Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Korepetycje z podstaw programowania mikrokontrolerów

07 Lis 2009 12:33 3194 28
  • #1 07 Lis 2009 12:33
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 07 Lis 2009 14:19
    markosik20
    Poziom 33  

technics6 napisał:

A tak w ogóle to przydało by się sub-forum w dziale "Mikrokontrolery" z takimi ogłoszeniami "Udzielę korepetycji"/"Szukam korepetytora". Co Wy na to?

Tak i jeszcze sub-forum sub-fora dt. różnych języków, a potem jeszcze subfora dotyczące peryferii (timery, ADC, I2C SPI, itd. itd).

Nie przesadzajmy, jak ktoś chce to wszystko znajdzie.

0
  • #3 07 Lis 2009 14:32
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 07 Lis 2009 14:48
    Freddie Chopin
    Specjalista - Mikrokontrolery

technics6 napisał:
    A ten brak oddzielnych for dla różnych języków to idiotyzm. Dlaczego to nie jest uporządkowane?

Nie wszystko jest związane z konkretnym językiem (powiedzmy że interesuje mnie pobór prądu jakiegoś układu w jakimś tam stanie, zasada działania danego układu peryferyjnego, poszukuje układu do moich potrzeb itp.), konieczne by było więc forum "nie o języku" + x for z konkretnymi językami. Wtedy to można by się było pogubić całkowicie... Zresztą zobacz ile roboty wtedy mieliby moderatorzy - teraz mniej niż połowa tematów o AVRach ląduje w dziale o AVR, a reszta zakładana jest w dziale ogólnym. Gdyby tych podfor było z 20 to by była masakra... Takie coś byłoby dobre na całkowicie osobne forum tylko o mikrokontrolerach, a nie na całą elektrodę.

4\/3!!

0
  • #5 07 Lis 2009 15:35
    janbernat
    Poziom 38  

Freddie Chopin- zajrzyj kiedyś do działów "samochody" albo "elektroakustyka".
    Albo "komputery"
    W ramach umartwiania się albo przerażenia.
    Dział mikrokontrolery to jest "cicha zatoka" w porównaniu z tamtymi.

0
  • #6 07 Lis 2009 15:44
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 07 Lis 2009 16:31
    AVRowiec
    Poziom 18  

moim zdaniem pomysł nie jest zły żeby w dziale AVR umieścić "korepetycje". nikomu by to nie przeszkadzało. tak naprawde to nie powinno być to nawet forum a lista ludzi którzy są gotowi pomóc i wykaz ich umiejętności. na forum zrobi się śmietnik.

0
  • #8 07 Lis 2009 16:46
    janbernat
    Poziom 38  

No, ale pomysł jest komercyjny.
    To Freddie Chopin musiałby brać chyba 100 za godzinę.
    Chociaż może więcej- biorąc pod uwagę ile tu dał za darmo.
    A parę innych osób podobne stawki.
    technics6:
    A udzielałeś kiedyś korepetycji z matematyki lub fizyki przed maturą "ucznia"?
    Bo ja tak.
    I chęć zamordowania kretyna jest nieprzeparta.
    Musisz się ubezpieczyć.

0
  • #9 07 Lis 2009 17:15
    ZbeeGin
    Poziom 38  

Korepetycje? Jakie korepetycje. To kolejny sposób by problemy - nawet błache - rozwiązywane były przez kogoś innego. Wystarczy ciągle powtarzać "Nie umiem".
    Ktoś kto nie posiada umiejętności logicznego myślenia, przyczynowo-skutkowego niczego się nie nauczy. Żadne pieniądze, czy punkty tego nie załatwią...

0
  • #11 07 Lis 2009 17:36
    ZbeeGin
    Poziom 38  

A może kolega jaśniej? Rzuciłeś jakieś dwa hasła i chcesz bym się do nich ustosunkował?

0
  • #12 07 Lis 2009 18:12
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #13 07 Lis 2009 18:20
    Freddie Chopin

technics6 napisał:
    Bardzo się cieszę, że ludzie którzy mają jakieś stałe źródło utrzymania, dobrze płatną pracę, dużo wolnego czasu i nie potrzebują zarabiać pieniędzy w ten sposób rozdają wiedzę za darmo.

