Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault megane coupe 16, 8V 1996r (IMMO)

ZigUSSS 07 Nov 2009 18:32 9224 22
SterControl
    ZigUSSS
    Level 10  
    witam. posiadam w/w samochód, jednak wczoraj zgóbiłem ostatni kluczyk (z podczerwienią).
    więc do generatorem pin nic nie zrobie bo niemam kluczyka.
    Posiadam jedynie jak każdy właściciel samochodu VIN.
    czy mógłbym prosić o lin do jakiegoś calca VIN-PIN.
    wtedy mógłbym kupić stacyjke wraz kluczykami i przyuczyć je dojedo imMo-sterownika
    za niewielkie pieniądze i czieszyć się moją Megii.
    Usuniecie IMMO off w mojej okolicy to dość suży wydatek.

Z przyjemnośćią przyjme wszelkie sugestie (nie licząc ASO)
  • SterControl
    jabrob
    Level 13  
    Witam ,mozna zdeaktywowac immo,ale najpierw trzeba miec pin do uruchomienia awaryjnego.Wprowadz kod ,zapal silnik,wyjmij bezpiecznik alim...,wloz go z powrotem i gotowe,ale jesli odlaczysz akumulator to immo sie uaktywni to powtoz te operacje.ja tak jezdzilem 8miesiecy az znalazlem na elektrodzie jak zaprogramowac kluczyk
    User removed account
    User removed account  
    jabrob
    Level 13  
    mnie sie udalo,jesli piszesz do mnie Motronic
    ZigUSSS
    Level 10  
    wiec z vin nieda się wyciągnąć pin-u ;(.
    wic najlepiej chyba wyjdzie usunąć immo . szkoda.
    na allegro widziałem już gotowe sterowniki bez immo w cenie 270 + przesyłka... + czekanie ..... a jestem bez samochodu trochę ugotowany
  • SterControl
    jabrob
    Level 13  
    Pin dostalem z ASO na podstawie numeru nadwozia
    ZigUSSS
    Level 10  
    hmm aso to w krakowie najbliżej mam jakim busem się dojedzie :),
    a wiecie może ile zawołają za takiego PINA
    jabrob
    Level 13  
    We Wloszech dostalem telefonicznie za darmo,a w Polsce ludzie pisali 70zl.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    jabrob
    Level 13  
    na podstawie VIN-u w ASO sprowadza nowy kluczyk z pilotem koszt tutaj w it 110E a w Polsce chyba 700zl,ale PIN do reni tez jest potrzebny,a ta kombinacja z bezpiecznikiem alim ub.. to moj patent,przypuszczam ze nawet zabojady tego nie wiedza.pozdrawiam i zycze powodzenia.

Dodano po 31 [minuty]:

Motronic wrote:
    Z VIN będziesz miał PIN, ale też nikt pewny nie jest czy nie była zmnieniana skrzynka bezpieczników ( UCH/UCBIC)
    oczywiscie wg mtronica skrzynke bezpiecznikow w reno zmienia sie jak filtr powietrza
    ZigUSSS
    Level 10  
    aaaa.... czyli tak:
    1- aso i dostane pin
    1a) będę miał pin to mogę dokupić bylejaki kluczyk od megane z 96r i do douczyć mojego pinu
    1b)lub wprowadzic ręcznie pin i wyciągnąć bezpiecznik - i pozbyć się immo wraz z centralką (pózniej dokupić jakiś tam pilot z centralką)
    1c) jeśli wymieniono mi skrzynke bezpiecznikową to PIN z ASO moge sobie w d..... głęboko ;(
    2)najrozsądniejszym według mnie rozwiązaniem będzie chyba zkup np. na alegro sterownika bez immo - w tym moim przypadku - cena ok 280pln + nową stacyjke + centralke na radiówke.

2a) na mojej okolicy (Wolbrom) z off immo zaśpiewali mi 450pln no chyba ich.... !!!!! ( no i plus zamki stacyjka ....)

2)b odnośnie ASO i kluczyka 700 no to trochę szczególnie ze to za 1 kluczyk pewnie - a jak będę miał już wymienianą skrzynkę bezpiecznikową i okarze się ze kluczyk nie trybi :(

3))))) bez samochodu jestem "spalony" a nie chce ryzykować, że pin będzie zły :( - hmm ciekawe ile wołają z PIN i ile się na niego czeka .

dziękuje za wszelkie sugestie i przepraszam za ortografie

Dodano po 50 [minuty]:

dodam ostatnie pytanie na, które prosiłbym tylko o odpowiedz TAK i NIE :)
    czy są gdzieś generatory do VIN to PIN dla MEGANE czy to tylko bujda
    User removed account
    User removed account  
    ZigUSSS
    Level 10  
    no ok.
    przy kupnie sterownika musze podać:
    SIEMENS
    S105300103 B - nr jest ważny czy wystarczy powiedzieć ze jest to 1,6 8V z 96r bez klimy i po sprawie
    janusz2008
    Level 33  
    Generatorów pinu z vinu niet.Francuzy zakładali że BSI i UCH są nie wymienne i pin jest na stałe dopisany do auta. Mają VIN, to jest i PIN. Jednak się pomylili, bo u nas wszystko jest możliwe.
    User removed account
    User removed account  
    ZigUSSS
    Level 10  
    Motronic ok rozumiem czyli musze podać
    HOM7700860319
    i
    S105300103 B

hmm ale to nie jest tak że 2 takiego o tych samych nr nie ma ???
    ... nie wystarczy podać jakiegoś jednego nr czy cos
    Wiecie pytam bo kasą nie śmierdz..... a nie chce wtopić :(
    wybrałem już metodę .... zamówię na allegro bez immo :(
    janusz2008
    Level 33  
    I jak myślę podłączysz sam i będzie ok?. A tu ,,dupa,, i kod się dopisze.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
    janusz2008
    Level 33  
    Tak zakładali, ale tylko czyste i telekod. Znam to.
    ZigUSSS
    Level 10  
    Motronic - dzięki za przypomnienie ...jestem nowy i naprawde zaczynam dopiero ogarniać co i i jak na forum ;);:)

JANUSZ2008 - czyste i telekod ??? tzn bez immo.
    a wymiana sterownikia na sterownik bez immo to przecież opiera się tyko na tym że odpinam akumulator przepinam sterownik zapinam akumulator
    I MA DZIAŁAĆ :), chyba że nie mam racji proszę o korektę
    adam7009

Level 40  
    nie do końca ,może się udac ,albo nie ,wszystko zależy od sprzedającego jak przygotował sterownik.
  • Helpful post
    małek
    Level 21  
    Kolego ZigUUUS słuchaj Motronica i rób immo off, w starych reniach problem imma powraca jak bumerang, także zamiast wydać uczciwej kasy za off możesz kilka razy dopisywać klucze, wymieniać plip-y, finalnie dostając piany na twarzy w sytuacji kiedy potrzebujesz auta i docelowo ponosząc większe koszty (problem powróci napewno) niż wycięcie tej zarazy.
    ZigUSSS
    Level 10  
    pytanko odnośnie kodowania kluczyka :)
    jeśli będe miał nowy zestaw do opalenia megane i tylko jeden kluczyk.
    Czy bede mógł kupić sobie od innego megane kluczyk i nauczyć sam go kodu pin ??? wiecie zapasowy będzie ten klucz do rozbrojenia centralki i immo a u klucznika dorobie sobie zwykły bez (pilota) do stacyjki ???....
    ale nakręciłem mam nadzieje że ktoś to zrozumie