Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antena yagi 14dBi - słaby odbiór

08 Lis 2009 11:43 2950 8
  • Poziom 30  
    Witam,mam taki problem, posiadam antenę yagi 14dBi (nie z allegro) i do tego kupiłem kabel ok 7M ''COAXIAL CABLE RG 58 CU/AL 50 OHM'' Więcej danych tu http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=00129
    To co czytałem to czym większe tłumienie to mniejszy sygnał a ten kabel posiada 80 dB. karta do odbioru to ''Broadcom 802.11g''
    A mój problem to że antena (jest na dachu) nie łapie mi sieci a jak złapie to sygnał jest bardzo słaby mieszkam ok 30m od bazy i sygnał jest bardzo słaby prawie zanikający.Wiem że to nie wina karty bo jak przykręcę zwykłą antenę 2dBi i wyjdę na podwórko to łapie mi bardzo dużo sieci i sygnał jest doby. I co teraz mam zrobić czy to wina kabla czy anteny?
  • Poziom 16  
    Jeśli tak się dzieje to masz problem z instalacją antenową/Antena ,złącze ,kabel,wtyk/.Sprawdz czy kabel nie jest przełamany,czy gniazdo N się nie rozlutowało tak samo przy karcie ten wtyk.Z moich doświadczeń wynika że zawsze problemem był ten wtyk przy karcie.
    Jeszcze bym poradził żebyś zmienił karte na AP np Edimax.AP zamontuj blisko anteny pod dachem.Kompa podłącz skrętką RJ45.Dlatego że rozwiązania z kartą już przerabiałem i zawsze były problemy z tą instalacją.A AP działa już 2lata i nie występują problemy typu antena,instalacja, zasięg,zmiana ustawień.
  • Poziom 30  
    Jak pisałem wcześniej karta jest Ok bo na innych antenach chodzi dobrze,gniazdo przy karcie jest dobre jak samo na kablu, kabel nie jest przełamany. tylko jedno mnie martwi czy kabel jest dobry.
  • Poziom 16  
    Miałem taki przypadek,że nie wiadomo czego po wymianie kabla wraz z wtykami wszystko hulało.Pomiar kabla był dobry,ale był moment jak by coś w nim nie było OK.Kup gotowy konektor na www.bestpartner.Lub jeśli wiesz jak i co to kup dobry kabel H1000lubH155 polutuj i powinno być.A może dostawca internetu powinien to naprawić?
  • Poziom 15  
    Jeśli dobrze zrozumiałem - przy odległości od bazy 30m sama karta z antenką patykową 2db powinna "łapać" bazę. Anteny muszą pracować w tej samej polaryzacji tzn. jeśli "baza" ma polaryzację pionową lub poziomą to tak samo musi być ustawiona antena odbiorcza.
  • Poziom 30  
    Antena to ''BabuYAGA 14dBi 2.4GHz system'' (od dostawcy internetu) antena jest wytłoczona z aluminium. Po wymianie kabla wszytko wróciło do normy,a do bazy to nie ma żadnej przeszkody .

O jakiej yagi myślisz i dlaczego tylko nie ta ?
  • Poziom 16  
    Ja też poleciłbym antenę panelową o mocy do 8dB jeśli odległość od bazy jest 30m.Bo ta 14 to może być za mocna i będziesz miał za mocny sygnał.Chyba że anteny bezpośrednio się nie widzą.Mnie ciekawi jaki sobie kabel sprawiłeś.
  • Poziom 30  
    Kabel to ''Holland h155 PE'' a co do bazy to dałem tylko przykład.