Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica Optimum 600 Iskrzy szczotka, silnik staje, błąd

ceex 07 Lis 2009 23:13 7921 13
  • #1 07 Lis 2009 23:13
    ceex
    Poziom 9  

Witam!
    Pralka nabiera normalnie wody. Przy próbie startu silnika - rusz dość gwałtownie - iskrzy mocno lewa szczotka (patrząc od frontu). Pralka staje i wyświetla błąd - miga "dodatkowe płukanie". Szczotki były mocno zjechane, wymieniłem dzisiaj. Przez jakiś czas miałem wilgoć w pralce bo zsuwał się wężyk do spuszczania wody z pompki. teraz jest wysuszona ale żadnych styków nie czyściłem. Na wirniku, w miejscu styku ze szczotkami, jest ciemny osad. Próbować czyścić? Co mogę zrobić samodzielnie z pralką bez wzywania fachowca?

Dziękuję za ew. pomoc.

Pozdrawiam

0 13
  • #2 07 Lis 2009 23:16
    ROBSON33
    Moderator AGD

Szczotki wymieniłeś a dotarłeś ?

0
  • #3 07 Lis 2009 23:26
    ceex
    Poziom 9  

Nie, przylegają tylko częścią powierzchni. Dodam, że błyska tylko lewa i ona była bardziej zużyta. Jak dotrzeć? Kręcąc bębnem? Poza pralką raczej nie dam rady zrobić tego dokładnie.

0
  • Pomocny post
    #4 07 Lis 2009 23:32
    ROBSON33
    Moderator AGD

ceex napisał:
    Nie, przylegają tylko częścią powierzchni. Dodam, że błyska tylko lewa i ona była bardziej zużyta. Jak dotrzeć? Kręcąc bębnem? Poza pralką raczej nie dam rady zrobić tego dokładnie.

Użyj funkcji szukaj temat wielokrotnie opisywany na forum :wink:

0
  • #5 07 Lis 2009 23:55
    ceex
    Poziom 9  

Znalazłem :). Kąt był już dość OK fabrycznie. Dokładniejsze dotarcie spróbuję rano. Dotarcie przez włączenie pralki niestety odpada - od razu staje. Wcześniej bywało tak, że pralka stawała tylko przy starcie wirowania, teraz start zwykłych obrotów przy praniu też ją zatrzymuje (jeszcze przed wymianą szczotek).

Dodano po 6 [minuty]:

Wyczyszczę jeszcze komutator(?) jak znajdę odpowiedni płyn, spirytusu ani nawet wódki nie mam, benzyny też nie. WD-40 pewnie nie będzie odpowiednie? Mam preparat Kontakt S i coś do czyszczenia optyki.

0
  • #6 08 Lis 2009 08:33
    skryn
    Admin grupy AGD

ceex napisał:
    Wyczyszczę jeszcze komutator(?) jak znajdę odpowiedni płyn, spirytusu ani nawet wódki nie mam, benzyny też nie. WD-40 pewnie nie będzie odpowiednie? Mam preparat Kontakt S i coś do czyszczenia optyki.

Do czyszczenia komutatora używamy pumeksu, takiego zwyczajowego, ostrego.

0
  • #7 08 Lis 2009 13:53
    ceex
    Poziom 9  

Dalej to samo. Z docieraniem jeszcze powalczę, ciągle piszczą. Boję się, że silnik coś poważniejszego trafiło :( , pralka przez 4,5 roku pracowała bardzo intensywnie. Przy okazji wyszło, że nie wyciąga całej wody. Wężyk od hydrostatu drożny.

Dodano po 4 [godziny] 31 [minuty]:

Komutator czysty. szczotki dotarte, start silnika wciąż oznacza błysk, zatrzymanie i błąd. :( Powierzchnia komutatora trochę starta w miejscu kontaktu ze szczotkami. Między lamelkami wyczyściłem. Ogólnie pralka w środku wygląda jak nowa. Rdza na dwóch śrubach i blachach stojana.

Wie ktoś gdzie kupię tanio silnik do tej maszynki? Żal mi jej trochę się pozbywać.

0
  • #8 12 Lis 2009 22:22
    rychomuch
    Poziom 29  

Witam.

Zwarcie uzwojeń na wirniku.
    Wirnik do wymiany ewentualnie do przewinięcia np. Celma w Cieszynie
    albo cały silnik wymienić.

2
  • #9 13 Lis 2009 00:20
    robsone
    Poziom 13  

Hejka.
    Tak jak kolega pisał zwalony jest wirnik, który jest do przewinięcia .Koszt ok 200zł trojmiasto.
    Pozdrawiam.

0
  • #10 05 Gru 2009 22:46
    ceex
    Poziom 9  

Widziałem używane silniki w znośnych cenach. Warto ryzykować?

1
  • #11 06 Gru 2009 00:20
    boguś 20000
    Warunkowo odblokowany

Witam wirnik jest padnięty dlatego masz takie zachowanie twojego silnika wymien wirnik

0
  • #12 06 Gru 2009 14:32
    zetfa
    Poziom 20  

Używany,dobrze sprawdzony silnik będzie pracował równie dobrze jak nowy.Pozdrawiam.

0
  • #14 08 Sty 2010 17:09
    ceex
    Poziom 9  

Sorki, nie dostałem powiadomienia o nowych wpisach ale dziękuję za wiadomość :)

0
  Szukaj w 5mln produktów