Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PROBLEM Z KOMPEM

moguai22 26 Cze 2004 19:40 1595 13
  • #1 26 Cze 2004 19:40
    moguai22
    Poziom 2  

Witam ,mój problem jest dosc rozlegly i trwa dosyc dlugo.Około pól roku temu zalozyłem net,wszystko bylo ok to momentu kiedy 1wszy raz zaatakowal mnie wirus,twardziela sformatowalem u kumpla,jakis czas bylo ok,jednak z rzadka zaczely pojawiac sie tzw"blue screeny",na poczatku podczas gry w sieci itp,po okolo miesiacu doszly zamoistne resety ,po ktorch musialem wylaczac kompa na kilka minut poniewaz resetowal sie wkolko wraz z tym zwiekszyla sie czestotliwosc blue screenow,proba scanu antywirem(norton antyvir2003)rowniez konczyla sie zawieszeniem kompaKompa oddalem do serwisu,dowiedzialem sie ze wszystko jest ok,wymyslam problemy itp.Po odebraniu kompa z serwisu gdzie zainstalowane zostaly service packi na wina chodzil w miare ok przez miesiac,nastepnie problem sie powtorzyl,(blue screeny,samoistne resety itp)jedynym rozwiazaniem bylo formatowanie go co robilem okolo raz na 2 tygodnie,po formacie komp dzialal w moiare poprawnie jakis tydzien nastepnie poijawialy sie w/w objawy oraz po kazdym resecie scan disk wykrywal jakies skrzyzowane pliki ktore usuwal badz naprawial itp,niepamietam dokladnie.Dowiedzialem sie ze moge posiadac wira w boot sektorze,wiec w programie partition magic utworzylem partycje od nowa co pomoglo na okolo 2miesiace i usunelo samoistne scan diski po kazdym resecie ,nastepnie znowu pojawil sie problem,dodam ze formaty i inne operacje robie u kumpla poniewaz kiedy probuje zrobic to na swoim z plyty wina odrazu pojawia sie blue screen.sprobowalem kolejny raz utworzyc partycje przez partition magic(z wina u kumpla niesformatuje swojego twardziela poniewaz ma jakis problem dlatego wszystkie operacje przeprowadzam PM)tym razem po utworzeniu partycjii kiedy podlacze twardziela pojawia sie napis NTLDR is missing,ale win sie instaluje chociaz z problemem,mianowicie pasek zadan jest szary a nie niebieski jak powinienen wygladac(win XP) odrazu po starcie wyskakuje blue screen oraz wiesza sie jak poprzednio.Niemam pojecia co to moze byc.Doadam jeszcze ze doszedl problem taki iz 3 lub 4 razy komp po dotknieciu(nie uderzeniu:) ) obudowy wylaczal sie i niechcial sie wlaczyc.Prosze o pomoc lub kontakt jesli potrzeba wiecej szczegolow,bede dozgonnie wdzieczny :)

0 13
  • #2 26 Cze 2004 20:22
    endriu27
    Poziom 13  

-Nic nie napisałeś czy karta sieciowa jest zintegrowana cz nie jeżeli jest to karta dostawiana to prponuje zmienić sterowniki.

- sprawdz pastę pod prockiem może żle odprowadza ciepło

0
  • #3 26 Cze 2004 20:30
    loki21
    Poziom 11  

Witam
    Bardzo podobne objawy są wynikiem uszkodzonych pamięci , często zapomina się o wychładzaniu w/w elementów poza tym jak to w życiu nie koniecznie stosuje się markowe produkty. Proponuje podmienic kości pamięci. Jeżeli chodzi o wyłaczenie sprzętu pod wpływem puknięcia proponuje jeszcze raz rozebrać komputer i solidnie każdy element osadzić(szczególnie elementy mocujące płytę do obudowy-może jakąś śrubkę tam znajdziesz ;>). Gdy to nic nie da podejżana jest płyta główna (mikropęknięcie)
    Pozdrawiam

0
  • #4 26 Cze 2004 21:08
    moguai22
    Poziom 2  

Karta jest niezintegrowana ale problem pojawial sie zanim ja dolaczylem,w serwisie mysleli ze klopoty wywolane sa przez niestabilne lacze usb wiec karte dokupilem ,jednak jak juz wspomnialem problem byl wczesniej,co do 2giego postu w serwisie mowili ze hardware jest w porzadku ,ale gdyby ktos mial namiar na jakis dobry program do sprawdzenia hardwaru ,bede wdzieczny,dzieki za odp.Pozdrawiam

