Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Szukam LCD 32 ! proszę o pomoc w wyborze

GofNet 27 Wrz 2009 21:55 27211 189
    GofNet
    Poziom 14  
    Zna ktoś idealne parametry obrazu dla Sony KDL-32W5740? Może ktoś już kalibrował to cacko i zna najlepsze ustawienia podstawowych parametrów obrazu...

Pozdrawiam
    ..::GofNet::..
    Kokosiczko
    Poziom 2  
    Niedawno w polowie sierpnia sam kupilem sobie po dlugim wyborze sharpa lc32-xlc8 czy jakos tak :p Wspanialy obraz sharpa jako firme wszyscy polecaja bo jako ostatnio robi jeszcze w Japoni (juz wszyscy w chinach nawet sony) Kontrast niby 10000:1 ale super wypada no i 100hz i full HD , 3 wejscia HDMI bdb dzwiek i tez mam wneke i dlatego 32" :p ogolnie dobry tv ja kupielm za 2299 w promocji w Neonet
    GofNet
    Poziom 14  
    LOCOLOCO napisał:
    o kalibracje pytaj w firmie która się tym zajmuje
    www.AVX.com.pl
    Niestety "Strona w przygotowaniu"...
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    napisz marek(malpa)avx.com.pl - dostaniesz info
    GofNet
    Poziom 14  
    Dzięki, wysłałem e-mail'a i oczekuję odpowiedzi... :)
    GofNet
    Poziom 14  
    Otrzymałem odpowiedź, lecz koszta związane z kalibracją (150zł + koszt dojazdu) wydają się mało rozsądnie ulokowaną inwestycją przy TV tej klasy i analogowym sygnale kablowym. Cóż... Ustawiłem na moje oko najrozsądniej (tak mi się przynajmniej wydaje). Mama nie jest wymagającym widzem - zapewne nie dostrzegłaby różnicy...

Sądziłem, że są gdzieś w internecie gotowe nastawy do pobrania do tego modelu - za free tak, jak bywa to z monitorami LCD...

Pozdrawiam
    pożeracz kartofli
    Poziom 27  
    Cytat:
    Zna ktoś idealne parametry obrazu dla Sony KDL-32W5740? Może ktoś już kalibrował to cacko i zna najlepsze ustawienia podstawowych parametrów obrazu...

Ja znam za jedyne 100pln plus vat plus dojazd.
    Jak ci wykalibruje to mucha nie siada....
    GofNet
    Poziom 14  
    pożeracz kartofli napisał:
    Cytat:

Ja znam za jedyne 100pln plus vat plus dojazd.
    Jak ci wykalibruje to mucha nie siada....
    :) Niewątpliwie :) Dam sobie jednak z tym spokój...

Pozdrawiam
    korona73
    Poziom 9  
    Witam!

Siedzę cały dzień i czytam wszystko o TV i jestem już bogatszy o pewną wiedzę z tej dziedziny. Teraz opiszę moją sytuację i parametry.

TV mam zamiar ogladac z odległości 3 metrów. Zdecydowałem się na 32 cale. Będzie to HD ready bo przy tej wielkości HD full nie widac różnicy. Oczywiście kąt widzenia 170 - 178. TV chciałbym połączyc z komputerem, jak również podpiac do niego dekoder tv na kartę. Przeglądajac różne wątki na pierwsze miejsce wysunął się LG 32LH2000, który ma bardzo dobre parametry i co ważne jest bardzo eco :) Co o nim sądzicie? Jakieś inne propozycje? z góry dzięki
    Plusssz
    Poziom 13  
    Ja mogę polecic koledze Samsung Le 32b450, parę dni temu taki wlasnie kupilem.Sprawuje sie dosc dobrze, ba, nawet obraz z ze zwyklej kablowki jest calkiem dobry.Tak samo zastanawialem sie czy kupic LG czy Samsung ale wybor padł na Samsunga poniewaz kazdy sprzedawca odradzal mi LG.
    korona73
    Poziom 9  
    Trochę poczytałem o tym TV i nie do końca jestem przekonany :) tj. brak danych o kącie widzenia, o czasie reakcji (ms), jasności (cd/m2) i są opinię że przy dynamicznej akcji się zlewa np. podczas oglądania meczów piłki nożnej a to dla mnie ważne :) czekam na więcej opinii i propozycji bo widzę tu wielu fachowców :) Jeszcze się zastanawiam czy mój radeon 9550 ma wyjście hdmi ale chyba nie :)
    Pablo1964
    Moderator
    Przy 3 metrach zastanowiłbym się poważnie nad TV 42". To nie jest CRT, można oglądać z bliższej odległości. A wrażenie podczas oglądania filmu nieporównywalne.
    korona73
    Poziom 9  
    Pablo1964 napisał:
    Przy 3 metrach zastanowiłbym się poważnie nad TV 42". To nie jest CRT, można oglądać z bliższej odległości. A wrażenie podczas oglądania filmu nieporównywalne.

