Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana MAC karty sieciowej w Windows 7

chrupekPL 07 Lis 2009 18:22 7962 1
  • #1 07 Lis 2009 18:22
    chrupekPL
    Poziom 10  

cytat --> <<Witam próbuje zmienić mac karty sieciowej niestety cały czas zostaje ten sam gdy sprawdzam status połączenia z internetem.Adres mac próbowałem zmienić na kilka sposobów poprzez różne programy , rejestr i wpis w karcie w połączeniach sieciowych niestety bez rezultatu.Zainstalowanie najnowszych sterowników do karty Wifi Atheros AR5007EG nie pomogło>>

Miałem podobny problem a po dlugich poszukiwaniach jak to zrobic znalalem rozwiazanie : aby zmienic adres fizyczny karty pod windows 7 64bit trzeeba w odniesieniu do karty Atheros AR5007EG sciagnac starsze sterowniki (ja sciaglem z 2008.01 w wersji 7.4.2.75 ) co ważne pod windowsa XP 64bit zainstalowac i bez problemu zmiania sie MACa w ustawieniach sieciowych karty. zadne inne sposoby zmiany nie dawaly rezeltatu. czy vista czy windows 7 na nowych sterach pod swoj system blokuja zmiane adresu. Po zainstalowaniu starszych sterów system wykrywa karte jako inny model u mnie jako Atheros AR5006X ale net smiga sobie fajnie. mysle ze powyzszy sposób powinien dzialac tez na innych karta. powodzenia :D

0 1
  • #2 07 Lis 2009 21:18
    konrad1987
    Poziom 12  

Ten sam problem miałem na Viście. Bez programiku do zmiany mac adresu się nie obyło.

Najnowsze stery do karty znajdziesz na stronie Link

Mi się chyba udało programikiem Technitium MAC Address Changer

0