0
  • #5 26 Cze 2004 21:18
    omas
    Poziom 12  

Hmm... mozliwe, ze komputer sie wylacza, poniewaz kabelek od zasilania moze jest nie docisniety. Blue screeny moga byc powodowane wirusem, scandisk ukrywa bledne sektory a nie kasuje, wiec wirusy moga byc ukryte, ale nadal aktywne. Proponuje uzycie programu "HDD Regenerator", gruntownego formatowania i format MBR, np. po przez instalacje Linuxa, nastepnie skasowanie go i instalacje Windy. Pozdrawiam

0
  • #6 26 Cze 2004 21:42
    Yarrow
    Poziom 12  

Zainstaluj program motherboard monitor, lub odpisz z biosu napiecia poszczegonych podzespolow. Napisz je tu. Jezeli beda za niskie moze to oznaczac wadliwa prace zasilacza, ktory powoduje opisane przez ciebie problemy. Jezeli masz caly czas wlaczonego antywira, to raczej malo prawdopodonbne, ze to wirus. Samoistne resetowanie sie kompa raczej wskazuje na zasilacz, a blue screeny na niewlasciwe napiecie pamieci.

0
  • #7 26 Cze 2004 21:43
    md
    Poziom 39  

Robisz same głupstwa:
    1) Zakładaj partycje i formatuj dysk wyłącznie w komputerze, w którym będziesz go używał.
    2) Sprawdź koniecznie pamięć programem Memtest. Może się zdarzyć, że kości pamięci są dobre, ale np. przetaktowane, lub źle ustawione parametry pracy. Jeżeli Windows sypie się przy instalacji, to na 90% odpowiada za to pamięć.
    3) Koniecznie sprawdź temperaturę procesora. Możesz nawet delikatnie ręką podczas pracy komputera dotknąć radiatora. Upewnij się, czy między procesorem i radiatorem jest pasta przewodząca ciepło.
    4) Instaluj Windows z minimalnym obłożeniem płyty - powyjmuj wszystkie możliwe karty rozszerzeń (dźwięk, sieciówka, tuner TV itp)
    5) Sprawdź np. u kolegi, czy na dyskietkach lub płytkach, których używasz podczas instalacji różnych dodatkowych programów, sterowników itp. nie ma wirusów.

0
  • #8 26 Cze 2004 22:07
    SanceS
    Poziom 22  

Hmm obstawiałbym kilka rzeczy:

1- Wiatraczek na procesorze się zatarł i nie chodzi tak jak powinien, więc ciepło z procesora nie jest odprowadzane (bluescreeny, resety i cała reszta objawów)

2- Napięcie dostarczane na płytę nie jest właściwe (użyj szukaj i wpisz np. ATX i znajdziesz wykaz połączeń i napięć jakie mają być w danym miejscu)

3- Czy nie mieszkasz na terenie w którym jest duże pole elektromagnetyczne (jakieś elektrownie, duże transformatory) ?
    U kolegi powodowało to śmieszne rzeczy z zasilaczem i mu się dziad resetował.

4- Czy, aby nie masz podłączonych za dużo urządzeń (nagrywarka Cd i nagrywarka DVD, dwa dyski, jakieś bajerki podświetlacze itd. i to wszystko pod jednym zasilaczem ? To bardzo często powoduje resety.

5- Ludzie lubią się z tego śmiać ale często pomaga... PRZEDMUCHAJ wszystkie elementy ;) ( wyjmij wszystki podmuchaj mocno, i włóż jeszcze raz ;) )

6- Spróbuj zamienić się z kolegą na kości pamięci... zobaczysz czy u kolegi będą resety ;)

7- Znajdź jakiś program do sprawdzania wytrzymałości procesora i zobacz czy podczas tych testów komputer ci się nie zresetuje, wtedy oznaczałoby to złe chłodzenie...