hmyyy zawsze mogę zrobic przemeblowanie i z takim zamiarem się noszę, także ta odległośc może się zmienic na bliższą. Jestem studentem 4 roku i za duzo nie wymagam. Do tej pory miałem 22 cale Curtis z przed wojny, który musiał byc włączony 2 h wcześniej aby obraz się zwiększył :) Ten TV który chcę kupic na pewno trochę mi posłuży, ale w przyszłości do swojego mieszkania kupię coś nowego. Powiedzmy za 3-4 lata. Rożnie właśnie mówi się o tej odległości oglądania jedni każą dzieli cale przez 10 i wychodzi 3,2 m inni że z bliska oglądac. Ten LG nad którym się zastanawiam prezentuje się bardzo dobrze tylko czy ta firma jest godna zaufania...
    korona73
    Poziom 9  
    To się nic nie dowiedziałem pozostaje liczyc na siebie i cos poczytac..
    iosis
    Poziom 10  
    Ja Ci powiem tak. Może tam znawcą tematu nie jestem, ale jednak każdy telewizor w sumie jest na jedno kopyto, produkowany a raczej składany w tej samej fabryce na taśmie obok siebie. Osobiście znam jeden wyjątek czyli SHARP, ale tak czy inaczej za ten wyjątek płaci się trochę więcej kaski.

Osobiście szukałbym samsunga, do LG mam awersje ale bardziej ze względu na marne doświadczenia jeśli chodzi o monitory.

Co do samsunga zaraz podeślę Ci jakieś namiary ciekawe na takie parametry.
    Może coś takiego by Cię zainteresowało : SAMSUNG LE-32B350 (HD Ready, 2 HDMI)
    Kod Producenta LE-32B350
    Format obrazu 16:9
    Przekątna ekranu 32 cale
    Nominalna rozdzielczość 1366 x 768
    HD Ready Tak
    Full HD Nie
    Jasność 500 cd/m2
    Czas reakcji matrycy 5 ms
    Kąt widzenia w pionie 178 Stopni
    Kąt widzenia w poziomie 178 Stopni
    Tuner 1 (typ) Analogowy oraz DVB-T (z obsługą MPEG-4)
    Tuner 2 (typ) Brak
    Obsługiwane standardy TV analogowej PAL, SECAM oraz NTSC z wejść A/V
    Ilość pamięci programów 100 szt.
    Procesor dźwięków SRS Trusurround HD & Dolby Digital Plus
    Obsługiwane standardy fonii TV analogowej B/G, D/K, I, L
    Obsługiwane systemy stereo NICAM
    Wzmacniacz 2 x 5 W
    Głośniki Wbudowane
    Głośniki wbudowane (szczegóły) Skierowane do dołu (Down Firing)
    Możliwość podłączenia głośników zewnętrznych Nie
    Gniazdo słuchawkowe (ilość) 1 szt.
    Gniazdo HDMI (ilość) 2 szt.
    Mozliwość podłączenia komputera PC Tak
    Gniazdo D-Sub 15pin (ilość) 1 szt.
    Gniazdo SCART (Eurozłącze) (ilość) 1 szt.
    Wejście HDTV (component) 3*RCA Cinch (ilość) 1 szt.
    Wejście Composite video RCA Cinch (ilość) 1 szt.
    Wejście S-Video mini DIN (ilość) 1 szt.
    Wejście audio RCA Cinch (ilość) 2 szt.
    Gniazda dodatkowe wejście CI
    Wyjście Audio/Video z wbudowanego tunera przez SCART
    Pilot Tak
    Telegazeta Tak
    Czytnik kart Nie
    Wbudowany mikrofon Nie
    Wbudowany twardy dysk Nie
    Napięcie zasilania 220 - 240 VAC / 50 Hz
    Pobór mocy (praca/czuwanie) 70 W / 0,3 W
    Możliwość zawieszenia na ścianie Tak (z dodatkowymi elementami nie wchodzącymi w skład wyposażenia)
    Kolor obudowy czarny
    Wysokość (bez podstawy) 530 mm
    Wysokość 574 mm
    Szerokość 799 mm
    Głębokość 220 mm
    Waga (bez opakowania) 9,8 kg
    Zgodność z normami CE
    Opis Wide Color Enhancer WCE 2.

