Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka Amica PA5580A520 - swąd spalenizny z wewnątrz

looise 07 Nov 2009 20:06 7216 3
 • #1
  looise
  Level 2  
  Witam wszystkich,
  Jestem początkującą. Proszę o pomoc. Posiadam pralkę Amica - posiada system zraszający. Niedawno przez męża zostały wymienione łożyska z simeringiem. Pralka nawet jakoś tam pracowała ale czasami czuć było zapach dymu. Dzisiaj w pralce nie obracał się bęben. Okazało się ze maż przy skręcaniu nie dokręcił śruby przy krzyżaku, pojawił się luz i spadł pasek. Samodzielnie pasek nałożyłam. Bęben zaczął się obracać. Nastawiłam pranie. Po skończeniu prania otworzyłam drzwiczki a ze środka bębna wyszedł siwy dym i było czuć zapach spalenizny. Proszę o pomoc co to może być za usterka? Czy to coś poważnego? I czy umiałabym to sama naprawić bo niestety mąż wyjechał na miesiąc.
 • #2
  kapsel 12
  Level 12  
  Dzień dobry -jeżeli śruba na krzyżaku nie była dokręcona to trzeba ją dokręcić ja myślę ,ze bęben uszkodził grzałkę -jak swąd jest zbębna po otwarci drzwiczek lub grzałka dotyka do plastikowego zbiornika i go topi (zle zamontowana grzałka )-proszę otworzyć dzwiczki i pokręcić ręką bęben na wyłączonej pralce i posłuchać czy bęben o coś nie zaczepia lub nie ociera. A bezpieczników w domu nie wybiło?
 • #3
  january wietrzyk
  Level 19  
  dokrecic trzeba kolo pasowe bebna trze napewno o fartuch ,klucz 18
 • #4
  looise
  Level 2  
  Nie wywaliło nam bezpieczników, zasilanie w pralce jest. Dzięki za wskazówki, sprawdzę czy grzałka nie dotyka do plastiku, dokręcę mocniej to koło pasowe, a jakby coś się jeszcze działo to napiszę.