Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Frigidaire F45ZR24J, kompresor 110V

07 Lis 2009 14:21 2468 16
  • Poziom 12  
    Witam
    Ostatnio zepsuła mi się kostkarka do lodu w lodówce. Do wymiany jest sprężarka. Lodówka była sprowadzona ze stanów więc potrzebuje na 110V. Gdzie można takie dostać i jaka może być przypuszczalna cena?
    Z góry dzięki za pomoc
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    Zasilasz ją 110 V ale masz transformator? Jeśli tak to możesz założyć przekaźnik 110V w miejsce sprężarki i po przekaźniku 220V, zasilasz styki robocze i zakładasz wtedy taką sprężarkę będzie nawet mniejsze zużycie prądu.
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Poziom 33  
    Posiadam nową sprężarkę o symbolu CAE 4440Y na 110 V. Jestem mechanikiem AGD. Z podobną lodówką już walczyłem. Sprężarka pasuje do niej pod warunkiem że cała lodówka jest na jednej sprężarce. Jest to sprężarka o sporej wydajności.
  • Poziom 12  
    Tak jest transformator. Nie chciałbym nic przerabiać.
  • Specjalista urządzeń chłodniczych
    zemki napisał:
    Tak jest transformator. Nie chciałbym nic przerabiać.

Kompletna bzdura, to Twój transformator jest "przeróbką".
    Jeśli nie będziesz sam wymieniać sprężarki, a zapewne nie będziesz, to proponuję Ci udać się od razu do lokalnego serwisu AGD, zrobią co trzeba.
    Pomysł poprzednika wiesiekba jest wg mnie najlepszy!
  • Specjalista AGD
    No i nie wiem, czy nie jest tańszy od oryginału.
  • Poziom 12  
    Przerobienie nie wchodzi w grę bo lodówka posiada inne elementy, które są zasilane na 12V. Dokładnie chodzi o panel do sterowania kostkarką i jest tam też jakaś grzałka podłączona. Był jeden mechanik i powiedział że za dużo przerabiania i podłączania osobnych obwodów.
    To szukaj oryginalnej sprężarki w takim razie. Na siłę uszczęśliwiać nie lubimy :D
  • Specjalista AGD
    Ten elektryk nie ma pojęcia jak to można zrobić dlatego to odradza poszukaj innego mechanika lepiej na tym wyjdziesz. To co proponuje to nie jest żadna przeróbka tylko sprężarka miała by osobne zasilanie 220V po przekaźniku.
  • Admin grupy AGD
    wiesiekba napisał:
    Ten elektryk nie ma pojęcia jak to można zrobić dlatego to odradza poszukaj innego mechanika lepiej na tym wyjdziesz. To co proponuje to nie jest żadna przeróbka tylko sprężarka miała by osobne zasilanie 220V po przekaźniku.

W pełni popieram nic dodać nic ująć .
  • Poziom 12  
    Z chęcią posłucham Waszej rady. 12V nie robi żadnego problemu? Proszę o opisanie jeżeli jest to możliwe krok po kroku jak to zrobić.Z góry serdecznie dziękuję i czekam na odpowiedź. A tego mechanika wykasuję numer :p
    Trzeba spojrzeć na oryginalne sterowanie. Jeśli nie czujesz się na siłach na taką modyfikację to zacznij od odpowiedniego fachowca który zrobi całość kompleksowo (wymiana odpowiedniej sprężarki plus przeróbka)
    Może być mały problem z przekaźnikiem na 110 V, dlatego trzeba spojrzeć co załącza sprężarkę w oryginalnym układzie.
  • Poziom 12  
    Mój tato jest elektrykiem (instalacje elektryczne) więc mógłby mi pomóc. Tylko jakie materiały potrzebuję i czy dużo jest z tym zabawy? Ile może wynieść koszt takiej przeróbki?
    Zacznij od tego (z tatusiem) co załącza sprężarkę - mechaniczny termostat czy elektronika. Jeśli elektronika, to prawdopodobnie przekaźnik na płycie, w takim razie przeróbka jest najprostsza i najtańsza.
    A koszt - to pytanie do lokalnego "chłodniarza".
  • Poziom 12  
    Ok pogadam z tatusiem :D Lokalny "chłodziarz" powiedział mi, że nie opłaca się tego przerabiać, może po prostu się nie znał. Jutro napiszę coś więcej. Szkoda, że nie możesz przyjechać do mnie :]
    Trzeba poszukać drugiego lokalnego. A może i trzeciego ;)
  • Poziom 12  
    Trzeba będzie :) Jak znajdę odpowiedniego to napisze co i jak.