Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam LCD 32 ! proszę o pomoc w wyborze

GofNet 02 Gru 2009 19:35 27379 189
    Białowąs
    Poziom 9  
    Pozwolę sobie napisać tutaj, mój temat troszkę się zapadł, ten chyba jest odpowiedni. Mianowicie, szukam telewizora LCD, przekątna 32" cali, no może 40"-42". Budżet to teraz troszkę ponad 2000zł. Telewizor ma wisieć na suficie, około 2-2.5m od głowy widza. Używany będzie z Telewizją N, Cyfrowym Polsatem bądź Cyfrą+ (jeszcze się nie zdecydowaliśmy), czasem filmy z PC - najczęściej format MPEG4, rzadziej DVD. Czy do tych zastosowań MUSEM jest rozdzielczość 1920x1080? Chętnie nie wydałbym całej tej sumy, szczególnie w przypadku telewizora 32". Jakiej jakości będzie sygnał z takiej platformy cyfrowej, w przypadku kanałów "zwykłych" jak i HD? Zwykłe kanały to chyba podziałka 800x600? Obecnie w jednym z pokoi stoi 3-letni Panasonic Viera 32" współpracujący z kilkuletnim dekoderem Cyfry+. Obraz jest dość rozmyty, raz obcięty na krawędziach, raz nie. Czy w tym przypadku będzie podobnie? Jest obecnie jakaś platforma obsługująca standard przesyłu w MPEG4 bądź innym godnym uwagi? Mieszkam na wsi.
    Za wszelkie odpowiedzi będę wdzięczny.
    Pozdrawiam.
    airbites
    Poziom 22  
    Witam, ja chce kupić telewizor 32 calowy. I chciałbym dowiedzieć jakiej firmy najlepiej kupić. Ma służyć do oglądania programów, do grana przez PC i oglądania filmów z DVD i z PC. A cena tak do 1500-1600 zł.

A dodam zebyście podali tylko firmę, a model ja wybiorę i tu wstawię.
    irek19
    Poziom 33  
    Moja propozycja:
    PHILIPS
    SAMSUNG
    Pozdrawiam.
    Pablo1964
    Moderator
    Każda firma produkuje lepsze i gorsze modele. Takie postawienie sprawy nie ma najmniejszego sensu.
    GHOSTEK
    Poziom 2  
    Najpierw wybierz w jakim sklepie bedziesz kupowal, jesli w internecie to np na ceneo wybierz tv->lcd->do 1600 zaznacz philipsy i samsungi(naprawde w tej cenie tylko na nie nalezy patrzec) i podanych modeli poszukaj recenzji i opinii... Tutaj naprawde tylko 2 dwie marki sa do wyboru...
    Użytkownik usunął konto
    Poziom 1  
    sharic11
    Poziom 13  
    Witam, tak jak w temacie. Jaki telewizor 32" LCD Full HD warto kupić w cenie do 2000 zł?
    Co sądzicie o Philips 32PFL5403D ?
    bioly111
    Poziom 1  
    witam chcialem kupic tv lcd do 1500 zl.mam do wyboru 3 modele-LG 32LG2100 , Samsung LE32B350 ,Toshiba 32AV605P.co wybrac?
    Matys SR
    Poziom 11  
    Mam już trzeciego samsunga w domu (26" ; 32" ; 37") i zdecydowanie mogę polecić. Pozdro.
    airbites
    Poziom 22  
    znalazlem takie coś:
    JVC 32 A 10
    Toshiba 32AV605P
    Samsung LE32B450
    Philips 32PFL3404
    Samsung LE32B460

Tylko mnie zastanawia czemu Samsung nie ma wyłącznika głównego, tylko na czuwaniu?

Który byłby lepszy?? I jutro może pojadę do TESCO albo Media marku.

A co powiesze o firmie LG?