Dodatkowo może być coś takiego jeśli chcesz mocniejszą wersję. : 32" LCD SAMSUNG LE-32B450 (HD Ready, 3 HDMI, MPEG-4)
    Kod Producenta LE-32B450
    Przekątna ekranu 32 cale
    Nominalna rozdzielczość 1366 x 768
    HD Ready Tak
    Full HD Nie
    Jasność 500 cd/m2
    Tuner 2 (typ) Brak
    Wzmacniacz 2 x 10 W
    Głośniki Wbudowane
    Gniazdo HDMI (ilość) 3 szt.
    Gniazdo SCART (Eurozłącze) (ilość) 1 szt.
    Pilot Tak
    Telegazeta Tak
    Czytnik kart Nie
    Wbudowany mikrofon Nie
    Pobór mocy (praca/czuwanie) 70 W / 0,3 W
    Możliwość zawieszenia na ścianie Tak (z dodatkowymi elementami nie wchodzącymi w skład wyposażenia)
    Kolor obudowy czarny
    Wysokość (bez podstawy) 531 mm
    Wysokość 577 mm
    Szerokość 798 mm
    Głębokość 252 mm
    Waga (bez opakowania) 11,4 kg
    Zgodność z normami CE
    Opis Procesor obrazu DNIe+. Wide Color Enhancer WCE 2.

