Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GPRS-T2 - jednoczesne wysyłanie sms i clip.

07 Lis 2009 16:18 6780 21
  • #1 07 Lis 2009 16:18
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #2 07 Lis 2009 23:00
    telesystem
    Poziom 21  

Nie za bardzo rozumiem ale ja zawsze robie tak że jak powiadamianie ma być na 2 numery to wpisuje pierwszy numer na np T1 i T3 a drugi na T2 i T4 i jesli oba numery mają dostać idętyczne informacje to na T1 I T2 zaznaczam CLIP a na T3 I T4 SMS w przypadku kiedy chcemy powiadamianie CLIP i SMS to możemy zrobić to na max 2 numery inaczej się nie da.
    Michał

0
  • #3 08 Lis 2009 07:38
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #4 08 Lis 2009 11:47
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

Nic nie doszukałem się w instrukcji na ten temat. Osobiście nigdy nie miałem zamiaru konfigurować w ten sposób (no bo w jakim celu?). Jeśli klient chce jak najmniejszych kosztów lub nie zwraca uwagi na przychodzące smsy to ustawiam CLIPa, w przeciwnym wypadku sms. Jednak najczęściej i wydaje mi się to być najrozsądniejsze ustawiam alarmy jako CLIP, usterkę zasilania jako SMS, ale to już są dwa osobne wejścia, osobne zdarzenia więc można na ten sam numer (przykładowo T1). Tak czy inaczej moduł prosty, raczej niezawodny (raczej bo nie zakładam tego masowo , bardziej sporadycznie i nie mam dużego doświadczenia) i tani.

0
  • #5 08 Lis 2009 13:00
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #6 08 Lis 2009 15:49
    crunky
    Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne

No tak ale ciągnąc dalej temat można powiedzieć że po ustawieniu tylko CLIPa jeśli klient jest poza zasięgiem lub przykładowo w kinie, ma wyłączony telefon to po zalogowaniu do sieci dostanie informację smsem "ktoś dzwonił" i na jedno wyjdzie. Przeważnie też wpisanych jest kilka numerów (żona,brat,szwagier,sąsiad...) i jeśli nie dotrze do jednego to do drugiego. Oczywiście nie neguję tego rozwiązania, zapewne jest bardziej niezawodne. Jeśli klient tego oczekuje proszę bardzo. Jednak dzisiaj , kiedy klient nauczony w marketach , woli taniej zamiast lepiej, po usłyszeniu ode mnie informacji że za usługę CLIP "praktycznie" nic nie płaci, uszczęśliwiony zostaje tylko przy tym rozwiązaniu

0
  • Pomocny post
    #7 08 Lis 2009 15:55
    SP2QVX
    Poziom 12  

Witam
    W module T2 można wybrać CLIP i SMS dla powiadamiania dla każdego z numerów telefonów. Moduł wyśle smsa i chwilę póżniej zacznie clipa (kolejność może jest odwrotna).

0
  • #8 08 Lis 2009 16:16
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    #9 08 Lis 2009 22:59
    bartez132
    Poziom 18  

MOduł bardzo niezawodny ale to o czym piszesz norbert jest nie do wykonania fachowcy z satela nie wpadli na to ze ktos pod jeden numer chce jednoczesnie wyslac to samo :P tylko metoda opisana pozniej . zalozylem tego cala mase i jedyny mankament t2 to czasem dziwna sygnalizacja zasiegu ... czasem jak jest jedna kreska to nie wysle smsa a jak nie ma zadnej to wysle troszke dziwne

0
  • #10 09 Lis 2009 07:40
    buszmen78
    Poziom 17  

Jak dla mnie bez sensu, za zbliżoną cenę moduł + antena jest MGSM 3.5,
    idealny do powiadomienia osobistego (i monitoringu).
    "jednoczesne wysyłanie sms i clip" - to tam standard (zamiast CLIP masz połączenie VOICE i np. syntezer mowy, podsłuch obiektu )
    Cennik ropam:
    cennki detaliczny

0
  • Pomocny post
    #11 09 Lis 2009 13:56
    SP2QVX
    Poziom 12  

Witam ponownie.
    Moduł GPRS-T2 bez problemów wysyła SMSa i CLIPa na każdy numer. Przetestowałem to w dniu dzisiejszym. Naruszam wejście modułu i jako pierwszy wysyłany jest SMS a kilka sekund później pojawia się CLIP.
    CLIPa możemy ustawić z potwierdzeniem lub bez. Ten z potwierdzeniem wymaga odrzucenia ze strony odbiorcy.