Dodano po 53 [minuty]:

sprawdziłem ten philips nie ma wyjście do komputera.
    placid
    Poziom 14  
    Wydaje mi się że ten model to zwykłe hd , full hd to np 5604h sam zastanawiam się nad jego kupnem.
    jacekteklin
    Poziom 10  
    Polecam Samsunga -zdecydowanie!!!
    airbites
    Poziom 22  
    a co powiecie o tej firmie: Thomson 32he8234b ??
    sharic11
    Poziom 13  
    Faktycznie kolego masz racje, nie doczytałem Philips 32PFL5403D jest HD Ready.
    Ktoś jeszcze coś poleci ?
    nuq
    Poziom 11  
    A ja ostatnio kupiłem sony 32v5500 i jestem bardzo zadowolony, powiesilem na scianie i podłączylem komputer stacjonarny po hdmi, piekna sprawa. Kosztował mnie 2100 przez internet, przekonała mnie do niego gwarancja 5lat i to że juz mam jednego sony 40'' bravie i spisywal sie bez zarzutu.
    nuq
    Poziom 11  
    Ja mam dwa telewizory sony bravia 32v5500 i 40s4000 z obydwu jestem bardzo zadowolony i szczerze polecam.
    rzachary
    Poziom 2  
    Mam zamiar właśnie kupić TV i stoję przed tym problemem co wybrać ???
    Sony KDL-32W5500 czy Samsung LE32B650 są praktycznie w tej samej cenie, mają podobne parametry
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-pla...-techniczne-sony-kdl-32w5500.bhtml#content_3c
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-pla...-techniczne-samsung-le32b650.bhtml#content_3c
    Chce kupić na raty wiec w RTV Euro AGD będzie najtaniej (biorąc pod uwagę raty !!!), ale to inna bajka.

Mam pytanko co Sony KDL-32W5500 i funkcji DLNA (podłączenie komputera PC, kontrola i nawigacja przy wykorzystaniu pilota), jak sobie radzi czy wszystko działa ok.
    Czy nazwy plików i katalogów muszą być zapisane tylko w języku angielskim (bez polskich znaków).
    Czy nie ma problemu z odważaniem filmów ??? tzn. jakie typy plików odczytuje oprócz avi ?, czy poradzi sobie np. z rmvb
    Co z obsługą napisów czy otwiera inne formaty oprócz txt (sub,srt,tmp,mpl), i czy rozpoznaje polskie znaki ???
    Co z aktualizacją oprogramowania i kodeków ?? czy nie ma z tym problemów.

Co do Samsung LE32B650 jest bardzo dużo pozytywnych opinii i z większością wymienionych opcji nie ma problemu.
    Co do Sony (sentyment, mam stary TV Sony, kino domowe Sony, i wszystko działa rewelacyjnie już tyle lat)

Co wybrać !!! pomocy plissss ….
    zgodny
    Poziom 19  
    Witam! Cytuje:i wszystko działa rewelacyjnie już tyle lat.Dawno i nieprawda.Produkuję się na określony czas , śmiem twierdzić że producenci(wszyscy) nie przewidują napraw po okresie gwarancyjnym.Są stosowane ceny zaporowe na moduły których przeważnie ,,chwilowo ,, brak w magazynie. Ceny z ,,nieba,, bo jest wysoko.Brak transformatorów do inwerterów a tych ceny po kilkaset złotych.Jedyne kryterium według mnie :5 LAT GWARANCJI-podkreślam-GWARANCJI a nie wykupienie takowej(która de facto jest wykupieniem ubezpieczenia w jakiejś firmie na ewentualną usterkę sprzętu). Pozdrawiam
    Pablo1964
    Moderator
    Scaliłem bliźniacze wątki.
    Ans.Sklep
    Poziom 13  
    Nie wiem od czego zaczac wiec może krótko: firmy jakie polecam to Samsung,LG,Sony i Panasonic. Coraz lepsze wrażenie robi na mnie także Sharp. Co do Thomsona to faktycznie kiedys im sie powodziło,ale teraz słuch o nich zaginal...
    ed_net
    Poziom 12  
    Witam Koleżanki i Kolegów!
    Również jestem w przededniu zakupu TV. Po przeczytaniu forum skłaniam się do zakupu Samsunga 32 cale z serii 5 ,natomiast występuje u mnie jedno ale. Ale polega na tym ,że tv ogląda 2 osoby równocześnie z których jedna słabo słyszy. W związku z tym zakupiony telewizor musi posiadać możliwość włączonego i regulowanego dżwięku z jego głośników przy równoczesnym korzystaniu ze słuchawek z ich wewnętrzną regulacją głośności.
    Jeśli ktoś ma wiedzę na ten temat i pomoże w wyborze to będę wdzięczny.
    ed_net
    airbites
    Poziom 22  
    Wybrałem kilka telewiorów i które z nich wybrać:
    -LG 32LH2000
    -LG 32 LF 2510 (FULL HD) promocja 1590 zł
    -LG 32LG2100
    -Toshiba 32AV635D
    -Samsung LE32B450
    -Samsung LE32S62
    -Toshiba 32AV605P

I które z nich wybrać najlepiej?

