Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

vw passat B5 - mokra wykladzina za fotelem

zaszczepa 07 Nov 2009 18:18 23899 13
    zaszczepa
    Level 10  
    witam wszystkich mam mały problem z wilgocą lub wodą która przedostaje sie w jakis sposób do wnętrza i pozostaje w nim.Pomyslałem tez że może to byc płyn do spryskiwaczy( nieszczelny przewód) biegnacy pod wykladziną...Może ktoś miał podobny problem ...pzdr
    enemyhilator
    Level 16  
    Ja miałem problem z mokrą podsufitką w leciwym już fordzie mondeo, u mnie pękł przewód od spryskiwacza, i dość łatwo stwierdziłem ze to spryskiwacz, po prostu w aucie unosił się jego zapach dość silny. Nie napisałeś gdzie w którym miejscu, a na ślepo to można strzelać se ....
    zaszczepa
    Level 10  
    siema...ja nie czuje zadnego zapachu plynu i dodam ze spryskiwacz tylnej szyby nie dzala tz. nie PSIKA! bo pompke normalnie słychac.a mokre miejsce znajduje sie za przednim fotelem pasazera..tak blizej środkowego tunelu.no nie wiem macałem to miejsce probowalem troszke osuszyc ale dalej mokro!..a czy wie ktoś może którendy idzie ten weżyk?VW PASSAT B5 ,2002...
    enemyhilator
    Level 16  
    Zupełnie tak jak u mnie pompka "bzyczała" a na szybę nic nie leciało tyle, że u mnie po dachu idzie rurka może u ciebie idzie po podłodze, powinieneś jakoś się dobrać do tego mokrego miejsca i zobaczyć czy przez przypadek to nie to co mówiłem.
    mercedesik
    Level 26  
    Sprawdz sobie kanały odprowadzające wode z podszybia-miejsca gdzie akumulator, lubia zapychać sie.
    I wtedy woda pokazuje sie pod dywanikami.
    A spryskiwacz sprawdź w tylnej klapie bo tam w samym mechanizmie najczęsciej dochodzi do wycieku(rurka w ośce)
    M-C-S
    Level 13  
    Moze szyba źle wklejona, albo nagrzewnica
    zaszczepa
    Level 10  
    ...a co ma wspólnego nagrzewnica?...
    jurekN
    Level 22  
    Ostatnio miałem ten problem w polo uszkodzona była gumowa zaślepka w podłodze i podczas jazdy po deszczu dostawała się woda za siedzeniem kierowcy,po zabezpieczeniu tej uszczelki silikonem problem rozwiązany.
    Artur Jurkiewicz
    Level 14  
    Miałem taki przypadek w Passku woda wypływała za tylnymi fotelami. Przyczyną były zapchane kanały na podszybiu tak jak wcześniej pisał Mercedesik.
    jaro710426
    Level 2  
    Tak jak kolega powiedział wcześniej- to są zatkane otwory odprowadzające wodę na podszybiu- wyciągnij akumulator wyczyść otwory i wszystko będzie ok
    kati13
    Level 10  
    a może uszczelki w drzwiach juz szwankują nieraz tak jest i woda sie dostaje a czy obserwowales kiedy tak się dzieje? czy w dni deszczowe czy suche? bo jak suche to przyczyna nie bedzie lezała w uszczelkach a ja miałam w fordzie escorcie z 1995 wode z przodu u pasażera, odkryłam miejsce pordzewiałe z centymetrowym otworem skąd leciała woda może też tak być że odpływ z podszybia jest zapchany i z niego dostaje się woda, znajomi tak mieli w omedze,
    krzysiekjurka
    Level 1  
    Mialem, a raczej mam podobny problem.

Wykluczylem juz odplywy, ktore znajduja sie pod maska, a dokladnie pod akumulatorem ( trzeba go wymontowac ) i po prawej stronie od akumulatora. Po tym myslalem, ze wody juz nie bedzie.

Nic bardziej mylnego, woda w dalszym ciagu w jakis sposob dostaje sie do srodka, kolejna wiec rzecza, ktora sprawdzilem to uszczelki drzwi. Tu moge powiedziec tyle, jesli drzwi nie byly bite, nie ruszaliscie uszczelek i nie demontowaliscie drzwi, nic nie powinno sie dziac ( no chyba, ze calkowicie zmurszala uszczelka, ale to bedzie widac ).

Kolejna rzecza okazal sie odplyw od nagrzewnicy ( ktorym skraplajaca woda wydostaje sie na zewnatrz ). Niestety nie ma do niego prostego dostepu. Najlepiej zdemontowac schowek, listwe boczna i odchylic tapicerke. Pojawi sie po lewej stronie na scianie odgradzajacej komore silnika od wnetrza pojazdu, cos ala lejek.

Najlepiej zdemontowac go i przeczyscic, choc on nie powinien byc zapchany. i przeczyscic zarowno dolny jak i gorny otwor odplywowy. W moim przypadku w tym gornym, z niewiadomych przyczyn pojawil sie lisc, ktory skutecznie uniemozliwial odplyw wody i saczyla sie do srodka.

Nie moge powiedziec na 100% czy to rozwiazuje problem, gdyz przeczyscilem otwory dzisiaj i musze poczekac, po pierwsze az wyschnie mi auto, po drugie po wyschnieciu musze sprawdzic czy znow zacznie zbierac sie woda.

Pozostaje jeszcze do wymiany filtr kabinowy, ktory z niewiadomych przyczyn przepuscil lisc ( SIC!! ).
    grabol26
    Level 10  
    W moim przypadku woda lała sie przez tylne dzwi , okazało sie ze mój poprzednik majstrował przy opuszczaniu szyb i zniszczył uszczelki , woda lała sie przez uszczelke szyby do środka i zamiast wypływać przez otwory w dzwiach wszystko lało sie na wykładzine . Miałem przez to problem z elektryką , zalany moduł komfortu , zapaliła mi sie kontrolka poduszek i zgasły lampki w kabinie . Ogólnie pod wykładziną miałem około 4 cm wody , lało mi sie też przez górne lampki więc uszczelniłem uszczelke dachową
    tom8316
    Level 1  
    Witam !!!\
    rozwiazaniem problemu jest odetkanie pod akumulatorem hmmm nazwe to dziura odplywowa, jest ich 2, trzeba wyciagnac aku odetkac i po klopocie , jedna znajduje sie pod akumulatorem a druga umiejscowoiona jest lekko po prawej strobie jakies 30cm od tej pod aku.......
    ps: mozna sprawdzic czy jest woda czy stoi reka mozna wyczuc ,,,,, pozdrawiam