8- Podaj model i markę płyty głównej

Pozdrawiam SanceS

0
  • #9 27 Cze 2004 00:53
    moguai22
    Poziom 2  

kabel jest wlozony dobrze,scan disk juz niewystepuje,przestal sie pojawiac po 1wszym razie kiedy od nowa utworzylem partycje w PM,antywira juz niezakladam,kiedy go mialem niebylo zadnej roznicy,komp wieszal sie i resetowal tak samo jak i bez niego z ta roznica ze teraz juz go wogule niezainstaluje nawet swiezo po formacie bo wystepuje jakis wir i po wykryciu go przez program komp sie wiesza momentalnie(norton antywir 2004)chociaz uzylem juz wszystkiego oprocz formatowania niskopoziomowego,dodam ze oprocz samoistnych resetow zawiesza sie przez programy np.przy probie uruchomienia skype ,komp wylacza sie jak po nacisnieciu klawisza reset,tak samo chociaz rzadziej dzieje sie przy winampie,co do napiec i temp.to nieiwem ile powinny wynosic ,bo sie poprostu na tym nieznam ,spisalem z BIOSu,mam nadzieje ze o to chodzi :

SHuTDOWN TEMP-DISABLED
    SYS.TEMP- 43'
    CPU TEMP-60'
    CPU V-CORE-1,72V
    +2,5V - 2,54V
    +3,3V - 3,21V
    +5V - 4,97V
    +12V - 12,86V

MBR mialem stworzony od nowa wlasnie przez linuxa itp,tak jak bylo napisane w poscie,to nic niedalo.niemieszkam obok elektrowni,problemy zaczely sie tak jak napisalem w 1wszym poscie- od momentu kiedy podlaczylem net po tym jak 1wszy raz sformatowalem twardziela u qmpla ,walcze dalej.
    Dzieki za odp:)

0
  • #11 27 Cze 2004 07:58
    TONI_2003
    Moderator

Witam ! ... jestem za podmianą zasilacza . Proponuję pożyczyć tylko nie byle jaki ( nie wiem jaki masz w tej chwili ) . Kolega ryski ma rację ale tak będzie łatwiej. Pozdrawiam

0
  • #12 27 Cze 2004 09:04
    SanceS
    Poziom 22  

Popatrzcie 60 stopni na CPU to nie troszkę dużo (może się mylę ale u mnie oscyluje między 35 a 40... (dwa wiatraczki)

Przeskanuj sobie komputer z pod dos'a (np. wersją demo mks'a od kumpla ściągniesz).

Czy instalujesz winde cały czas z tej samej płytki, bo tak się zastanawiam, że może na kopię zapasowa windy wdarł się wirusik, i kiedy instalowałeś karte sieciową system poprosił o płytkę, włożyłeś więc zawirusowaną kopie zapasową. Teraz z tej kopi instalujesz za każdym razem windows...

Co z ramami, sprawdziłeś ? Zamieniłeś się ramami z kolegą ?

Jeszcze mi coś wpadło do głowy: spróbuj wyciągnać karte sieciową i zainstalować winde bez sieci, może karta sieciowa jest jakaś strzelona dziwnie, albo próbuje korzystać z dziwnych przerwań. Do jakiego slotu masz włożoną sieciówkę (mam nadzieję, że NIE jest to pierwszy slot obok karty graficznej ?

Nie masz czasem FireWire ? Gryzło mi się kiedyś z kartą sieciową i też sie blue screen pojawiał za często.

Pozdrawiam

0
  • #13 28 Cze 2004 12:15
    Ryski
    Poziom 20  

SanceS napisał:
    Popatrzcie 60 stopni na CPU to nie troszkę dużo (może się mylę ale u mnie oscyluje między 35 a 40... (dwa wiatraczki)

Ja mam na 1ghz DRN caly czas 60stopni(SpeedFan) i spoko chodzi sprawdzilem zaby sie zawiesil potrzebuje 104stopnie a tak do 100 to chodzi spoko

0
  • #14 28 Cze 2004 13:35
    Artur k.
    Admin grupy audio

przeskanuj dysk antywirem u kolegi bo mi się kiedyś zdarzyło ze mój norton się zawirusował (plik NAV32.exe) i nie dokońca poprawnie wykrywał wirusy, proponuje skaner on line, co do nortona 2004 to myśle że jest to badziewie,a z tym ze masz pasek zadań szary a nie niebieski to winna jest uszkodzona płyta z winxp mam ze 3 take co się tak instalują(brak albo uszkodzenie plku NTDLL cos tam) dobrym pomysłem jest spróbowanie zainstalowania wina z innej kopii
    partycje spróbuj zrobić w FDISK-u apotem jeśli chcesz to z xp przekonwertuj ją na NTFS
    myśle że napięcie 3.21 zamast 3.3 jest wystarczające pamiętajmy ze procesory sa dwunapięciowe i na jądro idzie inne (niższe) napięcie gorzej jest z RAM
    pozdrawiam

0