Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mikrofon Singstar Chce sie słyszeć w głośnikach

Gosiaa003 08 Nov 2009 13:40 11815 4
    Gosiaa003
    Level 2  
    Mam mikrofony Singstar na komputerze. Chciała bym zebym słyszała sie jak spiewam Co zrobić ?
    kofman
    Level 12  
    Wprawdzie nic nie ma do rzeczy nazwa (choć ładna), natomiast trzeba mieć oprócz śpiewającej gwiazdy również głośniki, przez które mozna słuchać! Jeśli masz, to trzeba kliknąć myszką obok zegarka na dole po prawej stronie na ikonkę z głośnikiem, ukaże się mixer audio i tam w opcjach nagrywania i w opcjach odtwarzania trzeba przy mikrofonie zaznaczyć ptaszki i suwaki przeciągnąć do góry.I uważać na sprzężenia akustyczne! Jeśli nie masz głośników, ta porada nie zadziała. Jest też w Windows opcja: Wszystkie programy- Akcesoria - Rozrywka -Rejestrator dźwięku. Tam możesz się nagrać i odsłuchać
    Gosiaa003
    Level 2  
    Hmm no mam problem mam windows xp i mogła bym prosić o dokładnieszą instrukcje ?
    huluk
    Level 32  
    Witam!
    Rozumiem, że mikrofon jest prawidłowo podłączony do komputera? W takim przypadku wystarczy włączyć "odtwarzanie" dla wejścia mikrofonowego. W Windowsie XP należy w menu start odnaleźć Akcesoria, następnie Rozrywka i Regulacja głośności. Jak otworzy się Regulacja głośności (takie okienko z suwaczkami) trzeba sprawdzić, czy wyświetla się suwaczek podpisany jako Mikrofon. Jeśli nie to należy w menu Opcje wybrać Właściwości a następnie na liście "Pokaż następujące sterowniki głośności" zaznaczyć "kwadracik" Mikrofon. Po zaznaczeniu i kliknięciu OK powinien pojawić się dodatkowy suwaczek podpisany Mikrofon. Jeśli nie jest zaznaczona opcja "wycisz" to przesuwając suwaczek powoli w górę powinno dać się słyszeć coraz głośniej dźwięk z mikrofonu :)
    skillZ
    Level 16  
    Nie każda zintegrowana karta dźwiękowa ma opcję odtwarzania dźwięku z mikrofonu podczas nagrywania lub wogóle. Moja karta laptopowa takiej możliwości kompletnie nie miała. Moja wersja instrukcji:

1. Upewnić się, że mikrofon jest podłączony do odpowiedniego gniazda na karcie dźwiękowej (instrukcja/symbole przy wtykach).
    2. Klikasz Start, Wszystkie programy, akcesoria, rozrywka, regulacja głośności.
    3. Kwadrat w polu Mikrofon i Wejście liniowe (na wszelki wypadek) musi być odznaczony (znaczy pusty, NIEzaznaczony).
    4. Jeśli używasz głośników, to ścisz głośniki, a głośność główną w mixerze ustaw na max. mówiąc do mikrofonu (głośno) podgłaśniaj powoli głośniki aż się usłyszysz.
    5. Jeśli używasz słuchawek, podłącz je do głośników i postępuj zgodnie z instrukcją z pkt.4
    6. Możesz też mieć w polu mikrofon dodatkowy przycisk, typu zaawansowane (nie pamiętam dokładnie), a tam zwiększenie wydajności mikrofonu lub MIC/boost. Tę opcję możesz też znaleźć w Start-->Panel sterowania-->widok klasyczny-->Dźwięk i urządzenia audio-->Głos-->Dwie opcje - odtwarzanie i nagrywanie. Może to prowadzić bezpośrednio do Mixera windowsowego, lub panelu karty dźwiękowej, w zależności jaka to karta i jakie oprogramowanie.