyStar HD, Technorend S2 TT-3200 jeśli chcesz oglądać na PC, jak na tunerze to najlepiej jakiś z linuxem.

Do tego czytnik phoenix i odpowiednią wtyczkę obsługującą system nds, ostatnio trochę się tego pojawiło. Poczytaj najlepiej na forum.dvhk.pl i innych forach tvsat jak w tej chwili sprawa z nds wygląda.
  • Poziom 12  
    @GUTEK@ napisał:
    Musisz mieć jakąś kartę DVB-S lub S2 (zależy czy interesują cię kanały hd) np. SkyStar2, SkyStar HD, Technorend S2 TT-3200 jeśli chcesz oglądać na PC, jak na tunerze to najlepiej jakiś z linuxem.

Dzięki za potwierdzenie tego co już wcześniej wygooglałem na angielskich stronach ;)
    A co sądzisz o:
    - Darkbox GDS 7000 HD (FTA + 1 Card Reader + USB)
    - TM-5600 CI +USB - 1 CI SLOT & 1 CARD READER+ 5 BUILT IN CAMS (albo jakiejś odmianie)

Tylko co z czytnikiem kart ? Czy mam szukać CI czy CAM ? Bo zielony jestem w tej kwestii :(

Technotrend S2-3200 HDTV-S2 mogę kupić za ok. 60 GBP - opłaca się ? Czy da się z tego zrobić "centrum multimedialne" ? I czy da się na tym zrobić ew. jakiś mały sharing w ramach tego samego domu ?

@GUTEK@ napisał:
    Do tego czytnik phoenix i odpowiednią wtyczkę obsługującą system nds, ostatnio trochę się tego pojawiło. Poczytaj najlepiej na forum.dvhk.pl i innych forach tvsat jak w tej chwili sprawa z nds wygląda.

http://forum.dvhk.pl/showthread.php?t=476736
    o SKY'u w ogóle cisza ;) ale poszukam czegoś o NDS i VideoGuar