Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 106 1,5 D 98R nie zawsze odpala

08 Lis 2009 12:52 2720 4
  • Poziom 22  
    Witam mam peugeota 106 1,5D 98r . Od pewnego czasu pojawia się problem . Otóż występuje niesystematyczne zapalanie silnika. Bez różnicy czy ciepły czy zimny. Kontrolka od podgrzewania świec żarowych świeci i tradycyjnie po ok 5 s gaśnie . Świece żarowe sprawdzane wszystkie 4 . Po przekręceniu kluczyka rozrusznik normalnie kręci . Akumulator sprawny . Raz zapali za pierwszym razem a raz trzeba kręcić 5-10 razy . W czym może tkwić problem . Z tego co się dowiedziałem przyczyną może być elektrozawór otwierający dopływ paliwa do wtrysków <jeżeli to się inaczej nazywa przepraszam za błędy >Czy problemem może być brak dopływu prądu do tego zaworu <nie wiem jakaś może kostka zaśniedziała albo coś podobnego > czy też zła jego praca .Czy ktoś spotkał się z takim problemem w swoim peugocie ? Za wszystkie sugestie oraz porady serdecznie dziękuje i pozdrawiam .
  • Poziom 19  
    Tak to może być ten zawór. Wtym momencie jak nie będzie chciał zapalić zmierz napięcie na nim powinno byc takie jak na akumulatorze. Kluczyk ma być w pozycji zapłon. Może też nie łączyć kostka w stacyjce.
  • Poziom 22  
    Dzięki a możesz podać gdzie się znajduje ten zawór żebym widział gdzie to mierzyć ??
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Jest przy pompie niedaleko prewodu doprowadzającego paliwo. Dochodzi do niego jeden kabel z zasilaniem. Są tam też inne czujniki ale do nich dochodzi więcej niz jeden przewód. Niestety nie mam fotki.
  • Poziom 22  
    Dzięki za cenne rady po południu będę patrzyła albo napięcie na tym zaworze . Albo rozbiorę całą stacyjkę i coś będę musiał zrobić z tą kostką nie wiem rozbiorę przeczyszczę popsikam preparatem do układów elektrycznych nie wiem ..