Ostatnia propozycja chyba najlepsza chociaż ściągałem takiego za 2300 zł więc ciut więcej niż planowałeś wydać, ale i parametry lepsze : SAMSUNG LE-32B530 (Full HD, 3 HDMI, MPEG-4)
    Kod Producenta LE-32B530
    Przekątna ekranu 32 cale
    Nominalna rozdzielczość 1920x1080
    HD Ready Tak
    Full HD Tak
    Jasność 500 cd/m2
    Tuner 2 (typ) Brak
    Wzmacniacz 2 x 10 W
    Głośniki Wbudowane
    Głośniki wbudowane (szczegóły) Skierowane do dołu (Down Firing)
    Gniazdo HDMI (ilość) 3 szt.
    Gniazdo SCART (Eurozłącze) (ilość) 2 szt.
    Pilot Tak
    Telegazeta Tak
    Czytnik kart Nie
    Wbudowany mikrofon Nie
    Pobór mocy (praca/czuwanie) 130 W / 0,3 W
    Kolor obudowy czarny
    Wysokość (bez podstawy) 518 mm
    Wysokość 563 mm
    Szerokość 801 mm
    Głębokość 220 mm
    Waga (bez opakowania) 12 kg
    Zgodność z normami CE
    Opis Procesor obrazu DNIe+. Wide Color Enhancer WCE 2.
    Informacje dodatkowe Crystal TV - unikalne wykończenie obudowy telewizora
    krzychu-1982-82
    Poziom 2  
    mam problem z wyborem telewizora, szarp czy sony oba maja swoje wady i zalety,
    Sharp LC-32LE600E ma bardzo wysoki kontrast dynamiczny, niskie zużycie prądu i wyciszanie jak że denerwujących reklam ale tylko 2 letnia gwarancję, cena 2800 zł,
    KDL-32V5500 ma bardzo dobre systemy odpowiadające za poprawę jakości obrazu, większe zużycie prądu i niższy kontrast ale za to sony daje 5 lat gwarancji, cena 2300 zł,
    Panie i Panowie jeżeli macie któryś z tych modeli w domu lub się na tym znacie doradźcie.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    ale nie załapałem .
    Przeczytaj co napisałeś.
    Chcesz kupić gwarancję czy telewizor .
    Przeczytaj ile telewizorów psuje się po 2 latach !!!
    W domu raczej nikt nie trzyma dwóch modeli różnych firm .
    Ale na sklepie i owszem.
    I powiem że ten Sharp gra zdecydowanie lepiej.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    jeśli 32" do tych potrzeb też wybierałbym dobre marki:
    Sharpa 32 DH 77
    JVC 32 R 10
    Panasonic 32 S 10
    ===============
    Ale u Ciebie chociaż 37" :
    Panasonic 37X 10
    Samsung 37 B 650
    gram
    Poziom 15  
    Witam.
    Ja polecam Samsunga LE-32 B 550, jest ciut lepszy od B 530 którego poleca Kolega Korona 73 za 2300 zł. Ma dodatkowo USB czyli możesz pooglądać zdjęcia lub posłuchać muzyki. Co do ceny to Cię zaskoczę , kupiłem za 1900 na Allegro z hurtowni w Giżycku z dostawą kurierem .
    kgs42
    Poziom 10  
    Witajcie,

potrzebuję pilnie porady w sprawie zakupu telewizora LCD dla rodziców. Cena jaka mnie interesuje to okolo 2000 zl za TV najlepiej wpliczajac jeszcze odtwarzacz DVD.

TV będzie oglądany z odległości 2-3m. Rodzice posiadają Polsat Cyfrowy z dekoderem SD (być może kiedyś jak będzie warto wymienią na HD, ale to raczej mocno odległa przyszłość). Dodatkowo chciałbym się zabezpieczyć na wypadek gdyby bardziej oplacalne stalo sie wykorzystanie publicznej telewizji cyfrowej (czyli dekoder MPEG-4, z tym ze nie wiem czy warto az tak na to patrzec, bo rodzice mieszkaja na wsi i nie wiem kiedy dotrze do nich ta technologia). Niemniej jednak ma to byc telewizor na dlugie lata, wiec moze warto.

Rozwazam w zasadzie tylko telewizory 32 cale.

Mam watpliwosci czy warto przy takim wykorzystaniu jak pisalem kupowac telewizor Full HD, czy tez wystarczy tylko HD Ready? Dodatkowo jak wazne jest posiadanie odswiezania 100Hz - czy to jest tak ze bez tego faktycznie nie da sie ogladac np. pilki noznej albo f1? Z tego co czytam opinie TV, to wiekszosc nie ma 100Hz a nikt nie narzeka raczej na smuzenie, wiec jak to jest? (pamietajmy ze mowa o Polsacie Cyfrowym).

Telewizory ktore rozwazam to:

LG 32LH2000 http://www.ceneo.pl/2365973 (jesli wystarcza to po co przeplacac? ;))
    LG 32LF2510 http://www.ceneo.pl/2316397 (Full HD i same pozytywne opinie)

Samsung LE32B450 http://www.ceneo.pl/2244493 (HDReady)
    Samsung LE32B530 http://www.ceneo.pl/2244524 (Full HD)

wszystkie powyzsze maja MPEG-4, zaden nie ma 100Hz.

Dodatkowo z troche wyzszej polki (nie wiem czy warto, zwlaszcza ze musze sie jeszcze z DVD zmiescic najlepiej):

Sharp Aquos LC-32RD8E http://www.ceneo.pl/1578039 (ale nie ma MPEG-4, ma za to 100Hz)

Oczywiscie inne sugestie mile widziane.