0
  • Pomocny post
    #12 09 Lis 2009 17:07
    telesystem
    Poziom 21  

Przesyłam przykład (sprawdzony) konfiguracji tego modułu w systemie GSM/SMS z jednoczesnym SMSem i CLIPem do powiadamiania osobistego na tel. komórkowy, w poprzednim poście miałem cos innego na myśli i trochę się zamieszało, przepraszam Kolegów ta konfiguracja przykładowo przedstawia rozwiązanie potrzeby Norberta.
    Pozdrawiam
    Michał

0
  • #13 10 Lis 2009 21:54
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 12 Lis 2009 20:44
    s6spn6
    Poziom 24  

podziwiam was ;) kupowac tak drogie nadajniki ;)

0
  • #15 12 Lis 2009 22:56
    telesystem
    Poziom 21  

Nie takie znów drogie, mała płytka i całkiem fajnie chodzą, ma wszystko co powinien mieć taki moduł, sporo różnych modułów montuje trochę satela więc mam porównanie a masz coś fajnego na myśli w dobrej cenie ? moduły mocno poleciały z ceny jak pojawił się sim300 na rynku.
    Pozdrawiam

0
  • #16 13 Lis 2009 07:12
    s6spn6
    Poziom 24  

ja używam KORIN ma kilka nadajników InformerGprs i InformerGms InformerDTMF na motorole teraz ma informerMix w ofercie na sim300cz opcja nadajnika do wybory gprs gms....InformerDTMF bardzo fajnie chodzi wszystko... żadnych problemów
    co do producentem... hmm cos potrzeba jakaś opcja dodatek...jak sie da kwestia czasu jak napisz. bądź wprowadzi ;)
    bardzo fajnie mi sie współpracuj...
    co do satela mieszane uczucia juz mam po STAM-2 ;) prosić o dorobienia jakiejś opcji można zapomnieć. ;)
    ostatnio zrobili aktualizacje STAM-2 programem ze strony producenta.... dobrze ze miałem backup bo bym juz był bez danych... źle napisane... pan stwierdził.. no bo tam jest to źle zrobione... ale w następnym tygodniu wypuszczę nowy powinno byc poprawione...

ps. tylko maja nieaktualna strone z oferta ;) lepiej maila ;) z zapytaniem

0
  • #17 13 Lis 2009 12:30
    yasiu.brzeg
    Poziom 29  

Cytat:
    dobrze ze miałem backup bo bym juz był bez danych... źle napisane... pan stwierdził.. no bo tam jest to źle zrobione... ale w następnym tygodniu wypuszczę nowy powinno byc poprawione...

Miałem ten sam przypadek. Po aktualizacji brak zgodności kluczy w bazie. Ale STAM to inna bajka.

CO do nadajników T1 i T2 to jestem rozrzutny :D i je stosuję. Jakość wykonania jest bardzo dobra i jeszcze na tym Satel u mnie nie podpadł.

s6spn6 powiedz mi czy te KORN-y dobrze współpracują z modemami Motki G20 które daje Orange? Bo nie ukrywam, że zrobili mnie trochę w jajo i przysłali same moduły bez nadajników. I teraz leży 10 szt nie używanych a abonament telemetrii za nie to 10 zł miesięcznie dodatkowo. Trzeba by je jakoś wykorzystać bo szkoda 100 zł miesięcznie.

0
  • #18 13 Lis 2009 12:43
    s6spn6
    Poziom 24  

i tak respekt ze stam-2 wkoncu bedzie obslugiwał SIA ;)

osowałem motorolki juz Ery,Orange,Plus ;) i wszystkie chodzą ;) bez problemu ;)
    ja sobie chwale te nadajniki bo nigdy nie miałem problemu ;) mowie cos trzeba mail do producenta bądź telefon i kwestia dni/tygodni żeby zrobić ;)

PS. Odraz ci podpowiem ze Orange nie ma Sim300 ;) pchają same orange dla mnie bardzo mało stabilny jest… dlatego pozostało mi po nich tylko około 50 motorolek ;) na magazynie

jak cos to daj znac na gg ;) cos ostatnio cie na nim nie ma ;)

Moderowany przez norbert.s.:

Niech kolega łaskawie spojrzy na swoje posty i na ilość ikonek emocji.
    Umówmy się, że to nie jest czat dla przedszkolaków, tylko dział techniczny i nie ma potrzeby zamiast przecinków używać emotikonek.

0
  • #19 16 Gru 2009 11:01
    stasw147
    Poziom 15  

A pytanie wejście AC pisze ze trzeba podpiąć do uzwojenia wtórnego trafo, mam transformator na szyne a nie wiem jak to zrobic zeby wiedziec kiedy jest zanik napięcia

0
  • #20 16 Gru 2009 19:36
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

A ten transformator jak ma wyprowadzone napięcie uzwojenia wtórnego? Na jakieś zaciski zapewne (jak zdecydowana większość) - to podpinasz tam jeden z zacisków i już...
    Dokładnie tak, jak w instrukcji.

0
  • #21 17 Gru 2009 09:16
    stasw147
    Poziom 15  

ale wpiąć go w zasilanie trafo L lub N czy na wyjście z trafo + lub - bo nie czaję tego

0
  • #22 17 Gru 2009 09:28
    252257
    Użytkownik usunął konto