Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hydrofor jak podłączyć dwa zbiorniki

08 Lis 2009 14:54 16325 10
 • Poziom 18  
  Witam mam pytanie czy ktoś może mi rozrysować jak do jednej pompy podłączyć dwa zbiorniki na wodę które od pompy są oddalone o około 50 metrów. Jak mogę prosić o schemat elektryczny oraz hydrauliczny. Z góry dzięki
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 11  
  Domyslam sie ze pompy sa trojfazowe?

  hydrofor jak podłączyć dwa zbiorniki  schemat elektryczny mozesz dodac jeszcze esa na samym początku jako głowny wyłącznik zasilania.
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 28  
  Jak połączyć hydrofory, nie wiem, ja bym podłączył równolegle ale na tym się nie znam, więc poczekaj może ktoś biegły w temacie się wypowie, co do podłączenia elektrycznego, zrób tak jak na schemacie poniżej i będzie dobrze.

  hydrofor jak podłączyć dwa zbiorniki

  Czujnika zaniku fazy nie wstawiałem, dobry wyłącznik silnikowy wyłączy przy zaniku którejś fazy ale jak chcesz to możesz dołożyć.
 • Poziom 18  
  Dzięki za zainteresowanie silnik jednofazowy jest tylko problem czy jeżeli będę miał 2 zbiorniki podłączone równolegle czy nie muszę podłączyć 2 włączników ciśnieniowych i jak je zgrać ? jak podłączyć te zbiorniki od strony hydraulicznej ?
 • Poziom 32  
  Jak masz dwa zbiorniki to łączysz je poniżej najniższego poziomu wody, a drugą cienką rurą od góry aby wyrównać ciśnienie powietrza w nich i wtedy jeden wyłącznik ciśnieniowy wystarczy
 • Poziom 9  
  Witam mam problem z podłączeniem 2 zbiorników do jednej pompy. zbiornik 80l litrów mam wrazenie ze sie nie napełnia minimalne wyzej od zbiornika 24l.po wylani 1 wiaderka załacza sie poompa spadek ciśnienia z 3,5 do 1,5 powiedcie czy da rade to jakoś zrobić jak nie to bede musiał odłączyć zbioronik 24l. hydrofor jak podłączyć dwa zbiorniki
  hydrofor jak podłączyć dwa zbiorniki
 • Poziom 23  
  Aby taki układ działał portzebne byłyby dwa zbiorniki o podobnej wysokości, albo usytuowane tak aby góra w obu było nna podobnej wysokości (istnienie poduszki powietrznej).

  Szybkie załączanie po odkręceniu kranu świadczy o zbyt małej poduszce.

  Skoro ciśnienie spada mimo pracującej pompy świadczy to o zbyt małej wydajności, może należy dokonać przeglądu/remontu?
 • Poziom 9  
  to jednym słowy tak jak na schemacie nie bedzie działć . to rozwiązanie proste odłaczm zbiornik 24l
 • Poziom 23  
  Jeżeli ten rysunek poglądowy przedstawia też usytuowanie elementów to faktycznie nie zadziała.
  Dolny zbiornik byłby cały czas napełniony. (mowa o instalacji z połączeniem górnym)

  Można jeszcze spróbować utrzymywać niezależne poduszki powietrzne w obu zbiornikach ale to już zabawa, pilnowanie i ewentualne uzupełnianie poduszki powietrznej.
  Ale powinno działać.

  Zastanawiam się tylko, czy takie rozwiązanie z 2 zbiornikami ma sens?
  Przy dobrze dobranej poduszce i ciśnieniach załączania wyłączania pompa włączy się co 20-30 litrów zużycia wody przy spadku ciśnienia o około połowę. Wydaje się to być akceptowalne.


  Qbapl napisał:
  po wylani 1 wiaderka załacza sie poompa spadek ciśnienia z 3,5 do 1,5 powiedcie czy da rade to jakoś zrobić jak nie to bede musiał odłączyć zbioronik 24l


  To świadczy o bardzo małej poduszce powietrznej. Stanowdczo należy dopompować powietrza.
 • Moderator Elektrotechnika
  Ja bym spróbował skryzować mniejszy zbiornik przez ręczny zawór kulowy i metodą prób (domykania zaworu )napełniał górny zbiornik.