A czy pomyśleliście Heroiczni Darmowi Nauczyciele, jak uprzykrzacie życie i odbieracie możliwość zarabiania pieniędzy ludziom, którzy:
    - mają zdolności, ale przy okazji też chorą nogę, kręgosłup i nie mogą chodzić do pracy
    - ew. mieszkają na zadupiu gdzie są chlewy, pola, lasy
    - nie mogą chodzić do dobrze płatnej pracy w której wystarczy popracować 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu żeby utrzymać rodzinę i mieć jeszcze czas na pracę za darmo

Nie przeginasz trochę? Mam nie pisać w ogóle postów, bo ktoś mógłby wziąć kasę za te odpowiedzi których udzielam? Ja nie stanowię dla Ciebie konkurencji, bo jestem złośliwy, cyniczny, ironiczny i sarkastyczny (i połowa tego forum mnie nie lubi za to [; ), poza tym w 99% nie udzielam odpowiedzi "wprost". Dodatkowo nie udzielam ich stale, tylko jak mam ochotę <:

Cytat:
    A co taki pobierający opłatę korepetytor Wam może zrobić?
    - zepsuć humor
    - sfrustrować
    - rozzłościć

Odwróć pytanie - co taki "darmowy rozdawacz wiedzy" może Tobie zrobić? Nie wiem zresztą o co chodzi, mnie nikt nie złości <: (poza zadającymi debilne pytania po raz setny)

Cytat:
    A jak ktoś uważa, że edukacja zgodnie z konstytucją jest darmowa to niech idzie na polibudę albo do darmowej biblioteki. W końcu na coś płacę te podatki...

Ej, ja byłem na politechnice i sobie chwalę, choć faktycznie większości rzeczy nauczyłem się sam (ale częściowo ze swojej winy, bo pomyliłem specjalności [; ).

To coś jak walka Windowsa z Linuxem. Ty udzielisz odpowiedzi za kasę zawsze, ja za darmo, ale tylko jak mi się będzie chciało, a pytanie nie będzie głupie [; Myślisz że jak Microsoft poprosi środowisko Linuxowe o zaprzestanie rozwoju systemu, bo ludzie w MS mają pracę i rodziny, to developerzy open-source posłuchają?

Swoją drogą - uważam, że niektórzy przeginają i odpowiadają na tak debilne pytania, że powinien być za nie ban, ale to lekko inna kwestia.

4\/3!!

0
  • #14 07 Lis 2009 18:23
    OldSkull
    Poziom 27  

Programowania mikrokontrolerow nikt się od tak nie nauczy. Równocześnie nie mam nic przeciwko temu, aby brać pieniądze za pomoc osobom, które nie mają zdolności, a muszą coś wykonać - takie osoby pomocy na forum mogą nie uzyskać (do tego potrzeba możliwie dużo włąsnych chęci i czasu). Podobnie - jeśli ktoś chce w możliwie krótkim czasie się jak najwięcej nauczyć, to czemu za nauczanie go nie brać pieniędzy? Płaci - samemu wymaga cierpliwości i jakości, a nauczyciel ma motywację.

Cytat:
    A udzielałeś kiedyś korepetycji z matematyki lub fizyki przed maturą "ucznia"?
    Bo ja tak.
    I chęć zamordowania kretyna jest nieprzeparta.
    Musisz się ubezpieczyć.

A czemu niby mordować kogoś? Jak płaci, to jego strata, jeśli nie chce się uczyć. Dawałem (i daję) korepetycje i jak ktoś nie ma chęci, to mam tylko połowiczną radość ($$$), jeśli sie czegoś nauczy to pełną (satysfakcja i $$$).

0
  • #15 07 Lis 2009 18:25
    ZbeeGin
    Poziom 38  

technics6 napisał:
    A czy pomyśleliście Heroiczni Darmowi Nauczyciele, jak uprzykrzacie życie i odbieracie możliwość zarabiania pieniędzy ludziom (...)

Zamknijmy elektrodę, bo już nie ma miejsca na serwisy, a te co jeszcze działają słabo przędą, bo użytkownicy sprzętu sobie naprawiają sami korzystając z naszych porad albo kupują nowe też za naszą opinią.

