Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polaczenie dwoch komputerow do neta

Illusion 07 Lis 2009 13:18 1353 2
  • #1 07 Lis 2009 13:18
    Illusion
    Poziom 17  

Witam

Na wstepie prosze o wyrozumialosc, nigdy nie mialem stycznosci z tworzeniem "sieci". Dlatego jestem kompletnym żóltodziobem w tej dziedzinie. Mam wiec takie o to pytanie ;)

Internet to WiMax antena -> pozniej modem -> kabel do kompa(w PC sa dwie karty sieciowe - pentagram i d link, pod d linka jest podpiety kabel od modemu) a od pentagramu do laptopda drugi kabel. Czy w ten sposob bede mial internet na dwoch komputerach? (zdaje sobie sprawe ze w takiej konfiguracji jesli ona by zadziala PC musialbybyc wlaczony abym mogl miec neta na laptopie czyz tak ?)

Ps. nie chce kupowac routera bo to sa sporadyczne sytuacje kiedy bym potrzebowal neta na dwoch kompach.

Pozdrawiam

0 2
  • #2 07 Lis 2009 14:20
    kubiak
    Poziom 18  

Możesz zrobić neta w ten sposób. Musisz tylko w ustawieniach sieciówki do której net jest podpięty (właściwości połączenia --> zaawansowane) zaznaczyć opcję pozwól innym użytkownikom sieci na podłączenie do internetu przez ten komputer... (czy jakoś tak - ja mam windowsa angielskiego). W laptopie bedziesz musiał ustawić IP inne niż druga sieciówka w kompie (ale w tej samej rodzinie) i bramę dokładnie taką samą jak adres IP drugiej sieciówki (druga sieciówka = ta w kompie do której podłączony jest laptop).
    Pozdrawiam

0
  • #3 07 Lis 2009 14:36
    mateusz.c
    Poziom 13  

najprościej jest tak jak pisał ~kubiak , lecz przy takim rozwiązaniu musi byc włączony komputer udostepniajacy połaczenie oraz adresy IP na obu komputerach inne (ale taj samej klasy i sieci!) maska taka sama na obu komputerach (właściwa, domyślna dla danej sieci) oraz na drugim komputerze brama domyslna ustawiona na komputer udostepniajacy. Nie muszę przypominać że komputer->komputer łączymy kablem cross

---
    pozdrawiam

0