Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Projektor LCD Toshiba TLP311E << Tuning

load6 08 Nov 2009 15:13 3011 3
    load6
    Level 10  
    Witam, ostatnio znalazłem stary projektor u kolegi Toshiba TLP 311e z roku 1996 xD
    Po odpaleniu wiekszego rozmiaru niz 800x600 nie dało się wyciagnąć , z czego obraz rozmyty, po włączeniu filmu ciezko czytac rozmyte napisy :P i ogolnie obraz rozmazany nie ostry (po wszelkich modyfikacjach w ustawieniach). Jeszcze w trakcie dzialania projektora lataja niebieskie paski... a w dodatku nie jest wyswietlany cały pulpit

Więc pytanie czy można zmodyfikować ten projektor ,chodzi mi dokladnie o jakość wyswietlanego obrazu ,ze swiatłem i odporwadzeniem ciepła to tam najmniejszy problem.

Projektor LCD Toshiba TLP311E << Tuning
    CMS
    Administrator of HydePark
    Można wymienić układ optyczny razem z matrycami, płytę główną i ewentualnie obiektyw, koszt takiej operacji, hmm pewnie ze 3-4 nowe projektory :P

Teraz na poważnie.
    Jedyne co można zrobić to wyczyścić całą optykę (nie jest to prosta sprawa jak się nie wie czego nie wolno ruszać).
    Zbadać czy obiektyw nie dostał kopa od przodu i nie przeskoczył gwint.
    Podawać sygnał w takiej rozdzielczości jaką mają matryce, chodzi o natywną rozdzielczość a nie o to ile projektor może "przyjąć" według instrukcji.
    load6
    Level 10  
    czyli lipa , a ja myslalem ze napiszesz cos w stylu "wymien matryce" "wyszysc optyke" "podrasuj swiatło" i all goods :P ehh , chyba jednak poprostu kupie sobie nowy
    CMS
    Administrator of HydePark
    W niektórych modelach teoretycznie można wymienić matryce (są potrzebne elementy i nawet pady do przylutowania złącza) ale po pierwsze matryce nawet gdyby można załatwić to cena przewyższyła by cenę urządzenia, po drugie, trzeba by jeszcze zmienić soft projektorze...

Ogólnie rzecz biorąc gra nie warta świeczki.