Dodatkowo tak jak napisalem wczesniej, chcialbym dokupic do tego zestawu odtwarzacz DVD. Nie musi miec jakichs bajerow, wazne zeby odtwarzal DVD, Divx (najlepiej z polskimi napisami). Nie wiem czy potrzebuje HDMI, ale pewnie kupujac taki telewizor jak chce - to warto? Tu zupelnie sie nie znam i licze na sugestie.

Z gory dziekuje za pomoc i licze na ciekawa dyskusje :) Najlepiej zeby do niedzieli wieczorem udalo mi sie juz zdecydowac na komplet :)

Pozdrawiam,
    Kamil
    andrzejsolski
    Poziom 13  
    Mogę polecić Telewizor 32 calowy LCD Sharp LC32DH65E posiada wejście USB które przydaje się np. w celu oglądnięcia zdjęć, poza tym rewelacyjna moim zdaniem jakość obraz za cenę nieco mniej niż 1900 zl
    miki75
    Poziom 10  
    A ja polecam SONY TV LCD 32" KDL32L4000K http://www.hiperokazja.pl/sony-tv-lcd-32-kdl32l4000k.html, 32-calowy (81 cm) telewizor LCD HD ready BRAVIA z wbudowanym tunerem cyfrowej telewizji naziemnej (MPEG2), dynamicznym kontrastem 15 000:1 i 2 wejściami HDMI™. Jeśli chodzi o sprzęt Sony to posiadam inny telewizor ich firmy i jestem bardzo zadowolona. Uważam, że jest to telewizor bardzo wysokiej jakości ,ale wybór należy do Ciebie. A jeśli chodzi o odwarzacz to jest też w tym sklepie http://www.hiperokazja.pl/manta-zestaw-kina-domowego-emperor-4.html odtwarzacz Manta. Odtwarzanie płyt DVD, DVD-R, DVD-RW True
    Odtwarzanie DivX, XviD, WMA, MPEG4, MP3, JPEG True
    Odtwarzanie płyt CD, VCD, CD-R, CD-RW True
    Życzę powodzenia przy zakupie :)
    Parsi
    Poziom 9  
    Zgadzam sie z mikim, SONY TV LCD 32" KDL32L4000K , będziesz zadowolony
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    Jeśli zakup na lata to potrzebujesz nie tylko MPEG 4- i to przyda Ci się prawie od ręki , ale masz już na wyposażeniu USB i Resolution +
    http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44330

Co to jest RESOLUTION + w skrócie nazwane R+ ?

Producent tak określa swój nowatorski system:
    R+ pozwoli Ci cieszyć się obrazem o wysokiej jakości bez względu na to czy właśnie oglądasz TV analogową, cyfrową czy też filmy DVD lub BD. R+ to technologia zaawansowanego wieloetapowego procesu skalowania sygnałów o standardowej rozdzielczości (SD – Standard Definition – PAL lub NTSC) do jakości HD. Proces ten jest konieczny w przypadku większości źródeł sygnału dostępnych dla polskich konsumentów. LCD TV pracują w technologii HD natomiast telewizja analogowa, większość z pośród dostępnych na rynku odtwarzaczy DVD oraz cyfrowych dekoderów (zarówno kablowych jak i satelitarnych) pracuje w systemie SD. Nawet telewizja DVB-T MPEG4 będzie zapewne na początku nadawana w systemie SD. Reasumując jakość procesu skalowania z SD do formatu HD jest kluczowa dla jakości obrazu wyświetlanego na LCD TV. Procesor Meta Brain będący "silnikiem" Technologii R+ analizuje oddzielnie każdą klatkę o obrazu. Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – po pierwsze wyróżnia takie, w których występują linie po drugie takie, w których występuje duża ilość szczegółów, wreszcie wyodrębnia te segmenty, które są względnie jednorodne. Dla każdego z tych obszarów R+ stosuje inny rodzaj obróbki: tam gdzie jest to konieczne rekonstruuje i wygładza krawędzie na bazie informacji zaciągniętych z sąsiadujących pikseli. Tam gdzie występuje duża ilość szczegółów procesor zwiększa lokalnie ostrość, na koniec na obszarach o jednolitej strukturze nie wykonuje żadnych działań aby nie ryzykować powstania niepożądanych artefaktów.