0
  • #16 07 Lis 2009 18:59
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #17 07 Lis 2009 19:00
    arrevalk
    Poziom 25  

Moje dwie skromne uwagi:
    1. W ankiecie brakuje opcji Nie(znam się na mikrokontrolerach), oraz Tak (nie znam się na mikrokontrolerach). Dopiero wtedy ankieta będzie miała sens.
    2. Ten link do Twojej "reklamy" to chyba nie na miejscu jest. Odbieram to jako perfidną próbę przemycenia reklamy do forum do tego celu nieprzeznaczonego. Szczególnie że opisujesz linka jakoby wprowadzał jakieś dodatkowe informacje a tak nie jest.

0
  • #18 07 Lis 2009 19:06
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #19 07 Lis 2009 19:29
    arrevalk
    Poziom 25  

technics6 napisał:
    A ja odbieram Twoją uwagę tak: jesteś złośliwy i wredny. Jakbyś nie był to by Ci to nie przeszkadzało.

Ależ proszę bardzo, masz prawo, wolny kraj.

A Ty pisząc post z odnośnikiem do swojej reklamy, moim zdaniem tworzysz niebezpieczny precedens. Bo ktoś sobie pomyśli że tak można i wstawi np ankietę o nowej płytce ewaluacyjnej z linkiem do swojego produktu. I co wtedy? Moderator ma usunąć ten post? Czy może zostawić bo Twój post został? Czy łamie on pkt 2 regulaminu czy też nie?
    A wystarczyło by pominąć ten link w treści i wszystko było by ok, dyskusja by się toczyła na temat czy konieczne jest wstawianie dodatkowego pod-forum.

0
  • #20 08 Lis 2009 10:14
    janbernat
    Poziom 38  

Jeśli odebrałeś moją uwagę jako złośliwą- to przepraszam.
    Chodzi o moje przekonanie że ludzie dzielą się na samouków i nieuków.
    Forum jest raczej dla samouków.
    Ale nazwanie mnie "osobnikiem" grzeczne nie jest.
    A uwaga arrewalka jest słuszna- forum prowadzi też działalność komercyjną i o ile ankietę można jakoś tolerować to darmowej reklamy komercyjnej chyba nie.

0
  • #21 08 Lis 2009 10:25
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #22 08 Lis 2009 18:30
    Freddie Chopin

Czemu dziś ochoczo rozdajesz wiedzę za darmo, a wczoraj chciałeś nam tego zabronić? Coś się zmieniło przez jeden dzień?

4\/3!!

0
  • #23 08 Lis 2009 21:31
    janbernat
    Poziom 38  

No bo jest wiedza i jest "wiedza tajemna".
    Tak jak tfórca podatku VAT (taki z długą czarną brodą) musiał udostępnić wiedzę w dzienniku ustaw a za znajomość "wiedzy tajemnej" brał tyle pieniędzy aż założył szkołe doradzctwa podatkowego.
    I ma się dobrze.
    Freddie Chopin daje za darmo "wiedzę tajemną".
    Niby można dojść- aż się całkiem palce obgryzie.
    Po paru latach.
    A wiedzę zwykłą można niedrogo kupić.
    Ale jak niedrogo- to czemu nie?

0
  • #24 08 Lis 2009 22:00
    528649
    Użytkownik usunął konto  
  • #27 09 Lis 2009 20:20
    ZbeeGin
    Poziom 38  

Co się kolega tak uwziął na ten wiecznie nieskończony projekt?

0
  • #28 09 Lis 2009 21:22
    janbernat
    Poziom 38  

Nie uwziąłem się - tylko mu mocno kibicuję.
    Poprzednie szczęśliwie skończone projekty mam.
    Starszy -wydrukowany a nowszy- stale na pulpicie.
    Sukcesów, cierpliwości i dużo wolnego czasu na nowy projekt życzę.

0
  • #29 10 Lis 2009 18:49
    ZbeeGin
    Poziom 38  

janbernat napisał:
    Nie uwziąłem się - tylko mu mocno kibicuję.
    Poprzednie szczęśliwie skończone projekty mam.
    Starszy -wydrukowany a nowszy- stale na pulpicie.
    Sukcesów, cierpliwości i dużo wolnego czasu na nowy projekt życzę.

Może kolega chciałby swoją cegiełkę włożyć w ten projekt? Możesz np. opracować jeden temat wybrany z tych, które nie zostały jeszcze opracowane. Temat ten byłby oczywiście podpisany przez kolegę, a i na liście dziękczynnej by się wzmianka znalazła.

Nic prostszego.

0