Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hydrofor jak podłączyć dwa zbiorniki

08 Lis 2009 14:54 16325 10
  • Poziom 18  
    Witam mam pytanie czy ktoś może mi rozrysować jak do jednej pompy podłączyć dwa zbiorniki na wodę które od pompy są oddalone o około 50 metrów. Jak mogę prosić o schemat elektryczny oraz hydrauliczny. Z góry dzięki
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 11  
    Domyslam sie ze pompy sa trojfazowe?

schemat elektryczny mozesz dodac jeszcze esa na samym początku jako głowny wyłącznik zasilania.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 28  
    Jak połączyć hydrofory, nie wiem, ja bym podłączył równolegle ale na tym się nie znam, więc poczekaj może ktoś biegły w temacie się wypowie, co do podłączenia elektrycznego, zrób tak jak na schemacie poniżej i będzie dobrze.

Czujnika zaniku fazy nie wstawiałem, dobry wyłącznik silnikowy wyłączy przy zaniku którejś fazy ale jak chcesz to możesz dołożyć.
  • Poziom 18  
    Dzięki za zainteresowanie silnik jednofazowy jest tylko problem czy jeżeli będę miał 2 zbiorniki podłączone równolegle czy nie muszę podłączyć 2 włączników ciśnieniowych i jak je zgrać ? jak podłączyć te zbiorniki od strony hydraulicznej ?
  • Poziom 32  
    Jak masz dwa zbiorniki to łączysz je poniżej najniższego poziomu wody, a drugą cienką rurą od góry aby wyrównać ciśnienie powietrza w nich i wtedy jeden wyłącznik ciśnieniowy wystarczy
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z podłączeniem 2 zbiorników do jednej pompy. zbiornik 80l litrów mam wrazenie ze sie nie napełnia minimalne wyzej od zbiornika 24l.po wylani 1 wiaderka załacza sie poompa spadek ciśnienia z 3,5 do 1,5 powiedcie czy da rade to jakoś zrobić jak nie to bede musiał odłączyć zbioronik 24l. hydrofor jak podłączyć dwa zbiorniki
  • Poziom 23  
    Aby taki układ działał portzebne byłyby dwa zbiorniki o podobnej wysokości, albo usytuowane tak aby góra w obu było nna podobnej wysokości (istnienie poduszki powietrznej).

Szybkie załączanie po odkręceniu kranu świadczy o zbyt małej poduszce.

Skoro ciśnienie spada mimo pracującej pompy świadczy to o zbyt małej wydajności, może należy dokonać przeglądu/remontu?
  • Poziom 9  
    to jednym słowy tak jak na schemacie nie bedzie działć . to rozwiązanie proste odłaczm zbiornik 24l
  • Poziom 23  
    Jeżeli ten rysunek poglądowy przedstawia też usytuowanie elementów to faktycznie nie zadziała.
    Dolny zbiornik byłby cały czas napełniony. (mowa o instalacji z połączeniem górnym)

Można jeszcze spróbować utrzymywać niezależne poduszki powietrzne w obu zbiornikach ale to już zabawa, pilnowanie i ewentualne uzupełnianie poduszki powietrznej.
    Ale powinno działać.

Zastanawiam się tylko, czy takie rozwiązanie z 2 zbiornikami ma sens?
    Przy dobrze dobranej poduszce i ciśnieniach załączania wyłączania pompa włączy się co 20-30 litrów zużycia wody przy spadku ciśnienia o około połowę. Wydaje się to być akceptowalne.

Qbapl napisał:
    po wylani 1 wiaderka załacza sie poompa spadek ciśnienia z 3,5 do 1,5 powiedcie czy da rade to jakoś zrobić jak nie to bede musiał odłączyć zbioronik 24l

To świadczy o bardzo małej poduszce powietrznej. Stanowdczo należy dopompować powietrza.
  • Moderator Elektrotechnika
    Ja bym spróbował skryzować mniejszy zbiornik przez ręczny zawór kulowy i metodą prób (domykania zaworu )napełniał górny zbiornik.