Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

dvd LG drd 8160B

vymiathatch 26 Jun 2004 19:14 1426 7
    vymiathatch
    Level 31  
    mam taki poblem otoz nie zawsze chce dzialac jak mu cos odbije to sie wogole nawet dioda nie zaswieci a innym razem jest wszytsko oki nio ni nie wiem co z tym fantem zrobic. zasiale podpiete jest dobrze i tasma tez. a i jeszcze jedno czy to normalne ze w wirniku silniczka napedowego cos lata jakies jakby kulki czy cos takiego?
    Yarrow
    Level 13  
    Dlugo masz juz ten naped? Zazwyczaj po pewnym okresie uzywania napedy padaja. Np. moj cd-rom nie czyta juz lekko porysowanych plytek, z ktorymi moja nagrywarka lite-on radzi sobie z nimi doskonale. Mam ten cd-rom 2 lata. Raczej nie jest normalne wystepowanie zadnych kulek :D :)
    Yarrow
    Level 13  
    Mozliwe, ja LG nie posiadam. No ale zbyt wiele to tu nie pomoglismy...
    vymiathatch
    Level 31  
    oki co do kulek sprawa jasna ale wiecie co jeszcze zauwazylem jak sie go zostawi na pare godzin podpietego do zasilania w kompie to normalnie dziala i odtwarza ale wystarczy zamkna ci otworzyc pare razy "podstawke na kubek" i znowu brak zasilania moze to cos wam nasunie?
    gruby68
    Level 16  
    Osobiście mam uprzedzenia do LG. Żywotność 2 lata - padają najczęściej 2-3 tygodnie po gwarancji. Sprawdź, czy podkręcenie prądu generatora coś daje (miniaturowy potencjomert lub nawet i dwa przy wózku z laserem). Miałem w ręku też inny napęd - odbicie wiązki lasera od pryzmatu z lusterkiem - poprawiło się po "wypolerowaniu powierzchni".
    vymiathatch
    Level 31  
    ten naped ma dopiero rok i w dodatku zdazylem odtworzyc na nim ze 6 filmow byl bardzo malo uzywany. a dzis rano jak wlaczylem kompa dziala normalnie ale podejrzewam ze jak go poskrecam to znowu bedzie dupa
    kostian
    Level 25  
    Witam - posiadam taki sam napęd już od 2001r i hula znakomicie więc nnie piszcie ze LG jest takie słabe.
    Problem tutaj jest innej treści - takie same napędy pod szyldem LG wytwarza od jakiegoś czsu jakaś firama , mój kolega przyniósł do czyszczenia właśnie taki naped i po rozkręceniu zdziwiłem się ubogim środkiem i jakością wykonania , przeczyszczenie poprawiło trochę funkcjonalność ale do dzisiaj pozostała nie rozwiazana zagadka dlaczego nia czyta płyt nagranych w Alcoholu 120% - płyty nagrane innymi programami hulają bez problemu.
    No więc jak to jest naprawdę może dowiemy się za jakiś czas.
    Powodzenia w walce z naędami.