Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6300 komunikat karta nie sformatowana,sformatować?

08 Lis 2009 15:10 5574 7
 • Poziom 11  
  Witam.Mam problem w tej noki z kartą pamięci,jeżeli karta jest włożona przed uruchomieniem telefonu to telefon chodzi jakby wolniej jest trochę"zamulony" np. wolniej niż zwykle otwiera galerie ale pokazuję,że jest karta pamięci tylko jak próbuje wejść w kartę to pojawia się komunikat,że "karta nie sformatowana,sformatować kartę?" i tak w koło Macieju.Natomiast gdy wkładam kartę na już uruchomionym telefonie to telefon w ogóle jej nie wykrywa.Czyszczenie w wanience i grzanie,flashowanie nie pomogło.ma ktoś jakiś pomysł?
 • Poziom 11  
  Nie pamiętam dokładnie jakiego, ale w Twoim telefonie brakuje jednego rezystora. Nokia popełniła błąd i niestety trzeba wlutować dodatkowy komponent. Postaram się jutro znaleźć jaki to komponent.
 • Poziom 33  
  Chodzi o r3203. Sprawdź czy masz go na płycie głównej. Wychodziły niedorobione wersje które nie miały tego rezystorka przez co nokie tej wadliwej serii miały problem z czytaniem kart pamięci. Profilaktycznie wymień filtr R3200. Większość problemów z kartami jest właśnie z nim związana.


  Ewentualnie przerób w ten sposób wedle solucji

  Nokia 6300 komunikat karta nie sformatowana,sformatować?
 • Poziom 11  
  No dobrze tylko,że u mnie wcześniej karta działała!Dodam jeszcze może ,że telefon nie był zalany.
 • Poziom 33  
  Sprawdzałeś profilaktycznie na innych kartach pamięci ?? Usterka też występuje ??
 • Poziom 11  
  99% ten rezystor. Zgodzę się ze sprawdzeniem filtra R3200, ale jakby on był uszkodzony karty w ogóle by nie czytało. Karta też może być uszkodzona.
 • Poziom 11  
  Telefon sprawdzałem na innych 100%-towych kartach i efekt ten sam.Wspomniany rezystor r3203 u mnie jest na swoim miejscu.Spróbuję z tym filtrem tylko skąd mogę go zapożyczyć?Mam jakieś złomy z noki 5300 będzie pasować?
 • Poziom 11  
  Powinien działać. Chociaż nie pamiętam dokładnie jaki filtr jest w 5300. Ogólnie są 3 może 4 rodzaje filtrów i różnią się wielkościami, więc jeśli będzie wyglądał tak samo to będzie działał.