Oraz

Procesor Meta Brain będący "silnikiem" Technologii R+ analizuje oddzielnie każdą klatkę o obrazu.Następnie dzieli każdy obraz na trzy typy segmentów – po pierwsze wyróżnia takie, w których występują linie po drugie takie, w których występuje duża ilość szczegółów, wreszcie wyodrębnia te segmenty, które są względnie jednorodne. Dla każdego z tych obszarów R+ stosuje inny rodzaj obróbki: tam gdzie jest to konieczne rekonstruuje i wygładza krawędzie na bazie informacji zaciągniętych z sąsiadujących pikseli. Tam gdzie występuje duża ilość szczegółów procesor zwiększa lokalnie ostrość, na koniec na obszarach o jednolitej strukturze nie wykonuje żadnych działań aby nie ryzykować powstania niepożądanych artefaktów.
    Efekt - jak widać !!!

# Matryca z polyskiem / matowa półmatowa
    # Resolution +
    # 3D filtr grzebieniowy
    # Kontrast dynamiczny* 18 000:1
    # Rozdzielczość 1366x768
    # Rozdzielczość 1366x768
    # Auto Kontrast (czujnik światła)
    # META BRAIN
    # Tryb Kinowy (60Hz -> 24Hz)
    # JPEG

http://www.toshiba-av.pl/TV/LCD/AV6/146/32AV635DG
    I do sygnałów Z anteny ma mniejsze skalowanie .
    Dzięki Meta Brain obraz jest wyraźniejszy.

Oprócz tego sprawdź dobrze jakie ma wyposażenie Toshiba a jakie Sony.
    I sprawdź jakie nowe technologie od Toshiby będą kupować inni:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=44646
    kgs42
    Poziom 10  
    A co myslicie o tym SHARP'ie RD8? Byłem dzisiaj w sklepie i po rozmowie ze sprzedawcą to właśnie on jest moim liderem.

Skupiłem sie na tym, że TV musi dobrze radzić sobie z sygnałem SD. Mamy tutaj 100Hz oraz czas reakcji 4s, telewizor jest HDReady co wszystko razem do kupy sklada sie podobno na dobra jakosc obrazu SD (wliczajac w to dynamiczne sceny, itd.).

Dodatkowo cena jest okolo 1900 zl co jest chyba atrakcyjne.

Mozecie poradzic mi jakis odtwarzacz DVD do tego? (ma odtwarzacz divx z polskimi napisami najlepiej, czy HDMI jest potrzebne to nie wiem - ale pewnie obraz bedzie lepszy przeslany po HDMI do tego TV niz po EURO?).

Dzieki za pomoc i pozdrawiam.
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
    to jest telewizor który nie jest produkowany już od półtora roku.
    I lepiej sprawdź wyposażenie !
    author0928
    Poziom 14  
    Jak w temacie....

Poszukuje jakiś fajny telewizor 32'' LCD z full HD. W sklepie doradzono mi 2 modele:

Sony KDL32V5500 i SHARP LC-32LE600E

Co myślicie o tych telewizorach?? Warto się na nie pokusić? Jesli tak to który lepszy ??
    Pablo20
    Poziom 9  
    Jeżele będę chcial kupic telewizor do domu do normalnego uzytkowania przez telewizje kablawa zebym mial ladny czysty obraz bez szumów i z dobrej firmy co polecacie?:-)
    Pablo1964
    Moderator
    Scaliłem bliźniacze wątki.
    Przed napisaniem nowego tematu każdy użytkownik jest zobowiązany do zapoznania się z zawartością danego działu oraz zawartych w nim ogłoszeń (niebieskie tematy). Powinien również użyć lokalnej wyszukiwarki w celu upewnienia się, czy temat nie był już poruszany na forum (link szukaj u góry strony).