Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam LCD 32 ! proszę o pomoc w wyborze

GofNet 05 Sty 2010 19:18 26920 189
  • #181 05 Sty 2010 19:18
    Feta
    Poziom 9  

Ja zamówiłem Samsung 32b550 długo się zastanawiałem i wybór padł na ten model, poszukuje jeszcze odtwarzacza DVD zastanawiam sie nad firmą WIWA może ktoś pomoże i w tej kwestii ?

• #182 05 Sty 2010 19:32
    stopi
    Poziom 28  

Myślę, że to nie ten temat :) Co do odtwarzacza jednak, to wejdź na www.hdtv.com.pl/forum i poczytaj o odtwarzaczach. Ja kupiłem Philips DVP5980. Ma trochę problemy z oryginalnymi płytami, przy odtwarzaniu ich przez HDMI, ale to chyba bardziej problem braku kontroli HDCP telewizora (zwróć uwagę na obsługę zabezpieczeń HDCP). Generalnie wolę dołożyć parę złotych, mieć odtwarzacz który ma może mniej funkcji niż jakaś Wiwa czy Manta za tę samą cenę, ale za to normalnej markowej firmy. W sumie chyba jeszcze Manta czy Bellwood są w miarę dobrymi z tej całej chińszczyzny, ale bywa tak, że po prostu możesz trafić felerny egzemplarz, co wśród tych producentów jest loterią.

Poza tym z dystansem patrz na opisy typu "Nie czyta tylko gazet!", bo potem się okazuje, że np. czyta DIVx, aaaale.. nie będzie dźwięku przez HDMI, albo się okaże, że ma problem z płytami dwu-warstwowymi, a jednowastwowe czyta. Poza tym większość nie czyta np. RMVB, nie czyta WMV, nie czyta MOV itp. formatów, plik tekstowy do DIVx musi się nazywać tak samo jak plik video, nie ma regulacji czcionek itp., więc pojęcie "Czyta wszystko!" jest często mocno przesadzone. Zazwyczaj potem się okazuje, że w instrukcji napisali o czymś, czego sprzedawca nie uwzględnił.

No i jeszcze dochodzi obsługa wybranych producentów urządzeń USB (jeżeli odtwarzacz ma wejście USB). To akurat jest normalką w sumie w większości odtwarzaczy, ale czasem się zdarza, że odtwarzacz odczytuje z USB, aaale.. tylko np. MP3 i zdjęcia, a nie odtworzy pliku video...

• #184 06 Sty 2010 00:46
    stopi
    Poziom 28  

Patrząc na swój telewizor z odległości ok. 2-3m nic mi nie przeszkadza. Używam rozdzielczości 1980x1080i - taką wypuszcza tuner. TV sobie to konwertuje do swojego HD Ready. Mam 32" Samsung LE32B450. Jest różnica, kiedy kanał nadaje w HD a kiedy nie. Jedynie to zauważam. Poza tym jest bardzo dobrze. Co do tego 50hz, to jeżeli odbierasz w rozdzielczości np. 1080i to pamiętaj, że jest to "interlaced" czyli z przeplotem. Jedna klatka wtedy wyświetla linie parzyste ekranu, a druga nieparzyste. W rzeczywistości masz 25 pełnych klatek na sekundę, czyli 50 półklatek. Tak więc 100Hz telewizor w rzeczywistości, pracując w rozdzielczości 1080i, będzie wyświetlał 50 pełnych klatek. Dop. rozdzielczość 1080p (progress) dałaby ci pełne 50 klatek/s. Nie wiem czy w tej chwili jest w ogóle możliwe uzyskanie takiego standardu. Nie mam 100Hz telewizora, więc nie wiem jaka będzie różnica. Fakty są takie, że taki TV żre dużo więcej prądu...

• #185 06 Sty 2010 12:11
    Marinho
    Poziom 12  

Feta napisał:
    Ja zamówiłem Samsung 32b550 długo się zastanawiałem i wybór padł na ten model, poszukuje jeszcze odtwarzacza DVD zastanawiam sie nad firmą WIWA może ktoś pomoże i w tej kwestii ?

Kupiłem Samsunga LE32B550, dla mnie rewelacja.
    Zmieniłem od razu w menu serwisowym model na 660 i mogę oglądać filmy z pendrive USB, nie używam DVD, ale WIWA ma szwagier i sobie chwali, do niego też można podpiąć pena z DiVXem.

• #186 06 Sty 2010 16:12
    Feta
    Poziom 9  

Czy po zmianie w menu serwisowym w samsungu le32b550 na model 660 aby ogladac filmy z pendrive USB, nie problemów z pozostałymi opcjami ???

• #187 06 Sty 2010 21:40
    Ketrab1992
    Poziom 9  

Podpowiedzcie mi jeszcze w jednym brać
    Samsunga LE-32B650 czy Sharpa Lc32LE600E?

• #188 07 Sty 2010 09:41
    Marinho
    Poziom 12  

Feta napisał:
    Czy po zmianie w menu serwisowym w samsungu le32b550 na model 660 aby ogladac filmy z pendrive USB, nie problemów z pozostałymi opcjami ???

Nie stwierdziłem żadnych problemów ani nikt o takowych nie pisze w sieci.
    Co do wyboru ja postawiłem na Samsunga, kanały przełącza błyskawicznie, w Sharpach zauważyłem że zajmuje to chwilę. Kilku znajomych ma dłużej lub krócej Samsungi i są zadowoleni. Już w sklepie chciałem wyłapać różnicę 50Hz-100Hz i dla mnie niewykonalne, nie zauważam, więc nie chciałem przepłacać za 100Hz i złącze ethernet.

• #189 07 Sty 2010 09:48
    soer
    Poziom 13  

Czy może mi ktoś doradzić który z tych modeli wybrać: samsung 32B450 czy TOSHIBA 32AV635 ta Toshiba ma wejście USB może się czasem przydać do oglądania zdjęć, ale i bez USB się obejdzie. Czy może ktoś doradzić ?

• #190 07 Sty 2010 17:47
    Feta
    Poziom 9  

Czy po zmianie tych ustawień w menu serwisowym nie traci się gwarancji ??? Zastanawiam sie czy warto to robić czy jednak kupic to dvd z USB