Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica Optimum 600 Iskrzy szczotka, silnik staje, błąd

07 Lis 2009 23:13 8560 13
  • Poziom 9  
    Witam!
    Pralka nabiera normalnie wody. Przy próbie startu silnika - rusz dość gwałtownie - iskrzy mocno lewa szczotka (patrząc od frontu). Pralka staje i wyświetla błąd - miga "dodatkowe płukanie". Szczotki były mocno zjechane, wymieniłem dzisiaj. Przez jakiś czas miałem wilgoć w pralce bo zsuwał się wężyk do spuszczania wody z pompki. teraz jest wysuszona ale żadnych styków nie czyściłem. Na wirniku, w miejscu styku ze szczotkami, jest ciemny osad. Próbować czyścić? Co mogę zrobić samodzielnie z pralką bez wzywania fachowca?

Dziękuję za ew. pomoc.

Pozdrawiam
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Admin grupy AGD
    Szczotki wymieniłeś a dotarłeś ?
  • Poziom 9  
    Nie, przylegają tylko częścią powierzchni. Dodam, że błyska tylko lewa i ona była bardziej zużyta. Jak dotrzeć? Kręcąc bębnem? Poza pralką raczej nie dam rady zrobić tego dokładnie.
  • Pomocny post
    Admin grupy AGD
    ceex napisał:
    Nie, przylegają tylko częścią powierzchni. Dodam, że błyska tylko lewa i ona była bardziej zużyta. Jak dotrzeć? Kręcąc bębnem? Poza pralką raczej nie dam rady zrobić tego dokładnie.

Użyj funkcji szukaj temat wielokrotnie opisywany na forum :wink:
  • Poziom 9  
    Znalazłem :). Kąt był już dość OK fabrycznie. Dokładniejsze dotarcie spróbuję rano. Dotarcie przez włączenie pralki niestety odpada - od razu staje. Wcześniej bywało tak, że pralka stawała tylko przy starcie wirowania, teraz start zwykłych obrotów przy praniu też ją zatrzymuje (jeszcze przed wymianą szczotek).

Dodano po 6 [minuty]:

Wyczyszczę jeszcze komutator(?) jak znajdę odpowiedni płyn, spirytusu ani nawet wódki nie mam, benzyny też nie. WD-40 pewnie nie będzie odpowiednie? Mam preparat Kontakt S i coś do czyszczenia optyki.
  • Poziom 1  
  • Poziom 9  
    Dalej to samo. Z docieraniem jeszcze powalczę, ciągle piszczą. Boję się, że silnik coś poważniejszego trafiło :( , pralka przez 4,5 roku pracowała bardzo intensywnie. Przy okazji wyszło, że nie wyciąga całej wody. Wężyk od hydrostatu drożny.

Dodano po 4 [godziny] 31 [minuty]:

Komutator czysty. szczotki dotarte, start silnika wciąż oznacza błysk, zatrzymanie i błąd. :( Powierzchnia komutatora trochę starta w miejscu kontaktu ze szczotkami. Między lamelkami wyczyściłem. Ogólnie pralka w środku wygląda jak nowa. Rdza na dwóch śrubach i blachach stojana.

Wie ktoś gdzie kupię tanio silnik do tej maszynki? Żal mi jej trochę się pozbywać.
  • Poziom 29  
    Witam.

Zwarcie uzwojeń na wirniku.
    Wirnik do wymiany ewentualnie do przewinięcia np. Celma w Cieszynie
    albo cały silnik wymienić.
  • Poziom 13  
    Hejka.
    Tak jak kolega pisał zwalony jest wirnik, który jest do przewinięcia .Koszt ok 200zł trojmiasto.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Widziałem używane silniki w znośnych cenach. Warto ryzykować?
  • Warunkowo odblokowany
    Witam wirnik jest padnięty dlatego masz takie zachowanie twojego silnika wymien wirnik
  • Poziom 20  
    Używany,dobrze sprawdzony silnik będzie pracował równie dobrze jak nowy.Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Sorki, nie dostałem powiadomienia o nowych wpisach ale dziękuję za wiadomość :)