Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo y550 - pyt. o recovery i niedziałający zxdsl 852

08 Lis 2009 11:48 2078 3
  • Poziom 8  
    Jestem świeżym posiadaczem notebooka lenovo y550 i użytkownikiem Visty. Mam kilka problemów i zarejestrowałem się na forum, by poprosić was o pomoc.
    Chodzi o to, że na samym początku nie zrobiłem obrazu systemu (one key rescue), a teraz mam już tak zaśmiecony system, że obraz wynosi 80gb! Czy dałoby się zrobić tak, by mieć czysty system, jak po pierwszym uruchomieniu i wtedy zrobić obraz? Przywracanie systemu nic mi nie pomogło :(
    Druga sprawa, to problem z neostradą. Zainstalowałem stery do modemu (modem: zxdsl 852), oczywiście pod viste, wpisałem nazwę użytkownika i hasło, po czym pisze mi, że jestem podłączony do Internetu, ale internet mi nie działa! Żadne dane nie są przesyłane itd., a pisze ze jestem podłączony.
    I ostatnie pytanko, czy opłaca się instalować xp na moim laptopie? Pewnie programy, jak veryfi face, one kue rescue przestaną działać, prawda?
    Mam nadzieję, że mi pomożecie, byłbym bardzo wdzięczny.
  • Poziom 11  
    Windows Vista to system dla gażdżeciaży. Xp jest niepokonany i najlepszy. Popełniłeś błąd. Ale wydaje mi się że nie jest źle. Popatrz na dysku czy nie ma instalatora Visty. Raczej będzie, może ukryty, ale dobrze szukaj. Programy typu veryface raczej działać nie będą chyba że pokombinujesz. Odnośnie internetu to jak dobrze pamitam trzeba wyłączyć chronienie sieci i dostęp uzyskasz.
  • Poziom 8  
    A mógłbyś mi jeszcze napisać, jak wyłączyć to chronienie sieci? Nie wiem, gdzie znajduje się ta opcja...
    Podsumowując radzisz zrobić kompletnego formata i zainstalować xp? Trochę boję się to zrobić, bo nie wiem, czy będzie działać panel dotykowy. Tam mam niektóre przydatne programy, jak np. "dolby home theater" który steruje subwoferem w notebooku.
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Przecież recovery znajduje się na ukrytej partycji. Możesz utworzyć recovery dvd w tym momencie, nie będzie to zaśmiecony system, a taki jak miałeś na początku.
    Pewnie otrzymałeś instrukcję, a w niej jest opisane jak utworzyć recovery. Zresztą, jeśli okaże się, że nie posiadasz instrukcji, na stronie lenovo jest opis.
    Nie wgrywaj XP, dopóki nie będziesz miał wykonanej płyty recovery.