Do komputera, odtwarzacza i nagrywarki DVD, do kablówki.
    piszcza
    Poziom 14  
    airbites napisał:
    Wybrałem kilka telewiorów i które z nich wybrać:
    -LG 32LH2000
    -LG 32 LF 2510 (FULL HD) promocja 1590 zł
    -LG 32LG2100
    -Toshiba 32AV635D
    -Samsung LE32B450
    -Samsung LE32S62
    -Toshiba 32AV605P

I które z nich wybrać najlepiej?

Do komputera, odtwarzacza i nagrywarki DVD, do kablówki.

Jak do komputera, to Samsung LE32B450. Ale lepiej LE32B530, bo jest full HD. Dobrze się spisuje i jako telewizor i jako monitor komputerowy.
    airbites
    Poziom 22  
    Zauwazyłem ze ten samsung ma jedno wyjście EURO.

A ten LG 32 LF 2510 Full HD jest dobry??bo wielu chwali o niego. Czekam na opinie nadal.
    stopi
    Poziom 28  
    Po pierwsze to nie wyjście, tylko wejście. Po drugie nie sugeruj się tym, że ma jedno EURO, bo w tej chwili to i tak wystarcza, a większość sprzętu rtv posiada wyjścia/wejście komponentowe i HDMI, a to złącza cyfrowe i zalecam zdecydowanie podłączanie za pomocą tego typu gniazd, niż analogowego EURO. Jakość zawsze będzie lepsza od EURO. Po trzecie patrząc na postęp technologiczny zapewne EURO niedługo trafi do lamusa.

Ja kupiłem trochę w ciemno Samsung LE32B450 (ma jedno EURO). Jest to telewizor HD Ready. Skusiła mnie cena, bo na allegro kupiłem go za 920zł + 50zł przesyłki. Taniej już się chyba nie dało :) Nowy, zafoliowany, z gwarancją 2 lata:)

Fakt faktem w tej chwili kosztuje ok. 1500zł do nawet 1800zł. Jestem bardzo zadowolony. Poczytałem o nim testy przed zakupem i w tej cenie to jeden z lepszych modeli. Fakt jest też taki, że podobno Samsung to ponad 60% sprzedawanych w Polsce telewizorów 32". Dodam, że dekoder TV mam HD i działa wszystko po HDMI. Dop. wtedy telewizor pracuje w pełni swoich możliwości, aczkolwiek skompresowane formaty obrazu typu DivX też da się spoko oglądać. Jeżeli jeszcze do tego kanał nadaje w HD, to jest już wypas. Zdecydowanie mogę ten model telewizora polecić.

Oczywiście jeżeli ktoś jest wybredny, to nie wiem czy będzie mu pasował, ale niestety za 1000zł raczej nie kupi chyba nic lepszego :)
    Ketrab1992
    Poziom 9  
    Siema,
    Potrzebuje kupić 32 calowy telewizor do sypialni, lecz nie mam zielonego pojęcia na co zwracać uwagę przy jego wyborze. Służyłby on do oglądania filmów z Pc, grania na Ps3 i oglądania telewizji (Kablówka z UPC). Zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu.
    Przeglądnąłem kilka for i wytypowałem takie telewizory:
    LG 32LH3000 - duża jest różnica między nim a LG 32LH5000?
    sony W5500
    Sharp LC 32 LE 600 V
    Może macie jakieś inne propozycje w tej granicy cenowej?
    Ted07
    Poziom 13  
    Witam
    Ja miesiąc temu kupiłem ten telewizor i jestem z niego bardzo zadowolony.
    Stylistyka i wygląd super, parametry techniczne ekstra.
    Nie wiem tylko (lub nie mogę znaleźć) czy ten tv ma PIP (obraz w obrazie).
    Gdyby ktoś wiedział to proszę o informację.

Ja spokojnie i śmiało polecam ten TV.
    Pozdrawiam
    stopi
    Poziom 28  
    Ted07 - tylko nie wiemy o którym telewizorze piszesz mając na myśli "ten telewizor".