Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jak nagrac muzyke z radia sunschine live ?

==xplod== 08 Nov 2009 12:35 2543 9
    ==xplod==
    Level 12  
    witam jestem tu nowy ,slucham radia sunschine live i chce nagrac piosenki ktore leca na zywo jaki jest dobry program do zgrywania ,mam viste
    bartmw
    Level 15  
    Spróbuj Audacity. Darmowy całkiem niezły program do edycji audio i po polsku.
    ==xplod==
    Level 12  
    ale ten program zgrywa wszystkie dzwieki nie tylko z radia i jak odtwarza nagrana muze to kiepska jakosc chyba ze ustawic trzeba ale niewiem jak
    lysy1980
    Level 32  
    Zgrywał Ci będzie wszystkie dźwięki bo źródłem sygnału jest najpewniej Mikser stereo i nie da się tego ominąć z tego co wiem, chyba że znajdziesz jakiś ripper/recorder dla stremingu Real Media lub nie będziesz używał komputera podczas nagrywania, ewentualnie wyłączysz wszystkie dźwięki systemowe, nie będziesz w tym czasie grał w gry itd. Inną opcją jest odbiór sygnału tunerem DVB z satelity i wykorzystanie wejścia liniowego w karcie. S-L nadaje z Astry 19,2E.

EDIT:
    Nie zauważyłem że S-L nadaje też stream w mp3
    http://62.27.44.15/sunshinelive/livestream.mp3
    Jakiś ripper shoutcast do winampa np Ci jest potrzebny i tyle.
    User removed account
    User removed account  
    moth_blue
    Level 10  
    Jak dla mnie najlepsze połączenie to Winamp + streamripper. Łatwa obsługa i w dodatku przy odpowiednim ustawieniu nazywa i dzieli pliki odpowiednio na pojedyncze piosenki.
    foruman
    Level 10  
    znajdź gdzieś link URL tego radia, skopiuj go do winampa. Tzn odpal Winamp'a. Zależy od wersji, ale musisz znaleźć małą ikonkę o nazwie "+" (plus), później ADD URL. Wklej link ze stacji radiowej i spróbuj włączyć. Jeśli wszystko będzie działać ściągnij "Streamripper" wtyczka do Winamp'a. Ściągnij go stąd: LINK

Następnie uruchom program. Powinna pojawić się ikona w pasku zadań. Wejdź w opcje i ustal gdzie chcesz, aby pliki się zapisywały. Później podczas słuchania radia klikasz na "Start" i powinno nagrywać ;)

Moderated By mat_ed:

Nie wyprowadzamy dyskusji poza forum - numer GG skasowałem. Tym razem tylko upominam.

lysy1980
    Level 32  
    Link do streamu podałem wyżej.
    Muc13k
    Level 14  
    Rejestrator dźwięków nawet da radę. W ustawieniach głośności musisz nagrywanie dać nie na mikrofon tylko na aux bodajże. popróbuj tam różne wybierać i nagrasz bez problemu. Zapisze ci się w wavie. AudaCity jest lepszy bo zapiszesz w mp3